štvrtok 24. mája 2012

Náhla zmena počasia

Včera, úplne nečakane, aj keď som sa na tento fotovýlet chystala už asi mesiac, som sa dostala na miesto, ktoré je od môjho bydliska vzdialené 35 km. Je to Šulianske jazero v Chránenej krajinnej oblasti Dunajské luhy, z ktorého je približne 12 km do Gabčíkova. Štrkovisko, ktoré vzniklo bagrovaním štrkopieskov pri výstavbe Vodného diela Gabčíkovo. V minulých rokoch bolo vraj veľmi využívané na kúpanie a rekreáciu, teraz, po zdvihnutí hladiny Dunaja sa využíva na kúpanie už len minimálne. Dôkazom toho je nefunkčný tobogan na jednom z brehov jazera.

Na brehoch jazera zato vyrástlo mnoho rekreačných domčekov. Jeden z nich patrí aj môjmu bratovi. On mi včera dopoludnia zatelefonoval, či nechcem ísť k nim, aby som si odfotila práve kvitnúce kiwi, ktoré tam pestuje. Okrem kiwi prišlo aj na fotenie iných vecí, jedným z nich bolo aj spomínané jazero. 

Keď som tam prišla, bolo horúce slnečné počasie. Aj keď som sa vybrala  s fotoaparátom k jazeru, nevyzeralo to ani trošku tak, že o chvíľu do nitky zmoknem. No stalo sa.

2 komentáre:

 1. Tvůj bratr, má chatu na moc hezkém místě, voda v jezeře je krásně čistá a určitě je tam prima koupání. Dokonce se ti podařilo vyfotit nádhernou užovku! Déšť bych taky vůbec nečekala. Na prvních snímcích je vidět modrá obloha a slunečno. Snad ten déšť, jak rychle přišel, tak se taky rychle odporoučel.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. On si tam ako jeden z mnohých postavil domček, ktorý obývajú celoročne. Je tam krásne, len majú všetko dosť od ruky... Keďže je rybár, najprv mal iba maringotku na vedľajšom jazere. Keď ich tam zlikvidoval veľký investor, presťahoval sa k tomuto jazeru a tam si už postavil pekný domček.
   Máš pravdu, ten dážď veľmi rýchlo odišiel, ale počas popoludnia sa ešte vrátil a aj cestou domov ma sprevádzali búrky.

   Odstrániť