utorok 22. novembra 2011

Cecilia, predpoveď počasia a ako bolo pred rokom

Dnes si zase rypnem do meteorológov. Už  pár dní sledujem ich predpovede počasia a porovnávam so skutočnosťou.  Na základe ich predpovede na dnes, som sa na tento deň  tešila a robila som si plány, že len čo si v centre mesta vybavím isté povinnosti, pôjdem sa prejsť mestom aj s fotoaparátom.


Už ráno sa mi to nepozdávalo. Obloha bola zatiahnutá, po slnku ani stopy. Nič sa nezmenilo ani vtedy, keď som asi o pol desiatej odchádzala z domu a ani počas celého dňa sa slnko na oblohe neobjavilo. Nemám o tom dôkaz, ale v niektorých  častiach mesta bolo dnes tak, že na autách zostávala biela srieňová, prípadne snehová stopa. Škoda, mohla som si aspoň jedno z tých áut, ktoré prichádzali do centra mesta, odfotiť.


Na tom, že by dnes bolo aj snežilo, nie je nič divné. V kalendári je v kolónke na dnešný deň  meno Cecília. A svätá Cecília vraj polia snehom prikrýva. Náhodou som  si pred chvíľou pozrela aj fotografie spred roka. Ani vlani nebolo v tento deň pekné počasie. Pršalo. Dôkazom toho sú fotografie z toho dňa na blogu Mojich 365 dní. Ak by malo byť zajtra také počasie, aké bolo presne pred rokom, čaká nás konečne pekný slnečný deň. Len smola pre mňa je tá, že v čase, kedy by bol najvhodnejší čas na fotografovanie, budem zase na mieste, kde sa mi o fotografovaní nebude ani zdať. Uvidím, či sa na sonografické vyšetrenie dostanem v čase, na ktorý si ma objednali.  

Vlani už boli v meste o tomto čase vianočné trhy. Či sú už aj tento rok, to neviem, lebo som  dnes ani na jednom mieste, kde sa trhy zvyknú konať, nebola. Dnes som prechádzala iba cez Euroveu a tam je už vianočná výzdoba a je tam aj malá ľadová plocha. Dozvedela som sa, že už od 17. novembra slúži korčuliarom.


V posledných dňoch som uverejňovala hlavne fotografie z archívu. Neboli staršie ako dva týždne, ale neboli úplne aktuálne. Bolo to z dôvodu, že som chcela moju pravú ruku nechať v pokoji. Nenamáhať ju držaním  fotoaparátu a potom následným spracovaním fotografií  v počítači, čím by som si ruku znovu namáhala pri držaní počítačovej myšky. Trošku mi to pomohlo, ruka už tak nebolí, ako bolela. No to nie je riešenie do budúcnosti. Preto budem v najbližších dňoch častejšie navštevovať lekárov.

Nedá mi, aby som sa na záver nepochválila s tým, aké pekné kvety mi stále kvitnú na balkóne. Asi je najvyšší čas, aby som ich schovala.
12 komentárov:

 1. Danielko, nad námi se dnes, po týdnu, sluníčko smilovalo a celý den krásně svítilo. :-) Taky jsem se dívala do svých loňských článků a zjistila jsem, že posledního listopadu napadl první sníh. Letos to asi nevyjde. Příští týden má u nás pršet a má se oteplit. :-( Vidím, že v Bratislavě je nádherná vánoční výzdoba a závidím i ty trhy. My ho máme jen jednu sobotu v prosinci.
  Přeji ti, abys zítra u doktora, nečekala moc dlouho, to čekání je na doktorech nejhorší.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Je úžasné si prečítať, že si sa konečne rozhodla riešiť problémy s pravou rukou, ktoré u teba pretrvávajú dlho. Rada oželiem krásne fotky a aj zaujímavé články, ktoré vychádzajú z tvojej, bolesťou trápenej ruky, ak bude snaha lekárov korunovaná úspechom.

  A už teraz sa začínam tešiť na koláče z kysnutého cesta...

  Kvety na balkóne máš stále krásne.

