nedeľa 25. marca 2012

Takto pokročila u nás jar

Možnože pozornosti niektorých neušlo, že môj blog Mimi a jej svet v poslednej dobe dosť zanedbávam. Nie, že by som nemala v zásobe dosť fotografií, o ktorých by som mohla písať, dokonca si občas utrhnem chvíľku a vybehnem s fotoaparátom von aspoň cestou do obchodu. Musím sa priznať, že som zanedbala iné veci, tak  ich teraz neporiadnica musí doháňať. Dúfam, že sa nájde zopár ľudí, ktorým moje fotky chýbajú, tak som sa trošku realizovala aspoň na blogu o Bratislave, kam nepíšem žiadne texty a tým pádom je pridávanie fotografií časovo menej náročné. No dnes mi nedá, aby som vám neukázala na niekoľkých fotografiách to, ako u nás pokročila jar. Fotky, ktoré čakajú v archíve môjho počítača z predošlého týždňa, prídu na rad až niekedy začiatkom apríla. 
 


20 komentárov:

 1. Jé, to přece není možný. Ty snad Danielko bydlíš někde v teplých krajinách! Takle u nás bude snad až někdy v květnu. Na snímcích už vidím i kvetoucí stromy, i u nás už kvetou některé jarní květiny, ale jinak je příroda pořád ještě suchá a šedohnědá. Tvoje snímky jsou překrásné! ;-)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem Jarka. Bývam stále v Bratislave, veď fotografie z tebe už známeho Sadu Janka Kráľa to dokazujú :-) Včera neskoro popoludní som sa vybehla trošku vyvetrať a bola som veľmi prekvapená, keď som tam objavila kvitnúcu magnóliu. Celý týždeň som nechodila von, len do obchodu, takže tie zmeny boli aj pre mňa udivujúce. Včera už bolo na fotenie zlé svetlo, kvôli magnólii som išla dnes doobeda znovu do parku a potom som po dunajskej hrádzi prešla až domov - samozrejme na bicykli.

   Odstrániť
 2. Cudowna wiosna i zdjęcia. U mnie jeszcze nic z tego co pokazałaś, nie kwitnie. Jednak motylka i pszczółkę już "złapałam" aparatem. Pozdrawiam.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Za týždeň, čo som nebola vonku, sa takto krásne všetko v prírode rozvilo. Je tu už dlho teplo, no veľmi sucho, lebo za celý marec spadli v Bratislave len 4 mm vlahy. Motýľ už bol asi opojený z tých kvetov, keď mi neuletel :)

   Odstrániť
 3. Nadhera !!! Jedna fotka krajsia ako druha !!! Ale ta magnolia ...

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem! Som rada, že sa ti páčia moje kvietky, aj keď nie sú z mojej záhrady. Tie tulipány som odfotila pred jedným domom neďaleko nás a ostatné je všetko buď v parku alebo vo voľnej prírode. Tú magnóliu som objavila v parku iba pred rokom, ak chceš, môžeš si ju pozrieť na mojom inom blogu. Tam vyzerá ako nevesta v bielych šatách :-)
   http://nakrasnommodromdunaji.wordpress.com/2011/04/11/v-sade-janka-krala/

   Odstrániť
 4. Lovely springtime pictures with very nice light and colors.

  I love it.

  Greetings, Joop

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Thank you, Joop. I was photographing today morning, it was beautiful sunny weather.

   Odstrániť
 5. Vy ste tuším o niečo dopredu, i keď sme od seba len stovku km. U nás som ešte rozkvitnutý strom nevidela... krásna jar.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Vieš, že som si doteraz myslela, že k vám je len 80 km? Musela som sa presvedčiť o tvojej stovke na mape. My sme hlavne južnejšie, to je asi podstatné. Tie rozkvitnuté stromy sú také malé plané slivky, neviem presne ako sa volakú. Išla som aj okolo jedného stromu, o ktorom viem, že jeho plody sú také okrúhle žlté slivky, ten ešte nekvitol, ale o dva dni už bude.

