nedeľa 6. mája 2012

Danka a Janka

Tak a som zase tu. Nielen doma, ale aj na mojom starom notebooku. No starom ako starom. Na notebooku, s ktorým zdieľam veľa času už  dva roky aj štyri mesiace. Za ten čas mi stačil urobiť veľa služby, ale stihol ma aj sklamať, keď sa mi tri mesiace po vypršaní záručnej doby pokazil. O tom som vás informovala, no ešte neviete, čo všetko som musela absolvovať, kým som si ho znovu mohla zapnúť a použiť. Určite vás s tým príbehom čo najskôr oboznámim. Chcem poďakovať za vaše návštevy a komentáre a v nich za slová podpory.

Dnes som pricestovala z návštevy u mamy, pričom som sa na dva dni zastavila aj u sestry. Za ten čas, čo som bola nútená používať synov notebook, som si od tejto mojej klávesnice odvykla. Je to tým, že na synovom bola akosi ináč posunutá a tiež mi dosť dlho trvalo, kým som na nej začala písať bez chýb. Teraz som sa dostala do opačnej situácie, musím si zase zvykať na moju klávesnicu. Tak preto dnes píšem len tak cvične.  A k týmto pár riadkom pridám aj zopár fotografií.

Fotky sú urobené na železničnej stanici v meste, kde býva moja mama. Na môj príchod tam čakala sestra so svojím partnerom. Po vystúpení z vlaku ma poprosili, aby sme ešte chvíľočku počkali, kým neodíde rýchlik, ktorým som pricestovala. Vraj sa mám dobre poobzerať a sú zvedaví, či si niečo všimnem. Najprv som nechápala, čo mám vidieť, pretože v stanici stál na poslednej koľaji ešte jeden vlak a na ňom som nevidela nič. Ale netrvalo dlho, keď mi do očí udrelo, že na jednom z dvoch vozňov je napísané "Janka". Áno, to bola tá vec, ktorú som si mala všimnúť. Lenže to nebolo všetko. Na nápis na druhom vozni ma museli upozorniť a až potom som si prečítala, že ten nesie meno "Danka".

P. S.

Moja sestra sa volá Jana. A ako sa volám ja, to už tiež viete :-)16 komentárov:

 1. Tak to se vážně povedlo! Nejprve jsem měla podezření, že jména budou jen načmáraná od "sprajerů", ale není to tak, ty vagóny takto pojmenoval někdo solidní. :-))) To bylo moc milé přivítání a fotky jsou senzační. ;-)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Jarka, keď som si pozerala doma fotky toho vlaku, prvé, čo mi napadlo bolo, že nie je posprejovaný. Totiž vlaky, ktoré chodia tým smerom, ako býva moja mama, sú v katastrofálnom stave. Špinavé nielen zvnútra, ale vozne sú počmárané od sprejerov. Že sú na vozňoch práve naše mená, bolo celkom milé, preto sme si tam urobili tie fotky :-)

   Odstrániť
 2. Liebe Daniela, schön dass du wieder da bist und dein Laptop hast und Danka heisst das dein Namen oder Danke auf dem Zug? Die Übersetzung ist furchtbar..

  Tolle Fotos mit euch zwei...
  schöne Woche wünsche ich dir!
  Lieben Gruss Elke

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Elke,
   bei uns ist eine kurze Tradition, dass die Züge die Namen bekommen. DANKA - das ist der Name eines Wagens und JANKA ist der Name des zweitens. Mein Name ist Daniela - heimische Form dieses Namens ist Danka oder Dani. Meine Schwester ist Jana - heimische Form ist Janka.

   Odstrániť
 3. To je hezké, tak vy máte každá svůj soukromý vagón :) Je to ale vážně dobrý nápad, takhle pojmenovat vagóny, lepší než číslování. Bylo by zajímavé vyslechnout takové hlášení o odjezdu - nastupujte do vozů Hanka a Petra, Miluška je určena pro maminky s dětmi a v Helence se můžete naobědvat. Vážně by se mi to líbilo.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Doteraz som vedela o tom, že sú pomenované rušne, ale vagóny som si všimla prvý raz, aj to vďaka sestre, ktorá mala dlhší čas na to, aby videla, čo všetko je na stanici. Tvoj nápad je veľmi zaujímavý :-) Skús ho ponúknuť českým dráham :-)

   Odstrániť
 4. Naozaj ??? Tak je to osobny luxusny vagon :) :) :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ten vagón by mohol byť rovnako aj tvoj :-) Veď máme rovnaké mená.

   Odstrániť
 5. Danielo, hehe. To se opravdu povedlo. Jsem rada, ze jsi zase zpet a zaroven Ti preji, at uz pocitac nezlobi!!! Preji hezky vecer, Katerina

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Je to úsmevné a počítačové story už konečne musím napísať.

   Odstrániť
 6. nie kazdy ma take vymozenosti, ze ma po sebe pomenovany vlak:)))) mile citanie

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Pri najbližšej návšteve sa budeme musieť so sestrou spomínamým vlakom aj odviezť :-)

   Odstrániť
 7. Odpovede
  1. :-) len krátka odpoveď, vypadáva mi totiž internet.

   Odstrániť
 8. Some of the trains here have names, too. But you need to be special. There is one named for the former Governor of the New Mexico, "Bill."

  Niektoré vlaky tu majú svoje mená, taky. Ale musíte byť zvláštne. Tam je jeden pomenovaný pre bývalého guvernéra Nového Mexika, "Bill".

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Believe me, that I understood well, the English text? Without the help of translator? But thanks for the translation. I am not important, nor my sister :-)

   Odstrániť