utorok 12. júla 2011

Krátky pozdrav

Dobrý deň moje milé virtuálne priateľky!

Mám pre vás toľko nových fotografií a zážitkov, no nemám čas ich spracovať. Včera bol môj syn u babiny pre marhule a ja ich dnes spracovávam. Vyzerá to tak, že z nich vôbec neodbúda.

Keďže sú marhule z južného Slovenska, kde som aj ja veľa rokov nebola, tak som sa s ním včera zviezla a navštívila som dve mestá - Štúrovo a Ostrihom. Aj cestou tam a naspäť sme si urobili krátke prestávky, kde som tiež fotila. 


Takže majte trpezlivosť, určite sa vám po zlikvidovaní všetkých tých marhúľ ozvem. 

Prajem vám krásny letný čas!

Nemajte strach, toto nie sú všetky...

Niektoré sú pripravené na varenie džemu, niektoré sú už v pohároch pripravené na sterilizáciu...9 komentárov:

 1. Tak to je meruňkové nadělení. Jsou určitě moc dobré a dobrá bude i marmeláda a kompoty. Mňam! :-P Tak ať ti jde práve pěkně od ruky. U nás je dnes vedro na padnutí a zítra má být ještě větší, to k práci není žádná výhra.
  Na fotky se moc těším. :-D

  OdpovedaťOdstrániť
 2. @Jarka: Urobila som si maličkú pauzičku, marhule ešte stále nemajú koniec :-) Ale v zime padnú kompóty aj džem veľmi dobre. Aj tu je príšerná horúčava, na zajtra hlásia až 35 °C. Zajtra by som už rada aj k vode išla.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. No to je plno krasnych merunek ,plno prace ale marmelada a kompoty v zime budou chutnat.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. @Ella: Na dnes som skončila, uzavrela som to ešte zavarením uhoriek. Tých nebolo našťastie tak veľa. Aj v Austrálii sa doma konzervuje ovocie a zelenina?

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Tady take hodne lidi zavaruje a delaji ruzne marmelady i kdyz koupene je levnejsi neni to jako doma delane ,vsak to vis.

  OdpovedaťOdstrániť
 6. ...a keď ti zopár drobnejších ešte ostane vyskúšaj parené buchty s marhuľami. Čo ti budem hovoriť je to veľká mňamka:-))

  OdpovedaťOdstrániť
 7. @Daniela: Niečo máličko som ich ešte nechala, ale dnes neviem veru neviem, či sa prinútim byť doma pri sporáku. Slnko a voda láka :-) Raz som robila z marhúľ a kysnutého cesta také ovocné knedlíky, bol to môj vlastný recept, nikdy predtým som to nejedla a celkom to chutilo.
  http://tunisanka.wordpress.com/2009/07/09/marhulove-leto/

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Každý rok si pro meruňky jezdím na Moravu a vybírám si. Bohužel letos nemohu, takže jsme odkázáni na dovoz známých a ti se moc nevytáhli.Ty tvoje vypadají skvěle. Komentuji dost opožděně, takže jsou už všechny určitě zpracované. :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 9. @Kelyš: Našťastie sú už spracované. Kompóty, džem a dvakrát sme mali marhuľovú bublaninu. Škoda, že je to ovocie, ktoré sa tak rýchlo kazí.

  OdpovedaťOdstrániť