pondelok 12. septembra 2011

Koniec leta v Sade Janka Kráľa


Naposledy som písala o tom, ako sa  Magio pláž na dunajskom nábreží  lúčila s letom. Dopredu som o tejto akci vôbec nevedela, zatúlala som sa tam iba náhodou. To, že sa tam niečo deje, som počula zo Sadu Janka Kráľa, kam som sa vybrala odfotiť začínajúcu jeseň. Tak som sa teda aj ja vybrala za rezkými tónmi živej muziky.
Do parku som sa vrátila až po koncerte skupiny Polemic. A to sa už naozaj schyľovalo k večeru, slnko bolo veľmi nízko. No aj napriek tomu bolo v sade ešte stále veľa ľudí. Hlavne mladých, mladé rodinky s malými deťmi. Tie sa buď vozili v  kočíkoch, bicyklovali sa, hrali sa loptové hry na tráve, alebo len tak pobehovali. Tí starší mladí posedávali v dvojiciach na lavičkách a na tráve. Bola tam naozaj príjemná letná atmosféra končiaceho popoludnia a začínajúceho večera. Slnečné lúče vrhali šikmé lúče a tie farbili stromy  a trávu do zlata.


5 komentárov:

 1. Das war bestimmt toll dieses Konzert!
  Schöne Eindrücke von diesem Park.. gefällt mir ..
  Wünsche dir eine schöne Woche.
  Lieben Gruss Elke

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Podzim v parku zatím vidět není a tvoje snímky s podvečerním sluníčkem, jsou moc hezké. Líbila se mi jejich prezentace, seš moc šikovná. ;-) Co to je Danielko, v parku za krásnou stavbu. Připadá mi to něco jako altán, s nádherně zdobenou střechou. :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. @Jarka:Mne sa tá prezentácia naopak veľmi nepozdávala, preto som dala pod ňu ešte aj odkaz na album s fotkami. Neviem to urobiť tak, aby tie fotografie nestratili na kvalite.
  Ten altánok je vlastne časť veže kostola. Rozhodla som sa, že ti to tu nebudem celé písať, ale našla som stránku, kde je o tom dosť informácií, tak ti tu dám len link:
  http://zenskyweb.sk/index.php/clanky/1233/144/Goticka-veza-v-Sade-Janka-Krala

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Ten odkaz, není Danielko funkční, ale už to, co jsi napsala vysvětluje, ten zvláštní tvar "altánu". ;-))

  OdpovedaťOdstrániť
 5. @Jarka: Odkaz funguje, len ho treba skopírovať a vložiť do prehliadača. Poslala som ti ho na mail.

  OdpovedaťOdstrániť