piatok 4. novembra 2011

Počasie v lokalite Bratislava

Už som kdesi písala, že som  prestala pravidelne sledovať predpovede počasia. Mne sa totiž zdá, že len málokedy vyjde to, čo nám meteorológovia predpovedajú. Preto som veľmi často začala  používať hlášku, že v budúcom živote chcem byť meteorológom. Ešte som totiž nikdy nepočula, že by ľudia v tejto profesii boli za nesprávne predpovedanie počasia nejako finančne postihovaní. Tak, ako sú za chyby postihovaní v mnohých iných profesiách. Povedia, že bude slnečno a nie je? Čo sa stane? Nič. 

Ako príklad som si vzala dnešnú predpoveď, ktorá je na stránke denníka SME. Pred pár minútami som si naskenovala nasledovné obrázky:A ešte o pár minút skôr som urobila tieto fotky:


Zdá sa vám, že obloha na nich je slnečná? Nie je. Ani teplomer neukazuje 14 °C, je len nejakých osem stupňov.  Obloha nebola slnečná ani včera, kedy sa po celý deň usmievalo na mňa  z predpovede počasia  slniečko bez jediného mráčka a nebola taká ani predvčerom. Tak načo sú komu také predpovede?

Je začiatok novembra a tento mesiac má právo, aby také počasie bolo. Len nech nám odborníci na počasie nesľubujú niečo iné.  Z novembra je už v tejto chvíli ukrojená skoro polovica štvrtého dňa. Na mojej lodžii sa zmenila skladba kvetov. Muškáty vystriedali vresy a chryzantémy.
No moje papuľky neúnavne kvitnú ďalej, preto mi ich bolo ľúto vyhodiť. Sú stále tam. 
Ak túžite vidieť fotografie zaliate slnkom, tak také sú tu:


klikni na obrázok

P. S. 


Je 13,40 a už asi pol hodiny svieti SLNKO!

10 komentárov:

 1. Je 13.56 a u nás po slniečku ani chýru ani slychu.
  Vres je krásny a kvitne zaujímavou farbou, papuľky a chryzantémy svojou krásou za ním vôbec nezaostávajú. Darí sa im u teba. Na jar chceme meniť našu záhradu a vres nesmie v nej chybovať. Chcem veľa kvetov, kríkov a stromčekov... vidíš, zasa plánujem.
  Ľubica

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Nádherný příspěvek a krásné fotky. Dívat se na kytičky mne nikdy neomrzí, ať je počasí jak chce... Krásný víkend.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. @Ľubica: Len plánuj, aj ja plánujem. Práve som si bola pozrieť vonku môj kvetinový záhon. V tých zahmlených dňoch sa mi tam nechcelo chodiť, tak som teraz rýchlo využila to, že svieti slnko. Chryzantémam od teba sa tam pekne darí, ale kvitnúť už túto sezónu nebudú. Dúfam, že sa mi ich podarí prezimovať. Tú cyklámenovú eriku som si včera kúpila v Lidli.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. @Amelie: Som rada, že sa ti moje balkónové kvety páčia. Ty máš vo svojej záhradke určite krajšie a hlavne viac.

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Danielko, já našim meteorologům věřím. Chce to najít si stanici, kde vysílají solidní předpověď. Přišla jsem na to, že na komerční televizi, ji nenajdu. U nás se dívám na ČT24, kde jsou družicové záběry, na kterých je krásně vidět postup jednotlivých front a meteorologové (ne, televizní hlasatelé) předpovědi, které prezentují, i sami tvoří. ;-)
  Balkon ti pořád krásně kvete, je to radost pohledět. :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 6. @Jarka: S tou témou počasie si ma inšpirovala ty :-) Predpovede počasia pravidelne nesledujem. Len keď sa chystám na nejakú cyklistiku, tak vtedy je pre mňa predpoveď dôležitá. A to pozerám vtedy na viacerých stránkach, ktoré si samozrejme častokrát dosť v predpovediach odporujú. Tá, ktorá je v denníku SME, je zo stránky meteopres.sk - čiže je to stránka zameraná len na počasie. Ďalší dôvod, kedy sledujem predpovede je také obdobie, kedy je už dlho škaredé počasie, tak vtedy začnem sledovať, kedy sa zlepší. V televízii pozerám predpoveď málokedy.

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Teším sa ,že je vonku teplo aj keď slniečko nesvieti :-(
  Kvietky sú pekné, robia radosť a úsmev keď ich navštíviš..
  U mňa taká obyčaj, že sa snimi rozprávam. Napr. teraz jednu orchydejku straším, lebo nechce kvitnúť... že vraj to pomáha.Nechám sa prekvapiť.

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Przyroda jest nie przewidywalna, więc i pogoda też.Twoje kwiaty na balkonie pięknie wyglądają. Pozdrawiam

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Měla jsem tetu, která kreslila předpovědní mapy a její muž vždycky říkal, že "lže na papír".:-D
  Truhlíky máš krásně podzimní.:-D
  Hezký víkend, Mimi.:-)

  OdpovedaťOdstrániť
 10. @EvaMaria: O tom, že sa niektorí ľudia s kvetmi rozprávajú, viem. Niekedy im aj ja vyčítam, že mi nekvitnú. Mala som v jednom obodobí asi 20 orchideí, ktoré dostali jedna po druhej nejakú chorobu a všetky mi odišli. Zbytočné bolo aj moje dohováranie, aby sa spamätali :-)

  @Giga: Ďakujem za pozdrav Grazyna, rada by som mala malú záhradku, no musí mi stačiť aj balkón.

  @Ema: Vidíš Ema? Tvoj strýko mal ten istý postoj k tomu ako aj ja :-) Ďakujem!

  OdpovedaťOdstrániť