streda 16. mája 2012

Výhľady do okolia

Od Svoradovej jaskyne sme stúpali ďalej do kopca, až kým sme sa dostali na jeho vrchol. Územie, ktorým sme išli, je vyhlásené za prírodnú rezerváciu s názvom Zoborská lesostep. Jej vrchol tvorí v podstate lúka, na ktorej nie sú žiadne stromy, je porastená trávou a rôznymi suchomilnými rastlinami. Keďže bolo v sobotu celkom pekné počasie, mali sme odtiaľ výhľad do širokého okolia. Keď som si dala objektív môjho fotoaparátu na maximum, v diaľke som videla teplárenské komíny a vežiaky v Topoľčanoch. Tu sme si na chvíľu sadli do trávy, aby sme sa trošku občerstvili a nabrali sily, ktoré sme potrebovali na pokračovanie našej túry.
 Cestou som fotila rastliny, ktoré rástli po oboch stranách chodníka.Ďalším cieľom našej prechádzky bol vrch s rádiovým a televíznym vysielačom, ktorý som do toho dňa volala Zobor a on to Zobor vôbec nie je.


Pokračovanie nabudúce.

2 komentáre:

 1. Na začátku ti musím Danielko, poděkovat za změnu písma, toto je sice takové "obyčejné", ale báječně čitelné, zvlášť pro mě, která musí na blízko, nasadit brýle na nos. :-))
  Cestou od jeskyně, jsi nafotila překrásné výhledy do okolí, je vidět, že jste byly se sestrou hodně vysoko a z posledního záběru je vidět, že ještě výš, jste měly namířeno. Bolí mě nohy, jen z té představy. :-D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Som rada, že som teraz vyhovela typom aj veľkosťou písma. Niekedy musia ísť ozdoby bokom, dôležitejšia je praktičnosť.
   Aj mňa boleli nohy ešte ďalšie tri dni, hoci to boli len malé kopčeky. No pre netrénovaného človeka, čo chodí väčšinou len po rovine, dali zabrať :-) Už budem musieť pridať ďalší článok, lebo sa tých fotiek z Nitry neviem zbaviť.

   Odstrániť