nedeľa 24. júna 2012

Dobojované

Na tomto blogu je toto posledný príspevok. Symbolicky som použila fotografie zo včerajšej bitky o Bratislavu. Práve som prechádzala cez Sad Janka Kráľa, keď tam bolo počuť streľbu z diel, erdžanie koní a vojenské pokriky. Konala sa tam práve repríza skutočnej bitky z roku 1809, ktorú predvádzali vojaci v dobových uniformách rakúskeho a francúzskeho cisárstva. Významná historická udalosť obliehanie Bratislavy napoleonskými vojskami sa koná každoročne a vždy pritiahne stovky divákov. Skoro som ohluchla od toľkých výbuchov. Park bol zahalený do dymu z diel a iných zbraní.  Na pripomenutie môj starší článok z minulého roku a k nemu pripojená fotogaléria.

V čase, keď som sa cez park ponáhľala na inú akciu, ktorá sa konala na nábreží Dunaja, už bola bitka v plnom prúde a dobré miesta na fotografovanie boli vychytané. Takže  som cvakla len zopár záberov, aj tak sa mi v každom do objektívu zakaždým dostali nejakí konkurenční fotografi :-)
O udalosti, konkrétne sa jednalo o 6. ročník fotoparku, vám napíšem na mojom blogu 

ZRKADLENIE,


kam vás týmto pozývam na ďalšie návštevy u mňa. Kým sa nenarodí môj nový blog, budem písať tam. Aj naďalej budem prispievať fotografiami z Bratislavy na blogu

 Na krásnom modrom Dunaji


Samozrejme, že môj blog 

Potulky svetom 


je tu pre vás aj naďalej. 


Chcela by som vám týmto poďakovať za vašu priazeň, za všetky návštevy a komentáre, ktoré ste na tomto blogu zanechali. Ešte raz veľká VĎAKA!

DOVIDENIA!
32 komentárov:

 1. Its a great serie with wonderful light, you have made lovely pictures.

  greetings and a nice sunday, Joop

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Nuž keď to tak cítiš, nemá zmysel ťa prehovárať. Tie prvé fotky, ktoré sú akoby zahmlené sa mi páčia:-) A zasa niekedy a niekde dovidenia.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Nemám obavy, že by si ma nenašla tam, kde si najčastejšou diskutérkou :-))) Do skorého videnia!

   Odstrániť
 3. Důvod ukončení mailové adresy chápu, důvod ukončení pěkného blogu ne. Asi je to osobní, ale neumím si ho představit (ten důvod).
  Kde, prosím, najdu ten domeček z Rakouska?

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. O dôvode som písala asi v treťom článku od konca. Nie sú v tom žiadne osobné dôvody, aj keď som hovorila, že sa už na Mimi necítim :-) Mimi bola mladšia a ja som starla spolu s týmto blogom :-) Sú tomu na príčine hlavne technické dôvody. Na tejto mailovej adrese mám zaregistrované ešte ďalšie dva blogy. Jeden - projekt 365 ukončený, ale Potulky svetom sú ešte len v začiatkoch. K tejto adrese je priestor na fotografie, ktorý sa mi veľmi rýchlo zapĺňa, veď len v spomenutých blogoch mám možno 5 tisíc fotografií. A to tam mám ešte aj iné albumy, na ktoré som sa v blogu iba odvolávala. Takže keď toto všetko spojím, vychádza mi len to, že treba začať odznova.

   Odstrániť
 4. To jsou parádní snímky a vůbec mi nevadí, že na nich, sem tam, vidím "konkurenčního" fotografa. :-)) Hezký zbytek neděle, ti přeji. ;-)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Jarka, my sme mali taký plodný víkend, že keby som bola išla na každú akciu, tak zaplním aj 10 článkov na blogu. Lenže ja som bola lenivá a dnes som napríklad korunováciu pozerala iba z telky. Na rok sa polepším a konečne sa na to už pôjdem pozrieť. Odrádzalo ma množstvo ľudí, moja nízka postava a slabé lakte :-)

   Odstrániť
 5. Mimi, je škoda, že se už Mimi necítíš být a že už na tomto blogu nebudeš přispívat. Zvykla jsem si na Tebe a na zajímavá místa v Bratislavě, kam jsi nás virtuálně brala s sebou. Budeš mi chybět. Máme blogy jenom tady na blogspotu, takže sledujeme jenom blogy tamtéž... Ale třeba se někdy mrkneme i jinam.

  Přeji hodně štěstí, hodně pěkných výletů a fotografických záběrů.
  Lenka

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Priznám sa, že by mi nikdy nenapadlo, aby som čítala iba blogy na blogspote. Veď blogových portálov je toľko, že by bola škoda, aby som sa takto obmedzovala. Ďakujem za komentár a na môj blog výlučne venovaný len Bratislave teda ani nepozývam.

   Odstrániť
  2. To ale není schválně... spíš nejsem schopná sledovat mnoho různých stránek pravidelně - tady vyjíždí automaticky všechno nové, tak na to vždycky kouknu. Občas zabrousím i jinam, ale to jsou spíše nárazovky... :) Neboj, občas kouknu i k Tobě jinam, co tam nového. :)

   Odstrániť
  3. Przykro mi, że zamykasz ten blog, widocznie tak chcesz i musisz. Ja już się wpisałam do Twojego blogu "Wędrujący Świat", bo chce się dalej z Tobą spotykać. Pozdrawiam.

