štvrtok 26. mája 2011

Upratané Chorvátske rameno

Minulý týždeň prebehla v Petržalke akcia čistenie Chorvátskeho ramena. Vždy mám pri fotení problém, aby som fotku urobila tak, aby na nej neboli  plastové tašky, kelímky, fľaše. Je neskutočné, čo všetko sa dá vo vode nájsť. Je to pravdepodobne  tým, že ľudia nepoužívajú odpadkové koše. Veď ako by sa do vody dostali igelitové rukavice, ktoré sú v poslednej dobe povinné pri nakupovaní pečiva? To, že tieto rukavice sa vraj stali pascou mnohým drobným živočíchom žijúcim vo vode Chorvátskeho ramena, som sa totiž včera dočítala v našich Petržalských novinách.

Aj napriek tomu, že od upratovania neuplynul ešte ani týždeň, včera podvečer, keď som sa popri ramene prechádzala a fotila, už bolo vo vode znovu plno odpadkov. Smutné. Ja som vám ale zvečnila krajšie veci, nie odpadky.

7 komentárov:

 1. ...ja stále hovorím, že ľudia sú horší ako prasatá:-( Fotky lekna a leknice sú pekné:-)Daniela
  P.S. sirup sa zadaril?

  OdpovedaťOdstrániť
 2. @Daniela: Máčanie kvetov sa predĺžilo, pretože som bola včera mimo domu, prišla som až pred jedenástou, kedy sa mi už vôbec nechcelo s tým niečo robiť. Práve to idem zliať a prevariť s cukrom. K fotkám lekna - je už na nich vidieť, že boli fotené o siedmej večer.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Je prima, že tam hned u sídliště máte takový krásný kousek přírody i se všemi rostlinami a zvířátky. Nad chováním lidí, kteří vyhazují odpadky do vody (a nejen tam, když jdu po lese, nestačím se divit, co všechno tam někdo "uskladnil"), jen kroutím hlavou a nechápu. Proč se s tím vlečou k vodě, nebo do lesa, když jsou všude popelnice a kontejnery? To mi hlava nebere. Kde je nějaká úcta k přírodě, radost z pěkného prostředí?

  OdpovedaťOdstrániť
 4. wunderschöne Fotos die ich wieder bestaunen darf bei dir, die Wasserpflanzen sind super.
  ich wünsche dir ein schönes Wochenende
  Liebe grüsse Elke

  OdpovedaťOdstrániť
 5. @babi Maňasová:Aj keď veľa ľudí nehovorí o Petržalke v superlatívoch, ja som spokojná, že bývam tu. Chodím veľa von, preto vidím veľa bordelu, ktorý ma poriadne rozčuľuje. Ale ja sama si s tým neporadím. Je to výchovou a už ma nemilo prekvapili aj moji známi, ktorí sa tvária, že nikdy nič v prírode neodhodili, až kým som náhodou taký skutok neuvidela. Plastová fľaša letela do lesa a keď som sa spýtala, že čo to bolo, tak mi bolo odpovedané, že som nič nevidela a nepočula.
  @schöngeist for two: Danke Elke, ich wünsche dir ein schönes Wochenende.

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Ahojky Danielko, je to urcite skoda, ze si lide tak malo vazi prirody a prace ostatnich, kteri vse uklidili. Tento problem se u nas az tak moc nevyskytuje. Fotky jsou jako vzdy uzasne. Krasny vikend, Katerina

  OdpovedaťOdstrániť
 7. @Katarina: Je to bohužiaľ tak, ako píšeš. Stačí ísť len kúsok za hranicu Bratislavy do Rakúska a už tam vidieť rozdiel, ako sa ľudia správajú voči svojmu okoliu. O tom, ako u nás, by som tu mohla písať denne kritické články. Občas zavesím nejakú kritiku na facebook a videla by si, ako sa rýchlo "dotknutí" hlásia.
  Krásny víkend aj tebe a tvojej rodinke!

  OdpovedaťOdstrániť