štvrtok 19. mája 2011

Rybári obsadili Chorvátske rameno

Tento týždeň som sa vybrala pozrieť na labutie hniezda na Chorvátskom ramene. Najprv som bola v zdravotnej poisťovni pre Európsku kartičku a odtiaľ, teda od Technopolu som sa išla peši až na koniec Chorvátskeho ramena, čo je v blízkosti Mlynarovičovej ulice. Nevychádzala som z údivu, koľko rybárov sedelo po celom úseku Chorvátskeho ramena. Veď som tam bola aj pred desiatimi dňami a vtedy sa velikánske ryby premávali vo vode a nikto si ich nevšímal. Teraz už viem, že 15. mája začala nová sezóna a všetci rybári sa ponáhľali so svojimi udicami k vode.
No na Chorvátskom ramene neboli len rybári. Vo vode šantili kačice, labute i čajky. S poľutovaním som včera zistila, že z labutieho hniezda, na ktorom sedela labuť na siedmich vajciach, sa vyliahli iba dve labute. To posledné vajce, ktorého fotografie sú TU, bohužiaľ boli asi neoplodnené. Nerozumiem sa tomu, takže dôvody si len môžem domýšľať.

7 komentárov:

 1. Rybáři jsou teď úplně všude, k vodě se vůbec nedá jít! Rybáře na fotkách rozhodně nechci, focení lidí se, pokud možno, vyhýbám.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Takže konec klidnému fotografování přírody, nastal tam čilý ruch. Rybařina je vášeň, znám to, syn i manžel jsou rybáři.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Aká škoda, že sa z vajec vyliahli len dve malé labute. Sú nádherné.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. To je skoda ze se tech malych nevyliho vic ale takova je priroda ,snad to byla priroda a ne lide.Rybari se na to tesili celou zimu a ted je jejich cas.

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Ďakujem vám všetkým za komentáre. Rybári sú teraz naozaj všade. Včera som zahájila opaľovaciu sezónu na jazere v Čunove a aj tam ich bolo plno. Dnes mi držte palce,aby vydržalo pekné počasie, lebo idem na cyklistiku cez tri štáty. /nie cez celé :-)/

  OdpovedaťOdstrániť
 6. V rodině, žádného rybáře nemáme, tak je pro mě i novinka informace, že se může lovit od 15.května. Proti rybářům ale nic nemám, jsou tiší a přírodu mají rádi. :-) Co se stalo s labutími vejci, taky nevím, no aspoň že jsou na světě ty dvě.
  Doufám, že sis to na kole, pěkně užila. :-D

  OdpovedaťOdstrániť
 7. @Jarka: Ja mám brata rybára, od neho som sa dozvedela, že je od 15. mája povolené chytať ryby. Okrem tohto hniezda bolo na Chorvátskom ramene viac labutích hniezd, kde bol počet vyliahnutých mláďat oveľa vyšší.

  OdpovedaťOdstrániť