sobota 19. novembra 2011

Cestou do Rusoviec - pokračovanie


Čas neúprosne rýchlo letí a odo dňa, čo som sa  v jedno pekné novembrové popoludnie  vybrala na bicykli do Rusoviec, uplynulo už desať dní. Za ten čas som stihla byť na Myjavských kopaniciach, za ten čas sa aj úplne zmenilo počasie. Z peknej jesene sa stal odporný sychravý čas, zo stromov po prvých mrazoch začalo v hojnom množstve opadávať lístie.  Ten výlet  som na stránkach tohto blogu skončila pri rusovskom jazere.

O Rusovciach, presnejšie o rusovskom kaštieli a parku som už raz na tomto blogu písala. Keďže do dnešného dňa mal ten článok  325  klikov ( v poradí môj tretí najviac čítaný článok  na tomto blogu), rozhodla som sa, že rusovské pamiatky sem dám znova.

Ten predošlý som písala po jednej z prvých jarných cyklovychádzok v roku 2010. Teraz som rusovský kaštieľ a park navštívila pri jednej z posledných jesenných cyklovychádzok. Aby ste si nemysleli, že keď píšem o návšteve kaštieľa, že som v ňom aj naozaj bola. Čo sa kaštieľa týka, od toho článku v apríli 2010  sa k lepšiemu nič nezmenilo. Za škaredým oplotením  kedysi nádherná stavba chátra  aj naďalej a vstup do neho je nemožný. No v parku bolo vidieť čerstvé stopy po ľudskej činnosti. Bola pokosená tráva a spílené množstvo (chorých???) stromov. Možno sa  už konečne pohne niečo aj v samotnom kaštieli. Keď sa tak stane, budem vás o tom informovať.

Jeseň v rusovskom parku.


Kaštieľ

V areáli parku je ešte niečo, čo ste zatiaľ na tomto blogu nevideli. Takže aj nabudúce sa máte na čo tešiť.


5 komentárov:

 1. wie ein Traum so schön sieht es aus ....
  der Herbst macht es noch farbiger!
  Lieben Sonntagsgruss Elke

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Hello Daniela

  Good pictures with nice light and colors...it's a pleasure to see these nice photo's.

  wish you a very nice sunday.

  greetings, Joop

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Mimi, to je nádhera! V Rusovcích by se mi moc a moc líbilo, podle tvých obrázků tam musí být opravdu krásně. Fotky máš skvělé.
  Když vyjde počasí, zámky a hrady se fotí moc dobře, chce to prostě modrou oblohu, jinak to není ono.
  Přeji pěkný nedělní večer i dny v novém týdnu. Hanka

  OdpovedaťOdstrániť
 4. @schöngeist for two: Danke!
  @Joop Zand: Thanks!
  @Hanka: Aj tebe ďakujem!

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Krasni kastiel, ako v rozpravki ! Nadherne fotky !

  OdpovedaťOdstrániť