streda 4. mája 2011

Tulipány od Mimi Tulipánovej

Keďže sa nemôžem pochváliť mojimi vlastnými kvietkami vypestovanými vo vlastnej záhrade, prinášam vám dnes aspoň kvety, ktoré krášlia niektoré miesta nášho mesta. Pamätám si, že v minulosti bolo v meste vysadených  oveľa viac kvetinových záhonov, ale v posledných rokoch to asi nedostatok mestských financií nedovoľuje. Hviezdoslavove námestie, či Medická záhrada sú práve tie miesta, kam sa oplatí prísť na jar pokochať krásou tulipánov.
6 komentárov:

 1. To je veselých barviček, všechna města jsou teď na jaře, samý květ a tulipány jsou asi oblíbené, protože u nás, jich jsou taky plné záhony. Kromě tulipánů, mě zaujaly i ty bílé lavičky, pro jednoho. Každý má vymezené místečko pro sebe a dokonce to má i područku. Je to taková lavička - křesílko. Divím se, že nejsou obsazené. :-)) Jarka

  OdpovedaťOdstrániť
 2. @Jarka: Lavičky boli aj obsadené, no ja som si zámerne sem vybrala fotky bez ľudí. Neviem, či si to náhodou nepísala už aj ty na svojom blogu, že máš obavy z fotenia neznámych ľudí. Ja tiež. Už sa mi raz stalo, že vyletela na mňa jedna predávajúca na bratislavskom Hlavnom námestí, keď som si fotila jej stánok s veľkonočnými kraslicami. Tvárila som sa, že jej nerozumiem :-) Možno raz urobím jeden článok len s fotkami ľudí a budem dúfať, že nikto z tých zverejnených sa ani náhodou nedostane na môj blog :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. To je krása! Tulipány jsou moje nejoblíbenější květiny a u vás jich je opravdu požehnaně. Je fajn, že si s tím technická správa města, nebo kdo to má u vás na starosti, dala tolik práce. Vypadá to nádherně.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. @babi Maňasová: Aj ja mám rada tulipány, no nielen tie. Vieš, že si ma tvojím komentárom donútila hľadať na nete, kto vlastne udržiava mestskú zeleň? To, čo som našla, ma prekvapilo. Už to nerobí jedna firma ako kedysi, ale:
  Starostlivosť a údržba o zeleň je na území hlavného mesta Bratislavy zabezpečovaná prostredníctvom:
  * Oddelenia mestskej zelene
  * Oddelenia cestného hospodárstva
  * Mestských častí
  * Mestských organizácií a iných subjektov
  ...alebo aj nikoho, ako napr. pás zeme, ktorá je medzi parkoviskom pri našom dome a plotom susedných Saleziánov.

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Schön diese Tulpen.

  Es wird immer mehr gespart an Blumenbetten das merke ich auch bei uns in der Stadt.
  Schade finde ich es.

  Liebe Grüsse Elke

  OdpovedaťOdstrániť
 6. @schöngeist for two: Danke für deinen Kommentar.
  Derselbe erzählte mir auch ein Freund aus Wien. Die Finanzielle Situation ist wahrscheinlich überall gleich schlimm.

  OdpovedaťOdstrániť