štvrtok 22. septembra 2011

Hrad Biely kameň

Tento hrad bol v podstate cieľom našej poslednej turistickej vychádzky. Priateľka mi o ňom hovorila už dávnejšie a už vtedy na jar sme si povedali, že sa tam niekedy spolu vyberieme. Keďže je už teraz vhodné obdobie na turistické vychádzky, zvolili sme si práve stredu ten deň, kedy sa do Svätého Jura a aj na hrad Biely kameň vyberieme.

Vlakom z hlavnej bratislavskej stanice sme sa previezli 15 km a vystúpili sme v Svätom Juri. Do centra mestečka je zo stanice celkom pekný kúsok, ale nám to neprekážalo, lebo sme si takto mohli pozrieť väčšiu časť mesta. Po prehliadke námestia a niektorých pamätihodností v meste, sme sa vybrali do kopca smerom k lesu. A tam, nie veľmi ďaleko od posledných domov,  v hustom lese  na jednom z kopcov  v nadmorskej výške 295 m, sa  nachádzajú pozostatky hradu Biely kameň.

Viac informácií o tomto mieste je možné nájsť na internetových stránkach, napríklad aj   TU.


Prezentácia fotografií z vychádzky na hrad Biely kameň

6 komentárov:

 1. Lubię oglądać ruiny zamków położone w takich pięknych miejscach. Pozdrawiam

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Na tabuli u hradu, je vidět, jak byl v době své slávy velký a krásný, teď už z něj nnoho nezůstalo. Měly jste s přítelkyní, hezké počasí, sluníčko svítilo, fotky jsou moc pěkné a celý ten výlet byl jistě vydařený. Chválím Danielko, zas šikovnou prezentaci fotek! :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. @Giga: Ďakujem za komentár, posielam pozdrav do Poľska. Aj ja chodím rada pozerať ruiny starých hradov. Človek sa vtedy v myšlienkach vráti o veľa rokov späť a premýšľa, ako sa tam vtedy ľuďom žilo.

  @Jarka: Áno, bolo to dosť rozťahané a predstav si, že sme nevedeli nájsť cestičku, ktorou sme prišli, len sme sa tam stále motali dookola a nie a nie sa odtiaľ dostať :-) Včerajší výlet bol iba poldňový, z Bratislavy sme odchádzali až pred jednou hodinou popoludní. Ale keďže to bolo blízko, stihli sme toho vidieť veľa. Veľa som toho aj nafotila, preto som včerajší výlet dala do dvoch článkov. Neviem, či si si to všimla.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. @Jarka: Jááj, Jarka zabudla som ti ešte niečo. Prezentácie. Áno, teraz ich tu vidíš častejšie. Naučila som sa ich len predvčerom dávať na blog, tak vás s nimi budem asi nejaký čas obťažovať :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Pekné fotky, šikovná prezentácia, skonštatovali sme, že je toto miesto (a nielen toto) velmi slabo spropagované

  OdpovedaťOdstrániť
 6. @Judita: Ďakujem za komentár. Dúfam, že som to miesto trošku spropagovala aj ja týmito fotkami.

  OdpovedaťOdstrániť