pondelok 21. mája 2012

Malá troška z cirkusového sveta

O cirkuse som už raz na mojom blogu písala. V článku som snívala o tom, aby som sa dostala na predstavenie cirkusu, ktorý poznám zatiaľ len z televízie a z videí na internete. Moje sny sa nesplnili, no Bratislavu navštívili počas tohto víkendu akrobati, žongléri, klauni a iní cirkusoví umelci. Podujatie


sa konalo od piatkového do nedeľného popoludnia. Medická záhrada ožila množstvom ľudí, od detí až po tých najstarších, ktorí si prišli pozrieť cirkusové kúsky. Mohli si vybrať z voľných predstavení, ktoré sa konali na rôznych miestach parku alebo kúpiť vstupenky na vystúpenia, ktoré sa konali pod šapitó.

Síce sú do Medickej záhrady na vstup dve brány, počas tohto víkendu sa používala ako vstupná iba jedna. Tá, ktorá bola 300 m vpravo :-)


Všade, kam ste sa pozreli, posedávali na trávniku ľudia, opodiaľ práve vystupovali nejakí artisti.


Pre deti bolo pripravených množstvo zaujímavých aktivít a tiež rozprávkové postavičky, s ktorými sa mohli fotiť.Počas mojej prítomnosti tam hrala táto /zvláštna/ kapela.Tu sú artisti zblízka.


 Možno z nich raz tiež budú artistky :-)Klaun, ktorému sa tešili hlavne deti.Toto je disciplína, ktorá je v poslednom období dosť populárna. Páči sa mi.
Niektorým boli všetky vystúpenia fuk, mali vlastnú zábavu. Takých tam bolo naozaj dosť. Jedni sa učili na skúšku, dievčatá sa vyzliekli do plaviek a opaľovali sa, ďalší tam spali v pohodlných nafukovacích vankúšoch. Nemôžem vám ukázať všetko, aj tak som tých fotografií dala akurát dosť.


8 komentárov:

 1. Takovýto cirkus, bych mohla, ale klasická cirkusová představení nemám ráda. Nebaví mě žonglování, nebaví mě artisti, nebaví mě klauni, jsem asi nějaká divná, ale jako holka jsem byla v cirkuse jednou a stačilo. Takto pojatý cirkus, je jiná káva. Když člověka něco zaujme postojí a jde klidně zase dál. ;-)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja som tiež bola naposledy v cirkuse vtedy, keď boli moje deti malé. Ani v telke ho nevyhľadávam. Výnimku tvorí iba ten jeden, o ktorom som písala v článku, na ktorý som v tom dnešnom dala link.

   Odstrániť
 2. Zirkus, das ist ein Erlebnis auch ich mag so was und im freien so anders wie in der Manage unter dem Zelt!

  Tolle Fotos von dort, ha hast du einen wundervollen Tag gehabt!
  Lieben Gruss Elke

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Elke, ich habe dort nur eine Stunde verbracht. Das Program war mehr für die Kinder spezialisiert. Für mich war nur die Akrobatik interessant.

   Odstrániť
 3. Skvělá reportáž z cirkusového světa, Danielo! Perfektní fotky s bezvadnou atmosférou. V cirkusu jsem byla naposledy jako malá holka, tohle mě moc neláká, ale fotky se mi líbí.
  Přeji pohodové dny! :-) Hanka

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Hanka, ako som už písala vyššie, ani pre mňa nie je cirkus to, čo by ma veľmi bavilo. Až na jednu výnimku, ktorou je Cirque du Soleil (Slnečný cirkus), ktorého vystúpenie by som rada videla. Písala som o tom článok na blogu, link je v texte.
   Sem som išla hlavne kvôli loveniu fotiek živých ľudí, keďže nemám veľkú príležitosť fotiť ľudí. Ale stále neviem nabrať tú drzosť a odvahu, aby som fotila cudzích ľudí. Mala by som si zobrať príklad od tohto fotografa, ktorého ti posielam vo videu. Ak náhodou nevieš anglicky, nevadí, dopozeraj to, nepotrebuješ pri tom ovládať jazyk.
   http://www.youtube.com/watch?v=IRBARi09je8

   Odstrániť
 4. Deti mali radosť a rodičia si oddýchli... aj tak sa dá
  ako vidím aj naše slov. parky sa konečne začínajú používať aj na iné ako na krásu a to je dobré...

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Naše až! dva parky sa využívajú aj na iné účely dávno. Vlastne by som tam mohla zaradiť ešte aj Grassalkovichovu záhradu, ale tam nechodievam tak často, aby som to mohla tvrdiť na sto percent. Doteraz som sa v mojich článkoch o týchto parkoch zameriavala viac na stromy ako na ľudí. Aj keď mám aj také fotografie, na blog ich väčšinou nedávam.

   Odstrániť