pondelok 14. mája 2012

Borovice v lese

Od môjho posledného článku venovaného stromom uplynulo už pol roka. Vtedy som fotila jesenné stromy na bratislavskej Kolibe. Tieto dnešné sa od predošlých líšia tým, že nie sú z Bratislavy, sú jarné  a že sú ihličnaté. Tie mi totiž v Malokarpatských lesoch, ktoré sú na území Bratislavy, chýbajú. Naše lesy sú listnaté, ihličnatý strom sa tu vyskytuje len veľmi zriedkavo. Pritom mne sa tak veľmi páčia borovice. Práve tieto stromy som si vyberala cestou Tribečským pohorím nad Nitrou. 

6 komentárov:

 1. Strom, stromy... pekne sa fotia , sú rôzne , ako sme si písali máme ich radi ...
  Pekné fotky.
  Zmenila si dizajn , páči sa mi.
  Pekný týždeň ti prajem.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Stromov mám toľko v zásobe, že by som im mohla venovať jeden blog :-))
   Ešte som sa nevidela - teda tento nový dizajn - na synovom notebooku. Dúfam, že ma toto nové farebné pozadie zase neprekvapí, ako keď som sa uvidela v tom pôvodnom prevedení. Pekný pondelok aj tebe.

   Odstrániť
 2. Danilko, kde to jsem? Tady je to všechno úplně nové, tulipány jsou pryč! Růžovo-fialové ladění, jsi ale ponechala a to je dobře, ta barvička už k tvému blogu patří. ;-)
  Nedovedu si představit les, bez jehličnatých stromů, ty do správného lesa opravdu patří a borovice mám taky moc ráda. Nejen že krásně vypadají, ale zdá se mi, že i nějak víc a lépe voní, než smrk.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Jarka, urob lepší kuk a tulipány uvidíš na pozadí :-) Snažila som sa ich urobiť veľmi jemné, ale ako som už písala vyššie, ešte som toto nové prevedenie nevidela na synovom počítači. Nechcem fialovú!!! Zase by to malo byť jemná staroružová.
   Borovice aj mne lepšie voňajú ako smreky.

   Odstrániť
  2. Aha, všimla jsem si, že jsou na pozadí květy, ale nepoznala jsem hned tulipány. A tu barvu vidím víc do růžova, než fialova, tak dobrýýýý!

   Odstrániť
  3. Tak to som rada, ale ešte sa o tom večer presvedčím.

   Odstrániť