streda 20. júla 2011

Viedeň a okolie prvý raz na bicykli

Tak a už si môžem povedať, že som prešla po Viedni na bicykli. Chcela som si túto cyklistiku zrealizovať už dávno, podarilo sa mi to konečne až včera.

Najprv tomu predchádzalo sledovanie predpovedí počasia a podľa toho bol stanovený tento výlet na utorok. Malo byť slnečné počasie, dopoludnie bezveterné, popoludní sa mala objaviť menšia oblačnosť a rýchlosť vetra sa mala zväčšiť, no nemalo to byť nič hrozné. Aj tak bolo, až na ten vietor pri ceste domov. Bol silnejší ako v predpovedi a silnejší aj ako by som si bola želala. No ešte skôr, ako budem písať o návrate, pár slov o tom, ako prebiehala včerajšia cyklistika.

Ráno o 7,32 odchod vlakom z petržalskej stanice.


Po hodine sme už vystupovali z vlaku na stanici Südbahnhof. Odtiaľ sme sa presunuli k  niektorým známym bodom Viedne - najprv na Karlsplatz, odtiaľ po Kärtnerstrasse na Stephansplatz.
 

Potom sme to už nasmerovali k dunajskému kanálu a popri ňom sme sa dostali až k viedenskému dunajskému prístavu a za ním už netrvalo dlho a boli sme vonku z Viedne.  Cesta viedla perfektnou cyklotrasou, ktorú pozná mnoho slovenských cyklistov. Prechádzali sme okrajom mesta Klosterneunburg, kde sme sa na chvíľu zastavili a občerstvili tekutinami. Pokračovali sme ďalej, do mesta sme nešli.

 
Po hrádzi sme prešli až do Greifensteinu, kde sme využili možnosť slnenia a kúpania.


Tam sme sa rozhodli, že naspäť použijeme druhú stranu Dunaja. Takže sme prešli po moste a tu nás dosť prekvapil silný vietor. Aj sme chvíľu ľutovali, že možno na tej druhej strane, kde bol cyklistický chodník viac krytý stromami, by sme taký protivietor necítili. No už sme tam boli, nezostávalo nám nič iné, len pokračovať v ceste.

Pred mestom Korneuburg sme sa rozhodovali, či budeme pokračovať po hrádzi, alebo sa vyberieme cez mesto. Mňa lákalo vidieť aj mesto, tak sme išli teda tam. Trošku sme sa odtiaľ nevedeli vymotať, pravdepodobne sme si kus nadišli, ale nevadí, videla som kúsok z ďalšieho rakúskeho mestečka. 


Keď sme sa znovu dostali na hrádzu, to sme už v diaľke videli najvyššie stavby Viedne. Prechádzali sme rekreačným miestom tohto mesta, ktoré obyvatelia naozaj vo veľkej miere využívajú. Mostom neďaleko Pratra sme prešli zase do Viedne. Po malej prestávke v Pratri sme sa zase vydali na stanicu, odkiaľ nám išiel večer o ôsmej vlak do Bratislavy.

Viac fotografií z tejto  cyklotúry je vo  

FOTOGALÉRII.
Trasa 1126305 - powered by Bikemap Tento článok a mnoho nových nájdete na novom súhrnnom cyklistikom blogu

Na cestách s Kellysom

Ste tam všetci vítaní!7 komentárov:

 1. musel to byť super zážitok :-) vo Viedni sme boli pred týždňom, ale na lodi, takže nabudúce na biku :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. @BenJ: Ďakujem, že si sa u mňa zastavil :-)
  Aj ja som si prechádzaním popri prístave spomenula na moju dáááávnu návštevu Viedne loďou. Bola som tam s deťmi asi v roku 1994 - takže to je už kopa rokov. Odvtedy som v tých končinách mesta nebola. Ani v Pratri, preto som tam včera chcela ísť. Cyklistiku v Rakúsku vrelo doporučujem.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. It looks like a great cycling trip. Thanks for sharing it. I love your photos of the architecture!

  OdpovedaťOdstrániť
 4. @GirlSprout: Thank you for your visit. I took much longer trips already, but this one was interesting, big city in combination with beautiful nature.

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Píšeš zaujímavo a robíš veľmi pekné fotky. Pri čítaní Tvojich článkov a prezeraní fotiek zabudnem, že som v práci a že treba niečo aj robiť. Z Tvojich príspevkov sa dozviem veľa nového, na čo nemám čas ísť sa pozrieť osobne.--L

  Ďakujem.-J

  Rozka

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Jo, tak teď už jsem si mohla profil k odeslání komentáře vybrat tak, jak jsem u tebe byla zvyklá. :-)
  Bratislava, není od Vídně daleko a ty sis udělala parádní výlet. Nevěřila bych, že po tak velkém městě, je možné jezdit na kole! Nafotila jsi spoustu zajímavých míst a i počasí se vydařilo. U nás je hnusně, pršelo celou noc a i když před chvílí přestalo, je zataženo a žádné letní teplo. Měj hezký den, i když píšeš, že je u vás taky pršavo. :-D

  OdpovedaťOdstrániť
 7. @Jarka: Ešte raz vďaka za upozornenie! Počasie nám naozaj vyšlo, hoci ako druhá alternatíva pri našom plánovaní bol aj štvrtok. No to by sme si dali!!! Vtedy ešte predpovede počasia o takomto počasí nehovorili.

  OdpovedaťOdstrániť