štvrtok 17. novembra 2011

Prišla zima

S prvými dotykmi zimy som sa zoznámila už koncom minulého týždňa, keď som trávila dva dni na Myjavských kopaniciach. V piatok popoludní bolo príjemné teplé počasie a na druhý deň sme sa už zobudili do inovaťou obieleného rána.  Cez deň znovu svietilo slnko a také slnečné počasie  trvalo až do včerajšieho dňa, kedy sa už aj tu v Bratislave zahalilo mesto do mliečnej hmly. Hmla a teplota pod nulou dokázali do dnešného dňa to, že je všetko pokryté bielou vrstvou inovate a vyzerá to tak, ako keby bol napadol snehový poprašok. Takže biela zima je už tu.

V piatok popoludní som si odfotila tieto kvety, ešte aj včely naberali posledný peľ.


Na druhý deň ráno to už vyzeralo takto.


A takto vyzerá dnešné ráno z nášho balkóna.


V rúre sa mi pečie koláč a po jeho vytiahnutí budem rozmýšľať, čo s načatým  sviatočným dňom. Láka ma  otvorený deň na bratislavskom hrade. Z príležitosti dnešného štátneho sviatku budú otvorené  priestory Národnej rady SR, ktoré ma až tak nezaujímajú. No ako to vyzerá s čiastočne zrekonštruovaným interiérom hradu, to by som celkom rada videla.


8 komentárov:

 1. U nás takováto námraza byla včera, dnes je sice zataženo, ale jeden stupínek nad nulou a jinovatka není. Tvůj balkon, je stále moc krásný, zatím ty poslední květy, ani mráz nepoškodil. :-) Máš výhodu hlavního města, které nabízí spoustu svátečních lákadel. Jsem zvědavá, kam nakonec tvoje kroky povedou. ;-)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. @Jarka: Dnes bolo vhodné využiť tie lákadlá, ktoré sa konali pod strechou. Na chladné sychravé počasie si naše organizmy ešte neprivykli, takže vonku to nebolo veľmi príjemné. No čakanie v radoch na vstup do hradu sa aj tak odohrávalo vonku a nebolo krátke.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Tvoje kvety sa ako ladove ozdoby . Ja to velmej zriedka v mojej zahrade uvidim ...

  OdpovedaťOdstrániť
 4. @DANI: Ale tento rok vám v Grécku napadol sneh skôr ako u nás na Slovensku. Videla som reportáž v televízii už pred pár dňami. A vieš, čo ja vôbec u nás neuvidím? More :-(

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Mrazíky nám prišli :-( Nemám rada zimu.
  Na dnešnej prechádzke u nás som sa presvedčila , že je málo vody. Malinké potôčiky sú suché, čo nieje dobré.
  Tvoje kvietky sú ešte stále pekné, čo to urobilo s nimi, keď na obed zasvietilo slniečko?

  OdpovedaťOdstrániť
 6. @EvaMaria: U nás sa po celý deň udržala hmla, inovať, slniečko sa nekonalo. Kvietky zatiaľ nesčerneli. Bolo by mi ich ľúto. Aj tak mám ešte aj také chryzantémy, ktoré nestihli vykvitnúť. Škoda. Tie krásne žlté, ktoré mám na fotkách, mi vypestovala suseda z odrezkov a bola to už tento rok druhá várka. Bolo to z tých odrezkov, ktoré odštipávala pri raste svojich chryzantém. Šikovná baba, no nie?

  OdpovedaťOdstrániť
 7. U nas este neprisjel mraz. To sa stalo len dva raz v 16 rokov. Budem na teba mysliet, ked more uvidim ...

  OdpovedaťOdstrániť
 8. @Dani: Ja som to o tom snežení v Grécku videla v našej televízii a píšu o tom aj tu:
  http://tvnoviny.sk/sekcia/spravy/zahranicne/do-grecka-zavitala-zima.html
  Podľa tej reportáže to bolo v horských oblastiach. Neviem, kde bývaš ty, ale predpokladám, že niekde blízko Thessaloniki. Ďakujem, že budeš na mňa myslieť, keď uvidíš more :-) Pozdravuj more odo mňa.

  OdpovedaťOdstrániť