sobota 16. júna 2012

Prečo sa holuby vo vodách Chorvátskeho ramena kúpali

Dom, v ktorom bývajú holuby, mal plánovanú odstávku teplej vody. Neznášajú tento týždeň, ktorý sa opakuje každé leto. Nevedia si už ani predstaviť, že kedysi teplá voda netiekla každý deň. Mladým holubom rozprávala ich stará mama, ktorá to počula od svojej mamy, že teplá voda bola len dva dni v týždni. Len vtedy sa mohli kúpať a sprchovať. Ako dobre, že tie časy sú už preč a že sú bez vody len počas týždňa, kedy sa robí pravidelná údržba. Aj údržba trvala kedysi dlhšie, až dva týždne. Teraz je to  už len necelý týždeň, no i tak sú z toho na nervy.  Kým bolo chladnejšie, vodu si zohrievali na sporáku, no jedného dňa vykuklo teplé slniečko a tak hajde na Chorvátske rameno. Tam sa vyšantili a zároveň si  urobili aj očistu tela.

Predpokladám, že k fotografiám už netreba ďalších slov.


16 komentárov:

 1. To je milé...
  Posledná fotka sa mi páči

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Neviem, či si pochopila, že tú odstávku teplej vody sme mali my :-) Asi ani nevieš, čo to je, keďže bývaš v rodinnom dome. Ale už nám zase tečie teplá!

   Odstrániť
 2. wie wunderschön diese Taubenfotos sind...

  die Übersetzung ist so schlimm!!!!

  Lieben Gruss Elke

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Elke, ich versuche es kurz übersetzen: Die Tauben wurden in den Donau-Arme baden und waschen, weil sie zu Hause keine warmes Wasser hatten:-) Das Wasser flog tatsächlich im unseren Haus, wo ich wohne, nicht, da die geplante Abschaltung war. Diese Abschaltung erfolgt jedes Jahr im Sommer.

   Odstrániť
 3. Lovely serie photo's..... very good done.

  greetings, Joop

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Taky jsme dřív ty odstávky měli dva týdny a bylo to hrozné, nejen na mytí nádobí, ale i na mytí hlavy a koupání. V poslední době, se nám období bez teplé vody zkracovalo na necelé tři dny a vloni, jsme k mému překvepení, neměli odstávku, vůbec.
  Fotky jsou parádní, zdá se, že jsi se dostala k holoubkům hodně blízko, asi si tu koupel tak užívali, že jim ani nevadila přítomnost člověka. :-)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Takže ty vieš pochopiť, ako to tým holubom musí ísť na nervy, keď nemajú teplú vodu :-))) Zdá sa mi, že jeden rok sme tiež mali taký, že odstávka teplej vody nebola. No nie som si istá, možno som bola práve vtedy na nejakej dvoj- alebo trojtýždňovej dovolenke pri mori a odstávka ma minula. Fotila som s objektívom, ktorým som si holuby priblížila, no nebola som od nich veľmi ďaleko. Sú zvyknuté na ľudí, veď je to uprostred sídliska pri jednom nákupnom centre, kde sa denne premelie naozaj veľa ľudí.

   Odstrániť
 5. Dobrze,że gołębiom nie potrzeba, tak ja nam, ciepłej wody do kąpieli. Świetna seria zdjęć.Pozdrawiam.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Veľakrát sa zaoberám myšlienkou, či tým vtákom nie je v studenej vode chladno :-)

   Odstrániť
 6. Veľmi milé fotky:-) Užívali si holúbkovia a evidentne aj ty:-)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Aj ja som si užívala, fotiek mám ešte na ďalšiu sériu, ako ich kačice z brehu odháňali. No to by už bolo preholubované :-)

   Odstrániť
 7. Ahojky Danielko, děkuji za návštěvu blogu a hned se jdu podívat, která Mimi mi to napsala a prošmejdila jsem hlavně profil a vidím, že jsme stejná věková a možná i zájmová kategorie :-)Tvoje fotečky koupajéících se holubů jsou moc pěkné a život bez teplé vody ? Někdy by nám to možná prospělo, neboť bychom se otužili a upevnili zdraví :-)Pěknou neděli a těším se zase na tvojí návštěvu - Natty.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Natty, ďakujem za opätovanie mojej návštevy a za to, že si tu nechala po sebe aj pár slov. Je to zriedkavé. Občas sa zatúlam z Jarkinho blogu aj na blogy iných blogerov, ktorých nájdem v jej komentároch. U teba ma zaujali fotky z tvojej dovolenky. Keďže sa na žiadnu nechystám, aspoň som si takto pripomenula roky minulé, kedy som cestovala do Tunisu aj dvakrát do roka. Aj preto som si vyberala túto krajinu, lebo som málo otužilá a na kúpanie mi viac vyhovuje teplá voda. Nielen z vodovodu, ale aj v mori :-)

   Odstrániť
 8. I'm not sure if I understood the English translation about not having hot water. I hope you weren't without hot water. The photos of the pigeons are remarkable. I like the whole series of them. Exceptional photos!

  Nie som si istý, či som pochopil anglický preklad asi nebude mať teplú vodu. Dúfam, že ste neboli bez teplej vody. Fotky z holubov sú pozoruhodné. Páči sa mi, celý rad z nich. Výnimočné fotografie!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. You understood it correctly. We did not have hot water. Regular maintenance. I had in my computer images of bathers pigeons that inspired me that I shutdown warm water combined with these photos :-)

   Odstrániť