štvrtok 31. mája 2012

Lúčim sa s májom

Pred sebou máme posledný májový deň. Viem, opakujem sa, keď znovu napíšem, že mi čas letí neskutočne rýchlo. Zajtra začína prvý letný mesiac. 

V krásnom máji sa puky zjavili, vtáky spievali. Z hniezd, ktoré sa časom stratili v zelených korunách stromov, vyleteli  mláďatá. Vyrástlo a vykvitlo veľa kvetov.  Za sebou máme mesiac, ktorý nám priniesol viac slnka, tepla, ale aj trochu dažďa a chladu. Možno aj trochu lásky ako sa na máj patrí.  Celým mesiacom sa niesli vône agátov, orgovánov, bazy a posledné dni sú poznamenané vôňou zrelých jahôd. Niekedy by som si želala, aby sa hodiny zastavili, aby mal deň aspoň dvakrát toľko hodín, ako má. Ale nejde to. Škoda. 












Jahody dozreli aj TU


Uvidíme sa až v júni :-)




10 komentárov:

 1. I wish I could make time stand still sometimes, too. Especially now that it's so pretty and the air is scented.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Květen, patří mezi nejkrásnější měsíce v roce a v češtině, má i příznačný název, protože všecičko kvete. Udělala jsi Danielko, moc hezké koláže, je to opravdu krásné rozloužení s jarem a hurá do léta.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem Jarka. Reagujem až teraz, lebo doobeda som sa ponáhľala do zdravotnej poisťovne a keďže som si odtiaľ urobila zase pešiu fotoprechádzku, musela som poobede liečiť boľavý kĺb spánkom :-) Zase som toho nacvakalaaaaa.... Aj na predaj :-)

   Odstrániť
 3. der Mai er brachte uns die blühende Natur wieder, man sieht es an deinen wunderschönen Fotoscollagen.
  Die Erdbeeren schmecken immer noch nicht süss ziemlich sauer vom Felde!

  Lieben Gruss Elke

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Danke Elke. Meine Fotoscollagen werden nie so schön, wie deine sind :-( Am besten schmecken die Erdberen aus dem eigenen Garten.

   Odstrániť
 4. Szkoda, że czasu nie można zatrzymać, bo mija piękny miesiąc. A truskawki już jem. Śliczne czerwcowe zdjęcia. Pozdrawiam.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Myslím si, že to len nám starším tak rýchlo letí čas. Alebo tak bolo aj keď sme boli mladí?

   Odstrániť
 5. veľmi pekne si sa rozlúčila s májom ... fotky sú pekné , slniečko im prialo.
  Danka vieš prečo nám zmenili na blogspote com na sk ? akosi mi to ušlo...
  ďakujem

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem, že si pochválila fotky. To, že blogy majú koncovku krajiny, z ktorej blog otváraš, som si všimla, ale nejako som to neriešila. Všimla som si v tom mojom feedjit, kde sa mi ukazuje kto a odkiaľ ku mne prišiel, že tam bola koncovka slovenských blogov de, keď to bolo otvorené v Nemecku. Skús povedať dcéram, aby ti klikli na tvoj blog v Anglicku a nech ti povedia, akú koncovku mal. Mne vadia iné veci na blogspote. V poslednom čase sa mi po kliknutí na blog veľmi často ukáže stránka s nápisom error a nejaké číslo. Aj uvoľňovanie komentárov stále menia. Bola som zvyknutá to robiť hneď v mailovej správe, potom sa to tak nedalo, musela som ísť na blogger a tam schváliť komentár, teraz to zase funguje z mailu.
   Idem k tebe, už sa tam chystám dlhšie, aby som ti pochválila tie nádherné kosatce.

   Odstrániť