streda 23. mája 2012

Červený mak vlčí ako plameň blčí

To sú slová z básne slovenskej poetky Maši Haľamovej. Áno, symbolom práve týchto teplých dní sú na mnohých miestach lány zakvitnutých kvetov vlčieho maku. Aj ja som sa vybrala nedávno na miesto, o ktorom viem, že tam každoročne vlčie maky kvitnú, no nedorazila som tam. Dostala som defekt na zadnom kolese asi len kilometer od miesta, kam som cielila. Nezostalo mi nič iné, len sa pekne kráčajúc vedľa bicykla vrátiť domov. Odfotila som aspoň jednotlivé divé maky, ktoré som cestou domov míňala.

Hoci som už na blogu fotografie vlčieho maku mala, je to pre mňa taký krásny kvet, že si neodpustím, aby som ich sem nedala znova.


 


 
Aj na blogu Zrkadlenie mi vlčie maky červenou farbou zakvitli.

8 komentárov:

 1. Ja milujem jarné zakvitnuté lúky s množstvom kvetov, kde vlčí mak svieti ako červená na semafóre:-)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Vieš, že ja som mala vždy vlčí mak spojený s letom, so žatvou? Neviem, prečo som to tak mala zafixované. A teraz tie maky kvitnú stále skôr a skôr.

   Odstrániť
 2. wie wundervoll diese Mohnblume du fotografierst hast .. herrlich an zuschauen!!!

  Lieben Mittwochgruss Elke

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Vielen Dank Elke für deinen Gruss und sowie auch für das Kommentar.

   Odstrániť
 3. Uz je leto ked mak kvitne ... krasne, cervene fotky. A kebi sa aj ten bycikel ne pokazil ...

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Dani, aj u mmňa sa vlčie maky spájajú s letom a to máme teraz stále len jar. Bicykel je ešte stále nepojazdný, nemá mi ho kto opraviť. Asi budem musieť ísť do servisu :-(

   Odstrániť
 4. Moc hezký pohled na vlčí máky je, když kvete na kraji pole s obilím a do toho může být sem tam modrá chrpa, to je pak přímo pastva pro oči. Zajímavé je, jak jsou ty květy, těsně po rozvinutí z poupěte, jakoby zmačkané a až teprve po úplném rozvinutí se vyrovnají dohladka. :-))

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Modrá chrpa, to som si musela vygoogliť. Nevädza poľná po našom - vlani sa mi ju podarilo odfotiť, ale v mojom okolí asi veľmi nerastie. Zato modrej čakanky je tu až až dosť.
   Včera som videla z auta práve polia s obilím, ešte zeleným a na ich krajoch kvitli práve červené maky. Nebola som pánom vozidla, mali sme v ňom choré dieťa, tak sme sa nemohli zastavovať kvôli môjmu foteniu. Každý pre to ani nemá pochopenie :-)

   Odstrániť