sobota 14. mája 2011

Na návšteve v minulosti


Po krátkej prestávke na Liptovskej Mare bola dôvodom  našej ďalšej zastávky návšteva skanzenu v  Pribyline. Hoci je skanzenov na Slovensku viac, zatiaľ som nebola ani v jednom. Len raz kedysi veľmi dávno som  navštívila podobné múzeum ľudovej architektúry v Rožnove pod Radhoštěm. Bolo to ešte v časoch spoločnej československej republiky. V menšom rozsahu som na Slovensku videla iba skanzen, ktorý je súčasťou poľnohospodárskej výstavy Agrokomplex v Nitre.

Je to vždy veľmi zaujímavé, keď sa môžem prechádzať medzi domami, v ktorých žili pred mnohými rokmi naši predkovia. Z pribylinského skanzenu prinášam niekoľko fotografií.
10 komentárov:

 1. Jéjda, to jsou krásné chaloupky. Já jsem nebyla v žádném skanzemu a tento se mi moc líbí. Je to vesnička jak malovaná a je prima, že je možné se podívat i do některých těch domků. Vesnická škola je hezky útulná, už chybí jen ti žáci v lavicích a pan řídící, za katedrou. :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Jejda, zapomněla jsem se podepsat. Měj se krásně, Jarka! :-))

  OdpovedaťOdstrániť
 3. @Jarka: Jejda Jarka, ja už poznám tvoje komentáre aj bez toho, aby si sa podpísala :-)))) A kľudne si zadaj link na tvoj blog, aby si nebola ako anonymná. Ďakujem za komentár. Určite aj v Čechách máte viac skanzenov, ja poznám len ten v Rožnove p/Radh.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Jarka, že som sa ťa ja sprostá nespýtala kam ideš na výlet. Bola by som ťa bývala "zaúkolovala". Daniela

  OdpovedaťOdstrániť
 5. @Daniela: Teraz si nie som istá, komu patril ten tvoj komentár. Jarke, ktorá mi písala pred tebou, alebo mne? Ak mne, aký úkol si mi chcela dať? Som zvedavá.

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Jasné že patril tebe:-)) V skanzene predávajú liptácku kuchársku knihu. Volala som tam a povedali mi že ju majú aj v bratislavskom Uľuve, ale nemali:-(( Daniela

  OdpovedaťOdstrániť
 7. @Daniela> V hrubom náčrte programu som mala aj Pribylinu, ale dopredu som vôbec presne nevedela, kam naozaj pôjdeme. No spýtať si sa mohla a ja by som ti tú knižku v prípade návštevy skanzenu bola kúpila.

  OdpovedaťOdstrániť
 8. schön und intressant diese alte Häuser und alles was dazu gehörte zu besichtigen.

  Wünsch dir ein schönes Wochenende
  Liebe Grüsse Elke

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Danielko, tak se pokusím zadat ten link, jak píšeš, abych se nemusela soustředit na podpis pod komentářem. Nejsem na to zvyklá a pořád zapomínám.

  OdpovedaťOdstrániť
 10. @Jarka: Šikulka, teraz už viem naisto, kto mi píše komentár :-) Ďakujem!

  OdpovedaťOdstrániť