piatok 18. novembra 2011

Cyklistika k jesenným perejám

Nedeľa 13. novembra bola pravdepodobne posledným dňom tohto roku, kedy som sa vybrala bicyklovať.  Podľa predpovede počasia nás čakal pekný slnečný deň. A taký aj bol. Síce v skorých dopoludňajších hodinách, keď som sa doma pripravovala na cyklistickú vychádzku, ukazoval teplomer na mojom počítači iba mínus dva stupne, no slnko na oblohe dávalo tušiť, že bude pekne. Vonku bolo dosť chladno a v prvých momentoch som ľutovala, že som si na ruky nevzala celoprstové rukavice. No s pribúdajúcimi hodinami sa teplota mierne zvyšovala a keďže nefúkal vôbec vietor, na bicykli bolo celkom príjemne.

Mojím cieľom bolo miesto, o ktorom som už písala aj v lete. Pereje na starom koryte Dunaja, niekoľko kilometrov pred obcou Dobrohošť. Chcela som ich vidieť v tomto ročnom období. Oproti letnému stavu voda o dosť klesla, takže bolo vidieť viac kameňov ako vody. Slnko svietilo práve tak, že sa veľmi nedali robiť zábery na protiľahlý breh Dunaja a nad vodou sa  tiež vznášal opar. 

Teraz by som si už mala bicykel vyčistiť a pripraviť ho na budúcu sezónu. Tento rok som začala bicyklovať  už vo februári, nech je tak aj v roku budúcom.


Z hrádze sme zišli o niečo skôr, pretože som si nepamätala, kde presne bolo miesto s perejami. Keď sme sa rozhliadli po rieke, stále neboli vidieť. Takto pokojne vyzerá starý tok Dunaja.
Až na druhý pokus sa nám podarilo z vyjsť z cesty na tom správnom mieste. To už boli pereje.


Trasa 1333039 - powered by Bikemap
Tento článok a mnoho nových nájdete na novom súhrnnom cyklistikom blogu

Na cestách s Kellysom

Ste tam všetci vítaní!


7 komentárov:

 1. Miałaś przyjemną wycieczkę, a ja zobaczyłam wspaniałe widoki. Pozdrawiam

  OdpovedaťOdstrániť
 2. No to bol pekny romanticky vylet, Daniela !!! Stary tok Dunaja ? Paci sa mi ta voda, ako zrkadlo ...
  Dobru noc !

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Posledná fotka je nádherná . Závidím / ale v dobrom / ako som už raz povedala , že si mohla ešte na bicykel. U nás to už nejde. Mala si pekný výlet, fotky sú dôkazom.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. @Giga:Bol to naozaj príjemný a pohodový výlet.

  @Dani: Pozastavila si sa nad tým, že starý tok Dunaja? Áno, lebo súbežne s ním je vytvorený umelý kanál, ktorý končí v Gabčíkove. Pred niekoľkými rokmi bola stavba tohto vodného diela dosť medializovaná. Pôvodne to mala byť československo-maďarská stavba, ale maďarská strana počas výstavby tohto vodného diela odstúpila. Keby ťa zaujímalo viac - http://sk.wikipedia.org/wiki/Vodn%C3%A9_dielo_Gab%C4%8D%C3%ADkovo

  @EvaMaria: Ani ja som už nedúfala, že sa ešte pôjdem bicyklovať. Som rada, že som novembrové nedeľné dopoludnie využila na pravdepodobne posledných 50 cyklistických kilometrov tohto roku.

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Nechápu, proč v tom mám takový zmatek, promiň mě to prosím, už se budu snažit polepšit, začínám rozumět tomu, že máš víc blogů daných pod jednu střechu, tak v tom dělám zmatek, když jdu na fotky, tak ztrátím souvislost, tak tedy teď k té vyjížďce v okolí Dunaje, vidím, že ani u vás neprší a v řece začíná být málo vody i u nás se to začíná projevovat nedostatkem, bydlím nedaleko přehrady která zásobuje pitnou vodou velkou část Ústeckého kraje. Tvé fotky jsou takový čistý obraz velké řeky a již jsem ho viděla, bohužel je to velice dávno, byla to rekreace ROH, jak se to dříve dělalo, mám na to ale docela hezké vzpomínky a také na vinné sklípky v Pezinoku, nevím jestli se to tak píše ?

  OdpovedaťOdstrániť
 6. @annapos: To ma mrzí, že máš z mojich blog guláš :-) Poradím ti toto: Naroluj sa úplne hore. Tam máš hneď pod logom blogu dve možnosti, ako sa dostať na niektorý z mojich ďalších blogov. Buď klikneš na "Moje blogy" alebo na "Aj tu ma nájdete". Mám ich viac. Prečo je to tak, vysvetlila som aj v komentároch k dnešnému článku Virtuálny svet. Keď si otvoríš tento blog Mimi a jej svet (považujem ho za môj hlavný blog), tak vždy vidíš aj to, či pribudol nejaký nový článok na niektorom z mojich ďalších blogov. Je to v tej časti Aj tu ma nájdete. Keď som si vytvárala ďalšie blogy na blogspote, vždy som použila na to tú istú mailovú adresu, preto je to tak, ako to je. Možno aj ja by som si mala ešte nejaké veci doštudovať, aby som robila veci jednoduchšie...

  OdpovedaťOdstrániť
 7. @annapos: Vidíš, čím trpím v mojich 55-tich rokoch ja? Nedopisujem slová :-( a nečítam po sebe text skôr, ako ho odošlem. Takže z mojich blogov máš guláš...

  OdpovedaťOdstrániť