pondelok 7. novembra 2011

Stromy z bratislavskej Koliby

Ešte stále mám zásobu fotografií zo sobotňajšej prechádzky v lese. Dnes som vybrala fotky, na ktorých sú detaily stromov, hlavne ich korene a kmene. Dnešné počasie už foteniu veľmi neprialo, aj napriek tomu som cestou k lekárovi urobila zopár fotografií v meste. Tie sú na blogu 


Ale teraz poďme k tým stromom.


Niektoré stromy sú oporou pre iné rastliny, niektoré už skončili svoj život.

Počas mojej prechádzky som videla množstvo drevokazných, ale aj iných húb. Na tie sa dostane v ďalšom pokračovaní. Korenie niektorých stromov vytvárali zaujímavé tvary.

Ihličnatých stromov bolo v lese veľmi málo, pod jedným z nich boli popadané šišky. Škoda, že som nevidela veveričku, ktorá prebehla za mojím chrbtom a na ktorú ma upozornil jeden pán.
10 komentárov:

 1. Ahojky Danielo, dlouho jsem tu ted nebyla, nejak jsem na to blogovani nemela cas (ci chut? Ted presne nevim). V mezicase jsi pridala spoustu clanku, musim si to tu trosku prohlednout.. Mej krasny den, Katerina

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Vďačná téma fotiť stromy, nehýbu sa /iba občas:-)/
  Stačí si vyjsť a popozerať ...
  Pekné fotečky, potešila ma.
  Veľmi rada si pozerám tvoje fotky, sú tak pekné, hrejivé.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. @Katerina:: Vitaj stratená :-) Už som ťa vyzerala aj na blogu tvojej sestry, či aspoň tam chodievaš. Ja som zatiaľ pochodila kade-tade a samozrejme som o všetkom podala aj fotohlásenie. Za návštevu po dlhom čase ďakujem a pokojne sa u mňa zastav znovu.
  @EvaMaria: Keď nie je iná téma, dobre je fotiť aj stromy. Mám radosť z toho, že sa ti páčia moje fotky. Ďakujem veľmi pekne!

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Ahoj Danielo, občas bych také chtěl, když jdu k lékaři, jít přes les nebo aspoň přes park, a ještě dělat hezké foto. Vy tu přírodu máte opravdu velmi blízko a to je fajn.

  OdpovedaťOdstrániť
 5. @Odowakar: To tá výhoda malých veľkomiest, že majú všetko blízko :-)))))) To veľkomesto som si vymyslela :-)
  V lese som nebola cestou od lekára, ale som tam strávila sobotňajšie popoludnie. A keďže mám niektorých lekárov v centre mesta, nerobí mi problém cestou tam cvaknúť pár záberov. V mojom bydlisku v Petržalke mám lekárov aj v nemocnici na kraji mesta :-) Za ňou je už len príroda, Dunaj....

  OdpovedaťOdstrániť
 6. To jsou moc krásné záběry, ještě stále je co fotit, ještě nespadlo všechno barevné listí na zem, ale už se to blíží a pak to bude smutné. Pak se budeme kochat barevnými podzimními fotkami z archivu a čekat na první sníh.

  OdpovedaťOdstrániť
 7. @Jarka: Ďakujem za pochvalu. Zatiaľ máme tento rok naozaj krásnu jeseň, takže je čo fotiť. Ja sa neteším na sneh :-(

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Pekná, krajšia, najkrajšia jeseň na akú si pamätám. Zatiaľ praje turistom, cyklistom, fotografistom a určite aj všetkým ostatným ...istom. Aspoň nás núti vychádzať častejšie do prírody.
  Ľubica

  OdpovedaťOdstrániť
 9. @Ľubica: Ona nás nenúti, ona nás volá :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 10. Aj som sa čudovala, čo za neznáme hlasy to stále počujem, teraz už viem ... bolo to volanie divočiny/ prírody/.
  Ľubica

  OdpovedaťOdstrániť