štvrtok 10. novembra 2011

Popoludnie na bicykli

Včera bol ďalší pekný novembrový deň, kedy mala teplota ovzdušia vystúpiť až na 15 °C.  Aj keď sa už nočné teploty pohybujú len málo nad nulou, dni sú stále pekné. Zažívame ďalšiu fázu babieho leta. Preto som sa vydala na niekoľkohodinovú  fotoprechádzku na bicykli. Mojím cieľom boli Rusovce.

Najprv vám ukážem, čo všetko kvitlo popri ceste, kade som išla. Denné slnko pomohlo ešte mnohým rastlinám, aby vykvitli do neskorej jesennej krásy.

Na poliach popri ceste už sú založené základy budúcoročnej úrody. Jedno z polí, kde rástla nejaká obilnina, som si tiež odfotila.Brehy vyrovnávacieho kanála sú pokosené, no miestami sa našli ešte nejaké kvety (niektoré z nich sú už na fotografiách vyššie). Ale ani vo vode nebolo mŕtvo. Tam si žijú svoj život kačice, labute a čierne potápky, či aké sú to vtáky, ktoré sa nechcú nechať odfotografovať. Sú veľmi plaché a okamžite sa ponárajú pod vodu. Z vody vyjdú úplne inde, ako by ste ich očakávali. 
Pokračovanie nabudúce :-)

9 komentárov:

 1. Na prvních snímcích to vypadá, jak kdyby sis Danielko, popletla roční období, vlastně ne ty, ale ty kvetoucí rostlinky. :-) Až další fotky ukazují, že je opravdu podzim. A zítra už máme dokonce sv. Martina, který by měl přijet na bílém koni. No, letos je jisté, že se sněžení konat nebude. :-))

  OdpovedaťOdstrániť
 2. @Jarka: Je naozaj jeseň, dnes hoci bolo ešte stále pekne slnečno, už sa oproti predošlému dňu dosť ochladilo. A cítila som veru aj po tej cyklovychádzke, že to už letný čas nebol. Bolela ma celý večer hlava, pravdepodobne som si ju po dopoludňajšom farbení vlasov mala lepšie vysušiť a až potom ísť von...

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Tiež som toho názoru, fotky s kvietkami sú tak krásne :-) zaradila by som ich tiež do leta...
  Ten bicykel ti závidím, ale v dobrom. Môj, je už zazimovaný .

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Tak jak děvčata přede mnou psaly taky mě napadlo, že ty fotky jsou spíš jarní, než listopadové. Jen ať nám sluníčko ještě svítí, na sníh je času dost.

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Vrátila som sa z menšej prechádzky a aj keď bol dnes na Liptove ďalší slnečný jesenný deň, také kvietky ako si objavila na svojej včerajšej prechádzke ty, mne sa už veru nepodarilo nájsť. Chlad a ranný mráz si už vypýtal svoju daň.
  Ľubica

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Letos se podzim vydařil, i když u nás je poslední dobou pořád zamračeno. Rostlinky kvetou jako na jaře nebo v létě a s podzimně zbarvenými stromy to vypadá v přírodě hodně zajímavě a pěkně.
  Tvoje fotky jsou moc krásné, Mimi, výlet na kole stál opravdu za to!

  OdpovedaťOdstrániť
 7. @EvaMaria: Ja som tento rok začala bicyklovať už vo februári a možno som ešte na poslednej cyklistike nebola. Uvidím, či sa ešte oteplí, aby som sa aspoň na nejakú krátku túru mohla vybrať.
  @Ľubica: Ja som sa teraz vrátila z Kopaníc a ani tam už po kvetoch nie je ani stopy. Do rána tam mrzlo, takže dopoludnia padali vo veľkom množstve listy zo stromov.
  @Hanka: U nás bolo včera aj dnes krásne, dôkazom toho budú moje fotografie.

  OdpovedaťOdstrániť
 8. @babi Maňasová: Aj ja si myslím, že zima ešte môže počkať, hoci dnes ráno nám už dosť prituhlo. Neviem, ako bolo v Bratislave, ale na Kopaniciach, kde som bola, dosť mrzlo.

  OdpovedaťOdstrániť
 9. @Hanka: Nejako je tých komentárov zrazu na mňa priveľa :-) Ešte raz som si skontrolovala, či som reagovala na všetky a našla som predsa aj také, ktoré som nechtiac preskočila. Sorry. Je naozaj krásna jeseň, mám z toho radosť.

  OdpovedaťOdstrániť