nedeľa 22. januára 2012

Prvé snežienky

Včera som si náhodou pozerala fotografie z toho dňa pred rokom a medzi nimi som našla už aj také, na ktorých zo zeme vykúkali snežienky. To bolo pre mňa podnetom na to, aby som sa dnes popoludní vybrala na prechádzku a zároveň na prieskum lužných lesíkov v okolí nášho domu. 

Prvé vykúkajúce lístky a niekde už aj puky snežienok som našla  v lesíku, ktorý je vzdialený približne 500 m od nášho domu. Lesík som prešla krížom a dostala som sa na hrádzu. Po nej som kráčala smerom k bufetu U bosorky, ktorý je obľúbený u cyklistov. Aj tu som objavila ďalšie snežienky, dokonca som si domov priniesla už aj dva lístky cesnaku medvedieho. Takže jar nám zaklopala na dvere.

15 komentárov:

 1. Kdo by to rek ze v lednu pokvetou snezenky a je videt ze uz to nebude dlouho a rozkvetou.Na zimu to u vas tedy vubec nevypada zvlast s tou krasne modrou oblohou,moc hezke fotky.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ešte nejaký čas potrvá, kým nevykvitnú do krásy. Aj vlani to tak bolo. Zabrzdila ich zima.

   Odstrániť
 2. Nekrič hop ... veď baba Zima ešte neprišla a radšej nech sa vyblázni teraz, keď je jej čas, ako by mala v jarnom čase terorizovať slečnu Jar:-)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Čím som zakričala hop? Veď snežienke sa hovorí, že je prvý jarný kvietok. Je, či nie je? Tiež si nemyslím, že už príde jar. Ešte si podľa mňa zimu užijeme. Veď takú zimu, aká bola doteraz, si vôbec nepamätám. Radšej by som bola, aby sa vybláznila teraz ako napríklad niekedy v máji.

   Odstrániť
 3. also man könnte meinen es ist schon Februarzeit da und die Sonne scheint so schön mit dazu!
  Ich wünsche dir eine schöne Woche!
  Lieben Gruss Elke

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Heute ist auch einen sonnigen Tag, aber noch am Freitag hat es geregnet. Der heftige Regen der vergangenen Tage hat ebenfalls das Niveau der Donau erhöht.

   Odstrániť
 4. Juj, to je dobré... že jar klope na dvere u vás dole... u nás ešte musíme minimálne dva mesiace počkať na niečo tak pekné...
  Mali sme veľmi škaredý nedeľu , snežilo ale bol to veľmi ťažký mokrý sneh..
  U vás pekná modrá obloha , je čo závidieť ale v dobrom
  Pekné fotky, potešili ma.
  Pekný deň.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Nebudem opakovať, čo som písala vyššie. Neverím, že to už takto zostane. Ale včera popoludní som vystihla krátku peknú chvíľu. Dopoludnia tak vôbec nebolo, bolo hnusne sivo.

   Odstrániť
 5. Krasne fotky. Tje labute sa mi velmej pacia. Dobry den prajem .

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem. Labute som fotila na jednom z dunajských ramien, kde nebolo veľa svetla, preto tam tá voda vyzerá taká tmavá. Odrážala sa v nej obloha.

   Odstrániť
 6. Liebe Daniela,
  ...hier kommt ja schon ein Hauch von Frühling rüber!
  Wunderschöne Fotos!
  Wünsche Dir einen schönen Start in die neue Woche und
  lasse einen lieben Gruß
  hier

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Wow, ein seltener Gast! Danke dir für deinen Besuch bei mir, ich freue mich sehr.

   Odstrániť
 7. Opravdu jsi Danielko našla první sněženky, už to nebude dlouho trvat a pokvetou. Snad je ještě nespálí mráz, u nás od středy předpovídají docela velké noční mrazy. Chtělo by to pro rostlinky, sněhovou peřinku.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Už trikrát som klikla na stránku novín SME, aby som si tam pozrela predpoveď na dva týždne, no zakaždým sa začítam do niečoho iného a k počasiu som sa stále nedostala. No idem tam už aj pozrieť, aby som ti vedela odpovedať....Tak už som znovu tu. Od konca januára by mali klesnúť nočné teploty od mínus 5 až po mínus 12, no denné by mali zostať nad nulou. Tak, ako som kedysi v lete parafrázovala Hrušínského výrok o lete, teraz by som to kľudne mohla použiť aj na zimu: Tento způsob zímy zdá se mi poněkud nešťastným.

   Odstrániť
 8. Oby Twoja nadzieja się spełniła, że wiosna idzie. Zdjęcia ciekawe, a łabędzi -cudne :-). Pozdrawiam.

  OdpovedaťOdstrániť