piatok 22. júla 2011

Prší prší len sa leje

To bolo včera. Dnes ešte u nás v Petržalke kvapky dažďa nepadali, hoci som z markizáckeho telerána videla, že v Záhorskej Bystrici pršalo. Ale to je úplne iný koniec mesta, sú tam blízko hory, takže tam majú aj iné počasie. U nás sa napršalo včera dosť. Lialo ako z krhly po celý deň. Dnes to chvíľami vyzerá na zmenu počasia k lepšiemu, teda slnečnému, pretože sa na oblohe objavila už aj modrá farba, no chvíľami tú modrú prekryjú šedé dažďové mraky. Som zvedavá, čo sa z toho vykľuje.

Včera ma povinnosti donútili ísť von aj v takom  daždivom počasí. No bez fotoaparátu som von nešla. Takže po kvetoch horúcej oranžovej farby dnes trošku iné kvety. S kvapkami dažďa.

11 komentárov:

 1. Mimi, květy ibišků s kapkami deště jsou nááádherné.:-)
  U nás prší a prší, po modré barvě na obloze či sluníčku ani vidu. Snad se to na víkend zlepší.:-)
  Hezký den ti přeji.:-)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. @Ema: Ďakujem za návštevu a za želanie pekného dňa. Som rada, že sa ti fotky ibiškov páčia. U nás je to zatiaľ stále bez dažďa. Dúfajme, že víkend bude krajší.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Tak u nás nakonec i chvilkami svítilo to sluníčko, ale foukal studený vítr a letně to zatím, moc nevypadalo. Růžička s kapkami deště, je překrásná a ibišku ty kapičky, sluší též. Měj hezký víkendík! :-))

  OdpovedaťOdstrániť
 4. @Jarka: Nakoniec bol u nás zase veľký lejak, ale neskôr popoludní sa vyjasnilo a tiež nám svietilo slnko. Momentálne je vonku 20 °C. No keď pozerám predpoveď na zajtra, nečaká nás zase nič pekné. Iba dážď. Aj napriek počasiu ti tiež prajem príjemný víkend.

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Mimi-ďakujem hneď za celú skupinu komentárov u mňa na blogu. Zdá sa mi skoro pohodlnejšie na všetko zareagovať na jednom mieste, a toto je asi zo všetkých miest to najlepšie. Tým sa ospravedlňujem ostatným čitateľom, ale snáď to nejak prežijú. K chýbajúcim fotkám pri niektorých mojich článkoch došlo tak, že som ich odstránil tak trochu svojou chybou, už sa k nim asi nezvládnem vrátiť.
  Moj komentár k zeleni v Bratislave bol možno trochu kritický, ale naozaj iba trošičku. A moja slovenčina - ďakujem za pochvalu - na Slovensku som prežil podstatnú časť mojho života a stále sa tam s radosťou vraciam.

  OdpovedaťOdstrániť
 6. @zahradník na cestách: Nevadí, moji čitatelia to určite prežijú :-) Kritika mesta bola na mieste, mňa tiež veľa vecí štve, ale ja si nepomôžem. Bohužiaľ, ešte je stále veľa ľudí, ktorým nezáleží na tom, v akom prostredí žijú. Na fotky psov som bola zvedavá aj kvôli tomu, že môj syn bol nedávno fotiť nejakú súťaž psov, ale nebolo to v Inchebe. Pravdepodobne o tej si vo svojom článku písal. Ešte som tvoj blog až tak veľmi nepreklikala, no z posledného článku mám dojem, že si aj profesiou tým, čím si aj na blogu. Je to tak? Teraz som si uvedomila, že som začala tykať. Mám to vymazať a opraviť? Nechám to tak, dúfam, že to nevadí. Prajem pekný neskorý večer!

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Mimi, ďakujem. Tykanie mi samozrejme nevadí, len v komunikácii s dámou s ním nezačínam ako prvý. Takže teší ma...
  Ano profesiou som tým, čím som na blogu. Respektíve na blogu som vlastne tým, čím som v živote. Všetko spolu súvisí. Tiež prajem pekný večer.

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Dobrý den Mimi,
  zdravím do Bratislavy, protože jsem tu poprvé. Slušné je pozdravit
  Zaujaly mě pěkné obrázky. Ještě nemám tento bog prohlédnutý, ale myslím, že za to stojí.
  Odovakar

  OdpovedaťOdstrániť
 9. @Odowakar: Vítam na mojom blogu nového návštevníka. Prajem príjemný neskorý večer na mojich stránkach :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 10. I v desti je videt plno krasy ,ten Hibiscus mam na zahrade .Ruze vzdycky vypada moc hezky kdyz jsou na ni kapicky vody.

  OdpovedaťOdstrániť
 11. @Ella: Hibiscus mám roky aj doma, ale ten mi vôbec nechce kvitnúť. Vlani mi mama dala ďalšie, jeden z nich má krásny plný oranžový kvet a druhý som len-len zachránila, takže ešte nekvitne. Tieto vonkajšie sýrske ibišteky som objavila tiež len v posledných rokoch. Veľmi sa rozmnožili aj tu u nás v Petržalke, takže teraz nám kvitnú skoro všade. Je to krásny kvet. Akej farby máš ty? Tu ich je najviac fialových a bielych s bordovým stredom. No pri mojej poslednej cyklistike v Rakúsku som videla čisto biely - bol nádherný a aj krásne jemne ružové. Len škoda, že som nemohla zastaviť pri každom peknom kvete :-( Tieto fotky, hlavne tá ruža, nie sú príliš vysokej kvality. Veľmi lialo, keď som to fotila a bála som sa, že sa mi poškodí od toľkej vody fotoaparát :-)

  OdpovedaťOdstrániť