   Odstrániť
  4. Tak jsem našla i odkaz na facebookové stránky. Tak jsem se přidala... a zároveň jsem se inspirovala a založila stránky i k našemu blogu. ;) Díky za nápad. ;)

   Odstrániť
  5. @Lenka-Jirka: Je pravda, že mi môj reader načítava množstvo blogov a ak ich chce človek prejsť, je to kopa času. Niekedy sa to časovo ani nedá stíhať. No potom si zase pozriem naraz viac článkov na jednom blogu. Už som zistila, že sa nejaká neznáma Lenka pridala na sledovanie blogu o Bratislave. Dovtípila som sa, že si to ty, lebo s inou Lenkou nekomunikujem. Vďaka.

   @Giga: Ďakujem, budem sa musieť pousilovať a pridať na ten blog nejaký nový príspevok. Aj keď teraz nikde necestujem, v zásobe mám ešte dosť toho, o čom budem písať. Doporučujem navštíviť Zrkadlenie.

   Odstrániť
 6. Mimi, tá druhá foto v poradí je suprová!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem pekne! Aj mne sa také fotky páčia, no iba málokedy sa mi podarí zachytiť slnečné lúče v takom opare. Tentokrát mi k tomu dopomohol dym z pušného prachu.

   Odstrániť
 7. Daniela, I will miss your blog. If you join Google+, I think you can have unlimited blog photos if they're up to 2048 x 2048 pixels. These photos don't count towards your 1 GB limit. I use the Picasa software to decrease my photos to 1024 x 1024 pixels. I hope this information helps. I will look at your other blogs. Cheers, Theta

  Daniela, budem chýbať svoj ​​blog. Ak sa pripojíte Google +, myslím, že môžete mať neobmedzený počet fotografií blog, či sú až na 2048 x 2048 pixelov. Tieto fotografie sa nezapočítavajú do vášho limitu 1 GB. Používam softvér Picasa pre zníženie svojej fotografie na 1024 x 1024 pixelov. Dúfam, že táto informácia pomôže. Pozriem sa na vaše ďalšie blogy. Na zdravie, Theta

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Dear Theta, I have google+, welcome you to my other blogs. My decision will not change.
   https://plus.google.com/u/0/me/posts

   Odstrániť
 8. Nadherne fotky ! Tak podem vidiet Zrkadlenie, budem tam sledovat :) Dobry den prajem, aj dobry tyzden, Danka !

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Dani, som tomu rada, už som videla, že si začala sledovať môj blog Zrkadlenie. Ale ja vám určite ešte prekvapenie v podobe nového blogu pripravím :-)

   Odstrániť
 9. Aj ja zvádzam sama so sebou boj. Komentovať alebo nekomentovať. Veľakrát som to už napísala, že s radosťou som chodila na tvoj blog, ktorý si robila s láskou a s veľkým nadšením. Ani raz sa mi nestalo, že som obišla tvoje príspevky a fotografie, ktoré mne moc dali a už je tu zasa lúčenie. Teší ma však fakt, že ešte stále budem mať kde tráviť voľný čas a že máš aj iné blogy.
  Dobojované na jednej aj na druhej strane.
  Ďakujem a teším sa.
  Prajem ti dobrý štart na novom bojovom poli.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ľubi, prečo ty musíš zvádzať boj sama so sebou, keď máš napísať pár riadkov komentáru? Ďakujem za tvoje poväčšinou mlčanlivé návštevy a dúfam, že sa polepšíš :-)

   Odstrániť
 10. ... neviem vysvetliť svoje konanie, ale sľubujem nápravu.

  OdpovedaťOdstrániť
 11. Danielo, ve mně vždycky hrkne, že někdo končí s blogováním, naštěstí to tak není, to jsem si oddychla! Najdu si tě!
  Smekám před tvými fotkami, vypadají jako obrazy, ty první dvě se slunečními paprsky jsou fantastické, něco takového se podaří málokdy! :-)
  Zdravím tě a přeji hodně úspěchů při tvoření nového blogu! Hanka

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Najprv ti chcem poďakovať za želanie. Pravdepodobne si si prečítala aj predošlé komentáre a možno aj jeden z posledných článkov, kde som písala dôvod, prečo s týmto blogom končím. Zatiaľ som si to s úplne novým, ktorý by som si najradšej založila znovu na blogspote, nepremyslela. Tak preto pokračujem na Zrkadlení.

   Odstrániť
 12. Krasny blog, vzdy som obdivovala tie tvoje nadherne fotografie a skvele pisane clanky. Nech sa ti na novom blogu dari minimalne tak dobre ako na tomto. Zelam krasne leto a tesim sa na tvoje nove prispevky. Papa Ada

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem Adrianka. Dúfam, že si už bola pozrieť aj na mojom staro-novom blogu Zrkadlenie.

   Odstrániť
 13. Danielko, nevadí, že máš "dobojováno", máš další webíky a tak se určitě budeme setkávat dále. Zdravím moc do Bratislavy a přeji hezký den.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Máš pravdu, ani ich nestíham zapĺňať tak, ako by som si priala :-)

   Odstrániť
 14. Díky za fajn blog, ráda jsem se tu občas zastavila, početla a prohlédla si fotky. Těším se na další blogy:-)
  Hodně štěstí.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja ďakujem za návštevy a teším sa na ďalšie stretnutia.

   Odstrániť
 15. Liebe Daniela,

  ich hoffe Dich hier noch zu erreichen, wie ich Deinem Beitrag entnehmen konnte wirst Du diesen Blog schließen.
  Habe mich über Deinen Kommentar sehr gefreut und ich bin sicher, wenn ich auch in der letzten Zeit nicht regelmäßig gepostet habe, wir verlieren uns nicht.
  So langsam habe ich wieder mehr Zeit und Lust meinen Blog zu pflegen.
  Dir wünsche ich noch eine schöne Sommerzeit und hoffe, dass es Dir bislang
  auch gut ergangen ist.
  Bis bald mit
  lieben Grüßen
  Lilo

  OdpovedaťOdstrániť