nedeľa 3. júla 2011

Nešťastný spôsob leta

Pripomenul vám môj titulok obľúbenú frázu zo známeho Menzlovho filmu Rozmarné léto? Správne! Práve naň som myslela, keď som začala písať tieto riadky a spomínam si naň v posledných dvoch dňoch, kedy nám prší a prší  a fúka a fúka. Tak sa ochladilo, že to vôbec na začiatok leta nevyzerá. Dúfajme, že nás v najbližších dňoch čaká zmena k lepšiemu a že nás v nasledujúcom období budú zohrievať lúče slnka. Kým tak nie je, tak si pripoňme krásne slnečné dni aspoň týmito žltými ružami.

10 komentárov:

 1. Krásne žlté ruže a máš pravdu, navodili pocit leta. Nesmiem sa však pozrieť z okna, lebo vtedy to už nebude o lete.
  Ruže sú z Badenu?

  OdpovedaťOdstrániť
 2. @Anonymný: Kto sa mi tu zase zabudol podpísať? :-) A dotyčný/á vie, že som bola v Badene? Áno, sú odtiaľ. Ešte mám odtiaľ dobré zásoby fotografií. Radšej som dala tieto žlté, ako fotky zo včera s tmavými mrakmi na oblohe.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Mimi, ten Menzlův film dnes dávali na ČT1. Jak příhodné!:-D Snímečky růží jsou moc pěkné.:-)
  Mimi, tvoji odpověď na zanechaném odkaze jsem si nemohla přečíst, nedostala jsem se tam.:-(
  Přeji ti hezký nadcházející týden.:-)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Ruze me ted hezky ohraly i tou krasnou zlutou barvou.Divala jsem se na tu ruzovou kvetinu v pred minulem pridavku ale vubec nevim co to je ,vypada moc hezky a hmyz ji ma rad.

  OdpovedaťOdstrániť
 5. @Ema: Tak to je teda veľká náhoda. Včera som na ČT ani raz neprepla. A to ten film dali normálne podľa programu, alebo ho zaradili podľa počasia? :-)
  @Ella: S tým počasím to máme teraz skoro také isté ako aj u vás, s tým rozdielom, že u vás je zima a u nás leto :-( Na tú rastlinu s ružovým kvetom zatiaľ ešte neklikol nikto, kto by ju poznal.
  Želám vám obom pekný začiatok nového týždňa!

  OdpovedaťOdstrániť
 6. To byl tedy opravdu příšerný víkend, dnes i když stále sluníčko nesvítí, už aspoň neprší a do konce týdně se má oteplovat až na letní teploty. Tak se snad taky ohřejeme. :-) Tvoje žluté růžičky, jsou plné sluníčka a moc krásné. ;-)

  OdpovedaťOdstrániť
 7. @Jarka: Veď by sa už konečne patrilo, aby nastali letné teploty. Veď je júl!!! Ale čo si tak do minulosti pamätám, asi ani nebol rok, kedy by sa takéto studené počasie v lete nevyskytlo. Dúfajme, že toto leto ho už máme za sebou a že nás už čakajú naozaj len teplé letné dni. Ružičky som nafotila v rakúskom Badene, kde som bola v polovičke júna.

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Danielo, tak nejprve jsem rada, ze tvuj blog zase funguje. A potom ti musim pochvalit krasne fotky ruzi, v te zlute jsou jako slunicka. U nas je krasne a tak predpokladam, ze by to melo prijit i k Vam. Preji Ti krasny tyden, Katerina

  OdpovedaťOdstrániť
 9. @Katerina: Katka ďakujem za komentárik a nič viac by ma nepotešilo, keby to pekné počasie prišlo aj k nám. Už som sa ti chystala písať, ale vybavím to aj tu. Cez víkend, keďže bolo tak škaredo, surfovala som viac po internete a našla som to, čo som od teba pýtala. Takže som si stiahla množstvo vzorov a návodov. Teraz sa už musím vybaviť len látkou, bavlnkami, ihlami a hlavne trpezlivosťou.
  Pekný deň ti prajem!

  Už si dala vedieť, ako dopadol tvoj shopping day?

  OdpovedaťOdstrániť
 10. die Rosen sind edel und wunderschön fotografiert und ich hoffe dass bald der Sommer wieder zurück kommt..
  Wünshc dir eine schöne Woche
  Liebe Grüsse Elke

  OdpovedaťOdstrániť