štvrtok 1. marca 2012

Vitaj marec!

Prvé fotografie snežienok, ktoré sa začali tlačiť zo zeme, som tu uverejnila ešte niekedy komcom januára. Ale to boli vtedy iba náznaky, dnes sú to už ozajstní rozkvitnutí prví poslovia jari. Odfotila som ich pri včerajšej  ceste na nákup cez lesík v Ovsišti. 


19 komentárov:

 1. Jest wiosna, cudownie ! . Śliczne zdjęcia przebiśniegów :). Pozdrawiam.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem za pozdrav. Je tu skoro jar a mne neskutočne rýchlo letí čas.

   Odstrániť
 2. Nadhera !!! Prajem krasne slnecne jarne dni !!!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Dani, to ešte nie sú tie fotky, čo som ti v zime sľúbila. Tie ti urobím asi tak za 2 až 3 týždne. Záleží od počasia. Slnko sa zatiaľ veľmi neukazuje, je tu zamračené.

   Odstrániť
 3. milé fotky ...vyvolalo tu u mňa úsmev na tvári..
  potešila si ma, u nás si ešte počkám ,kým budem vidieť prvé kvietky
  pekný dník

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Vyvolala som u teba mojimi fotkami nejaké spomienky? Preto ten úsmev? Vieš, že ja som si včera pri fotení snežienok spomenula, že sa blíži ôsmy marec, ktorý sa odjakživa spájal so snežienkami, no ja som videla rásť snežienku prvý raz až keď som bola dospelá. Aj to sme si ich museli posadiť doma v záhrade, pretože tam u nás vôbec nerástli.

   Odstrániť
  2. Áno ,je to presne tak... 8.3. sa mi narodila najmladšia dcéra,ktorá ide mať 20 r.... ale snežienky mám rada , sú to milé kvietky.
   Zaspomýnala som ako to bolo u mňa keď som vyrastala či som ich videla a vieš že neviem... smutné, skôr fialky tých bolo veľa.

   Odstrániť
 4. Ten čas, ten čas.... rýchlo ubieha aj mne a ani by som nepovedala, že je už rok odvtedy, čo som prechádzala Ovsišťom po bielom koberci, ktorý vytvorili tieto jemné a nádherne rozkvitnuté kvietky. Len siahnuť a odtrhnúť.... viem, viem nepatrí sa, ale lákalo ma urobiť ten pohyb. Ruka však zostala prázdna.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Snežienky už niekoľko rokov nie sú chránené. Ale je ich škoda trhať, pretože vo vode dlho nevydržia. Možno si pár kvietkov prinesiem domov, ak by som si ich chcela odfotiť z iného pohľadu. Rastú tak nízko pri zemi, že ani v polohe ležiacej sa mi ich nedarí odfotiť tak, ako by som chcela.

   Odstrániť
 5. Sněženky poslíčci jara ? U nás se říká březen-za kamna vlezem, duben-ještě tam budem, máj-poženeme kozy v háj. Já mám před domem půl metru sněhu, zdravím mimi.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Veď ja rátam s tým, že nám ešte zima chrbát definitívne neukázala. My sme tu za celú zimu skoro vôbec nemali sneh, takže si ani neviem predstaviť, koľko to je pol metra snehu. Pekný večer!

   Odstrániť
  2. Jsou kolosální rozdíly v počasí není to v tom kde člověk žije, mám pocit že předpovědi počasí se budou muset změnit, třeba na Praha západ-sněžení, Praha-východ tropy, člověk nemůže uvěřit tomu, jak rozdílné to může být v jednom okrese, dívám se ve správách na kalamitu ve městě patnáct kilometrů od místa kde bydlím, zavolám tam kamarádce a nemohu uvěřit, tady je klid....? Nebo opačně, tady je hrozná sněhová bouře a po telefonu kamarádka říká že u nich, kousek odsud není ani sníh. zdravím Anna

   Odstrániť
  3. Keďže aj Bratislava sa rozprestiera na dosť veľkom území, počasie zvykne byť v rôznych častiach mesta rozdielne. Pridáva tomu ešte aj fakt, že časť mesta je na nížine a časť zase vo výške viac ako 400 m. Veľakrát sa stalo, že u nás pršalo a kúsok cez Dunaj svietilo slnko. Tak aj predpoveď počasia sa dá pozrieť už aj na jednotlivé časti mesta. Lenže ja sa veľmi na predpovede nespolieham, pretože mám pocit, že málokedy vyjdú.

   Odstrániť
 6. Ty jsou krasne a uz tak brzy,je videt ze se jaro blizi.Na mem obrazku je Koala medvidek.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem za upresnenie, tie zvieratka sa mne osobne dosť podobajú, dokonca som si chvíľu myslela aj to, že to je to isté zviera, ale má rôzne názvy :-)
   U nás sa blíži jar a u vás zase končí leto :-) Aj tu aj tam čas neskutočne rýchlo letí.

   Odstrániť
 7. Na první jarní květinky se moc krásně dívá, už aby toho kvetlo víc, moc se těším až se tráva zazelená a stromy obalí listím, to bude nádhera a pastva pro oči i pro duši. Toho šediva už bylo dost. U nás je dnes opět mlhavo a nevlídno. Měj hezký den!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. No veď už som túto ešte zimu, lebo jar bude až o tri týždne, fotila dva kvietky. Snežienky a prvosienky. Len nech to pekne pribúda, aj ja sa teším na zelenú farbu v prírode.

   Odstrániť
 8. The snowdrops look lovely. I will check to see if they grow here. I've only seen them in photos.

  V snežienky pristane. Budem skontrolujte, či rastú tu. Ja som len videl na fotografiách.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Pozrela som si teraz na mape, že Santa Fe je oveľa južnejšie ako Slovensko. V predpovedi počasia som si prečítala, že je u vás už teplo. Dúfam, že ste nemali hurikán. Takže snežienky už asi u vás odkvitli.

   Odstrániť