sobota 12. novembra 2011

Cestou do Rusoviec

Pokračovanie môjho popoludnia na bicykli som chcela uverejniť ešte pred mojím odchodom z domu na Turanské kopanice, kde som strávila dva dni.  Nestihla som to, preto pokračujem až dnes.

V poslednom článku som skončila s fotografiami na vyrovnávacom kanáli, dnes pokračujem ďalej na ceste do Rusoviec. Len kúsok pred touto mestskou štvrťou je jazero s malým ostrovčekom, kde je vždy od jari až do jesene plno kúpajúcich sa a opaľujúcich. Teraz tam boli na brehu už len rybári a vo vode iba kačice. Slnko sa odrážalo na hladine jazera a aj napriek tomu, že bolo len skoré popoludnie, bolo už dosť nízko. Ešte stále som si nezvykla na to, že už nemáme letný čas, že všetko je už o hodinu skôr, než ako som bola zvyknutá. 


Keďže som nečakane strávila dva dni mimo domova, na miestach, kde som ešte nikdy nebola, priniesla som si odtiaľ plný fotoaparát fotografií. Z toho dôvodu preruším moje cyklistické popoludnie v Rusovciach a v najbližších dňoch sa budem venovať tomuto výletu. No najskôr ma čaká vytriedenie stoviek fotografií. K Rusovciam sa vrátim neskôr.


4 komentáre:

 1. Daniela,

  Ich habe versucht mit in Google übersetzen Deutsch, vielleicht wird es besser funktionieren als die englische. Lassen Sie mich wissen, wenn Sie, dass ich in Englisch zu schreiben oder zu halten mit deutschen bevorzugen.

  Ich hoffe, Sie hatten eine tolle Radtour. Ich bin freut sich auf Ihren sehen andere Fotos.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. schön deine Herbstbilder und ich freue mich schon auf deine Reisebeschreibung!
  Lieben Sonntagsggruss Elke

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Je to pravda, že stíny jsou hned po poledni dlouhé, jako v létě bývaly až navečer. Sluníčko má jiný sklon, den se stále krátí a zima se nám blíží. Fotky od jezera jsou krásné, jistě nám je časem ukážeš všechny. Teď se tedy budeme těšit, na ty úplně čerstvé. ;-)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. @GirlSprout: Ďakujem za tvoju snahu, že si preložila svoj text do nemčiny. Ja mám iný návrh. Videla som v tvojich komentároch, že tam máš aj komentáre v poľskom jazyku. Ja ti teda budem písať po slovensky a ty mne po anglicky. Dúfam, že si budeme rozumieť.
  Želám ti pekný začiatok nového týždňa.

  @schöngeist for two: Prvá časť mojej cestovnej správy je už na blogu. Aj tebe prajem pekný začiatok nového týždňa.

  @Jarka: Nielenže slnko svieti nízko, ale v posledných dňoch, aj keď je slnečné počasie, je stále opar, kvôli ktorému sa nedajú robiť pekné fotky. Ale teraz môže prísť hoci aj obdobie dažďov, mám toľko fotografií v počítači, že budem mať čo vyťahovať :-) Pekný pondelok!

  OdpovedaťOdstrániť