   Odstrániť
 6. Kam spěcháš přírodo ??? Je to zázračné tempo, nemohu tomu uvěřit, u nás je stále ještě sníh, málo, ale je. Anna

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Podľa niektorých indícií bývaš niekde na severe Čiech (aj keď hranice s Nemeckom nie sú iba na severe) a na vyššie položenom mieste. My sme na juhu, na nížine, takže aj jar sem príde skôr ako k vám. U nás to nie je nič výnimočné, nemyslíme si, že sa príroda niekde ponáhľa. Pozerala som si fotografie v archíve spred roka, fotila som už tiež fialky, zlatý dážď a aj ostatné kvietky, ktoré som nafotila dnes. Len tú magnóliu som objavila až o týždeň neskôr, ale to už bola celá biela a o dva dni nato odkvitla.

   Odstrániť
 7. Krása... máte všetko o krok vpred oproti nám...
  Veveričku odfotiť je dosť ťažké , podarila sa.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Za posledné obdobie som fotila veveričky niekoľkokrát, no ani raz sa mi nepodarila taká fotka, ktorú by som mohla dať na blog. Netvrdím, že tá dnešná je dobrá, ale konečne je to z rovnakej pozície, dokonca som sa musela trošku prikrčiť, aby som ju na konári toho stromu mohla oddfotiť. Ja som ju totiž najprv počula, až potom videla. Ale to len vďaka tomu, že som ju chvíľu sledovala, kam ide. No môj fotoshooting ju vyľakal natoľko, že vyliezla na strom tak vysoko, že som z nej videla len kúsok chvosta. Deň pretým sa pravdepodobne táto istá veverička špacírovala po chodníku medzi ľuďmi v parku, ale ani som sa nesnažila vymeniť objektív, pretože veľmi rýchlo ušla a schovala sa v korune stromu. Zase bol na vine pes.

   Odstrániť
 8. Veď práve, že sme len o niečo severnejšie a aký rozdiel. Minulý víkend som to mala tiež možnosť porovnať. V sobotu sme videli les na Záhorí a ten naozaj už "žil" a "spieval" ;) V nedeľu sme sa prešli lesom za Zlatými Moravcami a ten ešte spal zimným spánkom. No a tento víkend na Uhrovci sa tiež ešte len pomaličky prebúdzal, dokonca ani vtákov skoro nebolo počuť a fialky som hľadala márne... na svetlo sveta sa ešte len tlačili ich lístky.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Táto tvoja reakcia sa akosi posunula mimo pôvodnej komunikácie :-) Tu je počuť štebot vtákov od skorého rána, ale pamätám si, že som písala tu na blogu, že bol tiež taký deň, kedy som ani v lese nič nepočula. Celkom by ma zaujímalo, kedy sú také situácie.

   Odstrániť
 9. U vas to uz vsechno tak krasne kvete v porovnani s jinou oblasti vy uz mate opravdu jaro v plnem proudu.Krasne fotky krasnych kvetin.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Doteraz som sa na krásne kvety chodila pozerať ja k tebe, teraz sa vymeníme :-) Ale aj jeseň je čarovná.

   Odstrániť
 10. Mas pravdu podzimni barvyjsou taky hezke ale nejhorsi je ze se blizi zima.Ale ted to nevadi ja se budu zase ohrivt u vas. Cibuli jsem jeste nebarvilaale urcite vyzkousim.Jaro u vas a tady vlastne podzim tak ze to nejde dohromady.Slavi se Velikonoce ale stejne to neni jako u vas, kupuji se cokoladove zajicci a vajicka pro deti ale jinc nic .

  OdpovedaťOdstrániť
 11. Bolo to na porovnanie, lebo Záhorie máte blízko, teda aj rovnaké vegetačné obdobie, s naším krajom... fialky som tiež spomenula preto, lebo som ich videla u teba na fotkách. Keď som včera pozerala, že ešte im len vychádzajú listy, vôbec som netušila, že u vás sa už veselo usmievajú na svet ;) Vážne ma tá vaša jar milo prekvapila :)

  OdpovedaťOdstrániť