  Ľubica

  OdpovedaťOdstrániť
 3. @Jarka: Ja tiež dúfam, že sa nám už konečne slnko tiež ukáže. Ale podľa tej predpovede, ktorá je na prvom obrázku, to vyzerá až na štvrtok. Nakoniec by som aj bola radšej. Lenže tým predpovediam sa vôbec nedá veriť. Je zaujímavé občas si pozrieť môj blog 365 dní, tam aspoň vidím, aké bolo pred rokom počasie :-)

  @Ľubica: K lekárovi som sa s rukou vybrala už dávnejšie. Lenže ortopéd ma poslal na rtg, potom som čakala ďalší týždeň na to, aby som sa dozvedela, že potrebujem rehabilitáciu a obstrek na bedrový kĺb, ktorý mi on ale nemôže dať. Tak som si dnes bola pre rtg snímky a objednala som sa na rehabilitáciu na inom zdravotnom stredisku. Termín na prvé vyšetrenie som dostala až na koniec mesiaca.
  Koláče z kysnutého cesta už budem robiť len podľa receptu, ktorý si zdieľala na facebooku :-) Ale kedy ho vyskúšam, to je vo hviezdach. Keď som dnes prišla domov o pol tretej, už sa mi veru žiadne koláče robiť nechceli. Zajtra idem na sono obličiek.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Pogoda zmienną jest i nic na to nie poradzimy.Kwiatki z balkonu, na wszelki wypadek zabierz do mieszkania, bo są śliczne.
  Dziękuję, że mi napisałaś, że źle rozpoznałam roślinę.Miałaś rację, to ligustr. Poprawiłam już w poście. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam

  OdpovedaťOdstrániť
 5. @Giga: Ja som tiež nevedela, ako sa tá rastlina volá, ale vedela som, že to určite nie je baza čierna. Tak som googlila a našla som správny názov :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Daniela, daj pozor na tvoju ruku, dufam ze vsetko bude v poriadku. Cim skor tym lepsie ! Prajem skore uzdravenie !

  OdpovedaťOdstrániť
 7. @DANI: Ďakujem Dani! Určite si tú ruku nezanedbám.

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Mám takový předvánočně skeptický pocit, že u nás se začalo šetřit, nebo se začal měnit vkus, výzdoba je letos skromnější, ta u vás je jako by ji sám mrazík tvořil a tvé okno je také stále nedotknuté mrazem, i když vřes a jak se jim u nás říká Listopadky, by něco měli vydržet, malý mrazík jim neublíží, tvá ruka vypadá na zánět karpálního tunelu, ale pokud ti mohu poradit, nenech si to operovat, znám mnoho případů, kdy to bylo zbytečné, reoperace časté a bolesti větší, s tím klidem ruky máš pravdu, přeji ti ať se to zlepší, měj se hezky a prozatím zahoď myš.

  OdpovedaťOdstrániť
 9. @annapos: Môže byť, že mám aj zápal karp. tunela, toto mi už raz diagnostikovali asi pred piatimi rokmi. U neurológa som s tým teraz ešte nebola. A myšku si chcem ísť dnes kúpiť novú. Lepšie sa mi robí na mojom notebooku s myškou ako bez nej. Zvyk je železná košeľa :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 10. Páči sa mi ten nazdobený jeleň pod českým levom:-)) Vresovec kľudne nechaj vonku. Ja mám v skalke dva už pomaly 10r. Skús si kúpiť k myši aj podložku s gelovou opierkou na zápästie. Mne to pomohlo.

  OdpovedaťOdstrániť
 11. @Daniela: Ten jeleň nie je pod levom, ono sa to tak len zdá, lebo som to fotila z diaľky :-) Vlani som vresovec nechala vonku a zmrzol mi. Pred rokom som mala aj takú striebornú rastlinku, ani tá neprežila. Ono je totiž rozdiel, keď je niečo vonku v zemi, alebo len v malom kvetináči. O takej opierke som ešte ani nepočula. Pozerala som si dnes ponuku myší v e-shopoch a ani tam som na nič také nenarazila. Ale ku kúpe som sa nedostala. Tak som premrzla cestou domov z Antolskej (peši cez V. Draždiak), že som sa ponáhľala domov do tepla. Aj tak som musela ísť urobiť jeden súrny prevod.

  OdpovedaťOdstrániť
 12. Liebe Daniela,
  ja es regnet statt Schnee..dieses Wetter ist anders geworden.. bei uns ist der Rhein der Wasserpegel enorm gering.
  Schön dieser Weihnachtsmarkt bei euch und die Beleuchtung!
  Lieben Gruss Elke

  OdpovedaťOdstrániť