pondelok 16. mája 2011

Krátka zastávka v Tatranskej Javorine


Cestou zo Zakopaneho sme sa kúsok za hraničným prechodom v Lysej Poľane zastavili na chvíľu na mieste, ktoré mi  bolo známe z televízie. Bol to hotel Kolowrat v Tatranskej Javorine. Hneď za hotelom bola tabuľa so štátnym znakom SR, ktorá oznamovala, že ide o strážený objekt, kde je zákaz vstupu.  Aj napriek tomu sme si urobili krátku prechádzku na miestach, kam chodia hlavne naši zákonodarcovia. V minulom režime slúžil hotel iba prominentným hosťom z najvyšších vládnych kruhov, dnes je už prístupný aj turistom. No neďaleko stojaci lovecký zámoček Hohenlohe slúži naďalej len našej politickej elite. Keďže sa tam v tom čase asi žiaden politik nenachádzal, nikto nás odtiaľ nevyhnal. Obe stavby stoja v krásnom prostredí s nádherným výhľadom na štíty Belianskych Tatier.

6 komentárov:

 1. Ahoj Danielko, konečně jsem se dostala k prohlédnutí blogů, včera jsem byla celý den pryč. A jen zírám a vzdychám a kochám se tou krásou. Prohlédla jsem i fotky ze Zakopaného, taky jsem tam asi před 3 roky byla. Belianské Tatry jsou nádherné, je tam docela dost sněhu. Prošla jsem s tebou znovu Ždiar, kde se mi vždycky moc líbí. Díky za nádherné fotky.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Ty hory a priroda je opravdu krasna ,mely jste hezky vylet.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Ahoj Danka, fotky sú nádherné, kopčeky aj nebíčko Ti fajn "zapózovalo" čím samozrejme nechcem uberať Tvoju kreativitu a tvorivé videnie..... Judita

  OdpovedaťOdstrániť
 4. @babi Maňasová: Takže si nakoniec bola v Kroměříži? :-) Musím sa ísť pozrieť, čo máš nové. Pred chvíľou som prišla z prehliadky labutích hniezd. Nechaj sa prekvapiť, čo som pre vás nafotila. Som rada, že som ti mojimi fotografiami pripomenula dovolenku v našich Tatrách.
  @Ella: Súhlasím, bolo to nádherných päť dní.
  @Judita: Ďakujem, že si sa po dlhom čase ozvala a že sa ti podarilo pridať komentár. Nebyť toho obláčkového nebíčka, ani fotky by neboli také, aké sú :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Mimi, nějak mi uniklo, že odjíždíš, asi to bude tím, že jsem měla problémy se zubem a skoro dva týdny jsem blogy moc nenavštěvovala. Většinou jsem jen odpovídala na komentáře, omlouvám se ti!
  Dneska jsem to dohnala a prohlédla si snímky z tvého výletu. Užila sis ho krásně, vyšlo i počasí a ty jsi všechno moc pěkně zdokumentovala. Fotky máš úžasné!!!
  Posílám pozdrav a přeji ti krásné májové dny. Hanka

  OdpovedaťOdstrániť
 6. @Hanka: Verím, že keď človeka niečo bolí, tak je úplne nanič :-) Nič sa nestalo, že si to prehliadla, ale pekné od teba bolo to, že si ma hľadala :-) Takže ti moje komentáre a možno aj moje fotografie chýbali. Vidíš, aká som namyslená? :-) Z môjho minulotýždňového mám ešte kopu fotografií, dám to ešte aspoň do troch až štyroch článkov, ale dnes sa to chystám prerušiť fotografiami maličkých labutí. Už som na ne strašne zvedavá, ešte som ich nevidela v počítači, najskôr som sa dala do odpisovania na komentáre. Pekný máj aj tebe!

  OdpovedaťOdstrániť