nedeľa 12. februára 2012

Druhá časť zimnej prechádzky pri dunajských ramenách


Asi po dvoch kilometroch od miesta, kde sme zaparkovali auto, sme prišli k ramenám, ktoré dosť často navštevujem v lete. Je tu urobená betónová cesta a keď nie je veľmi vysoká hladina Dunaja, dá sa prejsť tadiaľ ďalej. My sme zostali práve na tom mieste, kde rameno rozdeľuje spomínaná cesta. 

Už z diaľky sme videli, že na kúsku nezamrznutej hladiny sa sústredilo množstvo vodného vtáctva. Tentokrát prevládali lysky, potápky a čiernu farbu spomínaných vtákov oživovali iba dve biele labute. Naše fotenie trvalo až do chvíle, kým sa mi nevybili od zimy všetky tri sady bateriek, ktoré som si so sebou zobrala. Aj napriek tomu, že som ich mala vo vreckách nohavíc, chlad sa k nim dostal. Hnevalo ma to, lebo som si nestihla odfotiť všetko, čo sa tam k foteniu ponúkalo.

Myslím si, že k fotografiám nie je potrebný žiaden komentár.


...a ide sa domov. Ja samozrejme niekoľko metrov pozadu, lebo tým mužským krokom nikdy nestačím.


22 komentárov:

 1. to jsou úžasné fotky, já bych se bála, že mě ta labuť klovne nebo že mi spadne foťák do vody.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Keď nemajú labute práve mladé, tak nie sú vôbec nebezpečné. Veľmi blízko idú k ľuďom, pretože sú naučené, že od nich dostávajú potravu.

   Odstrániť
 2. ...tažká je práca fotografa. Pekné fotky a tie s mušličkami sa mi veľmi páčia.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Veru je :-) a to som sa nepochválila s tým, ako som spadla, fotoaparát len tak zadunel. Šmyklo sa mi na ľade, ako som išla fotiť tie mušle. Chýbalo málo a bola by som sa okúpala :-)

   Odstrániť
  2. no právě, o no to pěkně klouže.

   Odstrániť
 3. Obrázky jsou povedené, nejvíce se mě líbí zvědavý labuťák, asi si myslel že fotograf vyndal nějaký pamlsek, a chystá se mu ho vyfouknout, ale je to foťák, ten moc k jídlu není. Anna

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Labuť dobre vedela, že ten pamlsok tam naozaj je. Lákali sme ich na tatranku :-)

   Odstrániť
 4. super Tolle Fotos, ahhh das ist so wunderschön mit den Tieren und mit deinen Mann zusammen!
  Schönen Sonntagabend wünsche ich euch!
  Lieben Gruss Elke

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Máte opravdu výhodu, že příroda je kousek od vás a dá se takhle vidět! Já takhle pozoruji ptactvo, když jsem v Soběslavi, na Novém rybníce což je ptačí rezervace s plovoucími ostrovy a na Černivickém potoku.
  Ale já už chci aby bylo jaro!!!!!!!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Preto nedám na Petržalku dopustiť. Naozaj máme blízko do prírody, aj blízko do centra mesta. Vodné vtáctvo chodím sledovať počas celého roka, vždy je čo pozerať. Aj ja som nedávno u niekoho na blogu napísala to isté. Už chcem jar!

   Odstrániť
 6. Vidím, že měl syn sebou i stativ, ale chudák foťák si poležel i na sněhu. Člověk se diví, že vůbec ta mechanika fotoaparátu ty mrazy vydrží. Fotky máš parádní, vodní ptactvo se vůbec nebojí, čeká jestli dostanou něco do zabáčku.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Syn fotil dokonca na čierno-biely film! Digitálny fotoaparát oddychoval. A teraz už druhý deň skenuje fotky z filmu do počítača. Zvyknem nosiť so sebou starý chlieb, ale včera som až na poslednú chvíľu dostala súhlas, že môžem ísť so synom. Tak som na chlieb v tej rýchlosti, ktorou som sa balila, zabudla. Dnes som bola so starým chlebom na Dunaji a polovičku som ho vyhádzala do vody, no vtáky si ma zo začiatku vôbec nevšímali. Bola som na takom mieste, kde nie sú zvyknuté, že tam dostanú jesť.

   Odstrániť
 7. Tá zima nemá konca... pozerala fotky z vlanajšieho roka už sneh nebol...
  tak ostáva veriť, že nezotrvá dlho lebo to slniečko cez deň je už dosť ostré.
  Včera som prechádzala Donovalmi ale bola tak veľká zima , že sa mi nechcelo vôbec z auta.
  Ako vidím na tvojich fotkách,že ani u vás to nieje teplejšie ...

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Oproti včerajšku bolo dnes už teplejšie. Nefúkal vietor a svietilo slnko. Tiež som si včera pozerala fotky spred roka, už sa topil ľad :-)Aj teraz som si bola zaspomínať na mojich 365 dní. Lenže sa nedá porovnávať terajšia zima s tou vlaňajšou, veď táto začala len vo februári.

   Odstrániť
 8. Wszystkie zdjęcia są po prostu wspaniałe - gratuluję i pozdrawiam.

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Nádherné fotky! Myslím, že i ty labutě a kačenky už se těší na jaro. A opravdu, jak tady už někdo psal, máš výhodu, že máš tak blízko do přírody.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Určite sa tešia, ako aj ja :-) Vieš, že veľakrát rozmýšľam nad tým, že ako je to možné, že vydržia takú veľkú zimu. Raz asi budem musieť urobiť článok aj s mapkou, kde bývam a kam chodievam fotiť prírodu. Je to naozaj veľmi blízko.

   Odstrániť
 10. Danielo, fotky máš nádherné, opravdu k nim není potřeba žádný komentář.
  Vyfotit labutě není až tak velký problém, ale lysku se mi zblízka vyfotit ještě nepodařilo, u nás jsou hrozně plaché.
  To je tvůj syn? Koukám, že máme některé metody fotografování stejné, když si nemůžu k focení lehnout, dávám taky foťák na zem, ale snímek málokdy vyjde tak, jak bych si představovala.
  S baterkami jsem v mrazech neměla vůbec problém, ale dvakrát mi zůstala viset závěrka, naštěstí se vrátila, málem mě z toho trefil šlak!!!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem Hanka! Môj syn fotil v sobotu s klasickým fotoaparátom na čierno-biely film. S takým, kde vidí zvrchu na to, čo mu zaberá objektív. Vlastne ti to ani neviem napísať, vôbec sa neviem v takej terminológii vyjadrovať :-( S mojím ani s tvojím fotoaparátom sa tak fotiť nedá. To sú len hókusy pókusy, či to náhodou vyjde :-)Ešte mi nikdy nevyšlo, ani keď som dvihla fotoaparát nad hlavu, ani keď som ho dala na zem. Zišiel by sa nám taký, kde je vyklápací displej.

   Odstrániť
  2. Danielo, vím o čem píšeš, jeden takový fotoaparát vlastním. Tímto způsobem se dá fotit i s digitální zrcadlovkou, ale chce to cvik. Mám takhle focené kytky, jinak by to nešlo, ani vleže. Mému příteli se takto podaří téměř každá fotka, on má delší praxi a velice dobrý odhad.

   Odstrániť