nedeľa 13. novembra 2011

Šípková krajina

Minulý týždeň mi jedna priateľka navrhla, či by som ju neprišla navštíviť na chalupu, ktorá sa nachádza neďaleko mesta Stará Turá. Keďže sme sa o možnom spoločnom výlete na toto miesto bavili už niekedy na jar a ja som na tento víkend nemala žiaden iný program, rozhodla som sa, že tam pôjdem.

Z Bratislavy som cestovala v piatok dopoludnia rýchlikom, z ktorého som v Novom Meste nad Váhom prestúpila na malý motoráčik, ktorý smeroval na Myjavu. Jednou zo staníc, kde tento vláčik zastavil, bola aj zastávka Papraď. Tam ma už priateľka čakala a vybrali sme sa spolu na chalupu, ktorá sa nachádza na kopaniciach v Durcovej doline. Po približne polhodinovej ceste sme dorazili na miesto.

Toto je železničná trať, ktorou som prišla.


Prvá vec, čo mi udrela do očí bolo, že na stromoch zostalo množstvo jabĺk. Neviem, či tieto plody zostali na stromoch kvôli vtákom, alebo sa ich domácim obyvateľom nechcelo oberať.
Už cestou k chalupe a potom aj pri popoludňajšej prechádzke som si všimla, že v tomto kraji je neskutočne veľa šípkových kerov, ktoré boli obsypané množstvom červených plodov.


Na chalupe sme sa veľa nezdržiavali, po príchode sme sa naobedovali a išli sme hneď von. Peši sme prešli do ďalšej doliny a podvečer sme sa vrátili do teplom vyhriatej chalupy.

Večer sme išli skoro spať, aby sme nabrali nové sily do ďalšieho dňa.


5 komentárov:

 1. Jejej, vy jste měli ještě krásné počasí a koukám opět koleje. Někde jsem už obrázek trati dnes komentoval, že v rámci zaměstnání dělám někdy pochůzky po kolejích.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. @Odošakar: Neskôr urobím fotoalbum z tohto výletu a tam bude aj vláčik, ktorým som cestovala. Ale ak sa ti nechce čakať, tak železničnú tému mám aj tu:
  http://mojich365dni.blogspot.com/2010/10/194-den-na-vyhybke.html

  http://mojich365dni.blogspot.com/2010/05/32-den.html

  http://mojich365dni.blogspot.com/2010/12/229-den-vlacik-do-viedne.html

  Možno ich mám aj viac, ale v tejto chvíli som si na ďalšie nespomenula.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Vždy mám radost z nového přátelství tak i z vašeho, bylo to jistě velice příjemné pobytí na venkově a také v jiném prostředí, doufám že jste spolu trávili příjemné chvíle, kraj je to hezký i když nemám ani ponětí, kde by to mohlo být. Ještě chci jen dodat k tvému komentáři u mě, ten kytkový článek je jinotaj na proběhlý spor u věcí předchozích. hezký nový týden Danielko

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Danielko, to musel být moc přijemný víkend. Počasí přálo, krajina je nádherná a tvoje fotky skvělé. Jsem zvědavá, kam jste se s kamarádkou vypravily, na druhý den. :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. @annapos: Aj ja sa teším z každého nového návštevníka môjho blogu :-) Na vidiek sa dostanem naozaj málokedy, takže mi bol aj tento pobyt v novom prostredí vzácny. V ďalšom článku dám mapku,kde som to vlastne presne bola. Takže možno ešte dnes sa dozviete, kde sa dedina Papraď nachádza.
  @Jarka: Boli to pekné dva dni, v nedeľu som už bola doma a odbicyklovala som 50 km popri Dunaji :-) Na všetko postupne príde. Najskôr sa dozviete o tom, ako vychádza slnko nad Durcovou dolinou a potom aj to, kam sme sa vybrali v ten deň popoludní.

  OdpovedaťOdstrániť