piatok 29. júla 2011

Medvede v bojnickej ZOO

Pomaly bude už mesiac odvtedy, čo som bola na jednodňovom výlete v Bojniciach. Asi som ešte nespomínala,  že to bolo vďaka tomu, že som využila akciu obchodnej siete Lidl, ktorá ponúkala cestovné lístky na vlak za cenu necelých 6 eur. S týmto lístkom ste mohli piateho júla cestovať vlakmi ŽSR po celom území Slovenska. Keď som  o akcii čítala prvý raz, vedela som hneď, že ju budem chcieť využiť. Pôvodne som uvažovala o dvoch miestach, kam by som sa s týmto lacným cestovným lístkom vybrala. Boli to Vysoké Tatry alebo Štúrovo. Nakoniec počasie rozhodlo ináč a až v posledný deň akcie som si kúpila lístok s tým, že na druhý deň ráno vycestujem do Bojníc. Správy o tom, ako to v ten deň vyzeralo vo vlakoch smerujúcich do a z Tatier ma presvedčili o tom, že som sa pre Bojnice rozhodla správne.

V tamojšej zoologickej záhrade som nafotila množstvo fotografií. Rozhodla som sa, že vás zo zvieratami zoznámim postupne podľa druhov. Na dnes som si vybrala medvede.
8 komentárov:

 1. Nemám rada ZOO záhrady. Je to taká basa pre zvieratá.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. @Daniela: Ja nevidím len tú negatívnu stránku zoologických záhrad. Isté je, že nebyť zoologických záhrad, mnoho zvieracích druhov by už dnes vôbec nežilo. Vieš, kedy a kde vznikla prvá zoologická záhrada? Už v 18. storočí tuto neďaleko vo viedenskom Schönbrunne.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Danielo, krasne fotky. Ja naposledy videla medvedy v brnesnke Zoo, maji novy vybeh a ktery ma simulovat volnou prirodu. Vybeh je moc krasne udelany, bohuzel clovek zase moc nevidi ty medvedy. Ale pro zvirata je to urcite lepsi nez ty betonove bungry. Moc se mi libi ten koupajici se medved, alespon nekdo se muze koupat v tomto podivnem lete. Hezky vikend, Katerina

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Jéééé, méďové!!:-) Snímečky jsou parádní!:-) Na ZOO mám docela jiný názor, než Daniela. Většina zvířat v nich žijících volnou přírodu nikdy nepoznala. V ZOO mají krásné výběhy a nestrádají.

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Já mám ZOO, taky ráda. Dnes už mají zvířátka pěkné velké výběhy a skvělou stravu, možná se trochu nudí, ale viděla jsem, jak se jim ošetřovatelé věnují a vymýšlejí pro ně hry. Medvědy jsi nafotila, parádně, některé snímky vypadají, jak kdybys byla s medvědy ve výběhu. :-))

  OdpovedaťOdstrániť
 6. @Katerina: Ja som zatiaľ žiadnu českú ZOO nevidela, ani v tej našej bratislavskej som dlhé roky nebola. Takže tento rok som v priebehu pár mesiacov navštívila hneď dve.
  @Ema: Nie všetky ZOO sú na úrovni. Aj konkrétne táto bojnická by si zaslúžila viac peňazí na jej udržiavanie. Ináč - je to najstaršia a aj najväčšia slovenská ZOO. Vznikla ešte o rok skôr, ako som sa ja narodila :-) A to je už čo povedať...
  @Jarka:V Bojniciach som bola práve v deň, kedy bol u nás štátny sviatok, takže bolo okolo všetkých zvierat plno ľudí a veľmi ťažko sa mi hľadalo dobré miesto na fotenie.

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Medvedi jsou hezky ale ten jejich vybeh se mi nelibi potrebovali by trochu travy aby si mely kam lehnout ja vim ze se o ne dobre staraji ale trochu prirody by take bylo pro ne dobre.

  OdpovedaťOdstrániť
 8. @Ella: Súhlasím s tebou, zaslúžili by si niečo lepšie. Tento výbeh pre medvede si pamätám rovnako z detstva, takže sa tam roky nič nezmenilo. Kedysi dávno som videla medvede pri zámku v Českom Krumlove. Keby tie bojnické mali aspoň tak prispôsobený výbeh, ako to bolo tam.

  OdpovedaťOdstrániť