streda 16. mája 2012

Cestou k Pyramíde

Ako som už v predošlom príspevku naznačila, naším ďalším cieľom bol vrch Pyramída s rádiovým a televíznym vysielačom. Je to ďalšia z dominánt  Nitry, o ktorej som si do toho dňa myslela, že je to známy vrch Zobor. Lenže Zobor je až kúsok za týmto vrchom. 

Vrch Pyramída je v nadmorskej výške 556 m a je to vlastne ukončenie Tribečského pohoria. Keďže som bola v týchto miestach prvý raz, neviem presne pomenovať kopce, na ktorých sme boli. Jeden z tých, kde sme boli v predošlom príspevku, sa myslím volá Meškov vrch. Hľadala som názvy kvôli tomu, aby som zistila, aký bol rozdiel v nadmorskych výškach. Podľa údajov, ktoré som si našla na internete, rozdiel medzi týmito kopcami je približne 100 metrov. Pre niekoho pohodičková prechádzka, mne to stačilo na kvalitné zadýchanie sa a následnú niekoľkodňovú svalovú horúčku na lýtkach. Od jesene to bola moja prvá dlhšia prechádzka v kopcoch, takže moje nohy nemali ešte kondičku.

 
Keď sme došli na vrchol, z neho sa nám ponúkali nádherné výhľady nielen na  vrch Zobor s nadmorskou výškou ešte o 30 m vyššou, než na akej sme stáli, mesto Nitru, ale aj na široké okolie.   

Počas cesty neušiel mojej pozornosti aj jeden zaujímavý strom, vlastne jeho kmeň. Aj vám to pripomína to, čo mne?6 komentárov:

 1. Krasny vylet ! Ten foto-kolaz je nadhera !

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Je tady se to vsechno zmenilo je to hezky ruzove a pekne prehledne,libi se mi to.Pekne jste se prosli a vyhled je krasny ,stalo to za to .Strom je asi zena.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem za pochvalu nového dizajnu stránky. Až tak veľa zmien som tu neurobila. Iba som tulipány zo záhlavia dala pre zmenu na pozadie stránky a presunula som rubriku - Aj tu ma nájdete do pravého stĺpca.

   Odstrániť
 3. O tento článek bych málem přišla! Na prvním snímku je vidět, že výstup k vysílači si udělalo víc lidí a ten pohled do dálky stál zato, viditelnost nebyla úplně skvělá, ale na jedné fotce, vidím 4 chladící věže elektrárny. A na tom stromě, vidím jasné ženské ňadro. ;-)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Jarka, najprv ti dám radu, ako neprídeš o žiaden článok na mojom blogu: V pravom stĺpci kúsok pod fotkou tulipánov sú dve možnosti, ako si môžeš nechať posielať správu o tom, že mám nový článok. Buď mailom - Sleduj ma cez e-mail alebo Prihlásiť na odber: príspevky a tiež poznámky - čo sú vlastne komentáre. Ja používam google reader, takže používam tú druhú možnosť. Vždy, keď pridáš nový článok, vidím to v mojom google readeri. Všimla som si, že ku mne prídeš často aj vtedy, keď som ešte nič nezverejnila. Mňa ale tvoje návštevy tešia :-)

   Na vyhliadke bolo dosť ľudí, pretože bola krásna jarná nedeľa a v Nitre je to asi časté miesto výletov. Že to ňadro je super :-)

   Odstrániť