pondelok 28. novembra 2011

Dnes som neodolala

Mala som v pláne robiť niečo doma, ale keď som videla tú krásnu modrú slnečnú oblohu, tak som plány zmenila. Už pred jedenástou som sa autobusom odviezla na konečnú a odtiaľ som mala len na skok do prírody. Nevedela som sa rozhodnúť, ktorým smerom sa vyberiem, nakoniec som išla znovu na miesto, kde som bola naposledy približne v polovici októbra. Bolo to jedno z ramien Dunaja v prírodnej rezervácii Starý háj.

Prvé, čo ma zaujalo, keď som prišla k vode, bolo, že na viacerých miestach sú na konároch odumretých stromov napichnuté jablká a že tam visia dve  kŕmidlá zmiešané z loja a rôznych semien. Zdalo sa mi to zbytočne skoro, pretože v neďalekom okolí je ešte množstvo stromov a kríkov, na ktorých je stále dosť  potravy pre vtáctvo. No na druhej strane som bola rada, že niekto už vtáctvo prikrmuje. Vtáčatká prilietavali jedno za druhým k pripravenej potrave a mne stačilo len cvakať. 

Vyšla mi aj včerajšia túžba, aby už moje ďalšie fotografie na tomto blogu boli ožiarené slnečnými lúčmi. To sa dnes stalo.10 komentárov:

 1. Your blog is really nice.....these shots are again so fantastic....lovely light, colors and great collages.

  Wish you a very nice day,

  Greetings, Joop

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Mám radosť s tvojho príspevku . Tak dlho sledujem moje sýkorky :-), ale akosi sa mi nedarí ich tak pekne odfotiť ako sú na tvojich fotkách.
  Môžem vedieť aký objektív používaš , alebo aký si použila pri včerajších fotkách?
  Ďakujem.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Keď sme sa presťahovali na dedinu boli sme tuším jediní, ktorí chodili pravidelne venčiť psa a ktorí prikrmovali vtáčatká. Teraz už vidím aj susedov, že chodia na prechádzky so psami a našom chovprodukte vraj v poslednej dobe nestačia slnečnicu dokupovať. Napr. len naši stravníci jej m.r. zozobkali 45 kg:-)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Príroda je mocná čarodejka a dnes ma znovu dostala. Tie malinké vtáčiky vzbudili vo mne taký veľký obdiv, že po dlhšej dobe som pookriala na duchu a za toto ďakujem hlavne tvojim fotografiám a malým modelom. Samozrejme nevynímajúc teba.

  Dani, ďakujem.

  Ľubica

  OdpovedaťOdstrániť
 5. @Joop Zand: Thanks for visiting and for your kind comments. I'm not such a great photographer as you.

  @EvaMaria: Mám fotoaparát pentax K100D a k nemu dva objektívy. Včera som vtáčiky fotila s obj. 50-200. Tu sa môžeš pozrieť na môj fotoaparát a prvé dva objektívy sú tie, ktoré mám aj ja:
  http://www.fotografovani.cz/art/nov_df_am/Pentax-Km-nove-objektivy.html

  @Daniela: No to je pekná kôpka slnečnice. Veď to je skoro jedno vrece :-) Celé leto som si hovorila, že si musím pri niektorej cyklistike doniesť aspon dve-tri slnečnicové hlavy, no zostalo len pri chcení.

  @Ľubica: Včera mi prialo aj počasie, aj to, že som sa rozhodla ísť na dobré miesto. Dnes máme zase hmlu a sychravo. Som rada, že som aj tebe urobila radosť.

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Pekny den pri vode ... ako sa to vsetko zmeni ked ma slnko ...

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Krasne fotky ptacku,vubec se ti nedivim ze jsi sla ven .Musel to byt krasny den s tak pekne modrou oblohou.

  OdpovedaťOdstrániť
 8. @DANI: Bohužiaľ, trvalo len to iba jeden deň. Včera bolo znovu hmlisté počasie, dnes je tiež zamračené, ale bez hmly. Nemám rada toto ročné obdobie.

  @Ella: Konečne sa aj mne podarilo odfotiť nejakých vtáčikov, no od tých tvojich to má ešte stále ďaleko.

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Taky už jsem na borovici před naším balkonem zavěsila lojovou kouli a pořádně velkou. Už je pomalu sezobaná a dnes se chystám koupit krmení do krmítka pro ptáčky. :-) Podařily se ti skvělé fotky, jak ptáčků, tak semínek na stromech. Závidím tu modrou oblohu, i když se možná dočkáme dnes i u nás. Mraky se začínají trhat a sluníčko chvilkami svítí.

  OdpovedaťOdstrániť
 10. @Jarka: To bol jediný pekný deň počas posledných dvoch týždňov, možno je to už aj dlhšie. Vlastne som to písala už v odpovediach na skoršie komentáre. Nebaví ma to. Mala by som sa aj ja poobzerať po loji, lebo vlani som musela obísť niekoľko predajní mäsa, kým som ho dostala kúpiť.

  OdpovedaťOdstrániť