nedeľa 13. novembra 2011

Svitanie v Durcovej doline

Ešte skôr, ako začnem písať o ráne v Durcovej doline, chcem sem dať na podnet jednej návštevníčky môjho blogu mapu, kde som to vlastne koncom minulého týždňa bola. Takže mapka je tu:

Papraď Durcova dolina


Zväčšiť mapu

Nechcela som presne označiť dom, takže  A na mape 
je miesto na jednej z lúk za osadou. 


Ako som už písala včera v článku Šípková krajina, večer sme išli spať pomerne skoro. Ráno o pol šiestej som už bola vyspatá. Netrpezlivo som čakala, kedy sa trošku rozvidnie. Asi o pol siedmej som vyšla von s fotoaparátom a pomalou chôdzou som sa presunula na koniec osady, kde som čakala na východ slnka. Len čo som prišla k poslednému domu tejto osady, vyplašila som niekoľko sŕn, ktoré sa pásli v jednej záhrade. Srnky som videla už aj deň predtým, keď sme boli na popoludňajšej prechádzke. Ani vtedy, ani teraz som ich nemala možnosť odfotiť zblízka, pretože na moje kroky ihneď zareagovali a ušli kus ďalej na lúku, odkiaľ ma sledovali.

Po asi dvojhodinovom pobyte vonku som prišla na chalupu, kde som sa naraňajkovala a znovu sme sa išli aj s priateľkou prejsť do okolia. Po tejto prechádzke sme si urobili rýchly obed, zbalili sme si veci a išli na vlak, ktorý nám odchádzal o pol jednej. Naším cieľom bol ....a to je nateraz tajomstvom :-)

7 komentárov:

 1. Cudne zdjęcia zrobiłaś. Sarenkę jednak udało Ci się "złapać", byłaś szybsza od niej. Ostatnie zdjęcie to jeszcze piękna jesień. Pozdrawiam

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Tento kút Slovenska mi pripomýna môj rodný kraj.
  Všade rovno a nikde kopček , hory a keď fúka tak riadne.
  Ale na Slovensku snáď nikde nieje vidieť tak krásne východ a západ slniečka.
  Východ je krásny , obrovská žeravá guľa... neviem či aj na jeseň je tomu tak.
  Pekné fotky.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. To ráno, bylo jistě hodně mrazivé, všude vidím bílou námrazu, ale ty snímky jsou kouzelné. Lituji zvířátka, na které čeká nepřijemné zima a dlouhé noci. U nás už taky po ránu mrzne, asi už bych měla pomalu vytáhnout krmítko pro ptáčky. :-) Jsem zvědavá, kam jste se tím vláčkem, vypravily. :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. @Giga:Cez deň bola pekná jeseň, ale ráno už bolo viac zimné.
  @EvaMaria: Ale tento kraj vôbec nebol rovinatý. To by som ti dopriala sadnúť do vlaku z Bratislavy do Trnavy, prípadne do Galanty, aby si videla, čo je to rovina :-) Veď samotná chalupa je približne v 300 m nadmorskej výške a najvyšší vrch, na ktorý sme videli má približne 900 m.

  OdpovedaťOdstrániť
 5. @Jarka: Tvoj komentár si tu nechala o 8,55 a reader už o 8,50 načítal môj posledný článok, z ktorého sa dozvieš, kde sme cestovali. Počas toho, čo si písala komentár, bolo tajomstvo odhalené :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Danielo, fotky jako ze savany. Nadhera. Ta treti od spodu je nejkrasnejsi.

  OdpovedaťOdstrániť
 7. @Katerina: Katka, tá lúka naozaj pôsobila ako savana, len namiesto slonov a žiráf po nej pobehovali srnky :-) Zaujímavé bolo, že z jedného miesta som na východe videla vychádzajúce slnko a na západe zase ustupujúci mesiac. Ďakujem za komentár.

  OdpovedaťOdstrániť