utorok 20. septembra 2011

ÓÓ šaty!Touto pesničkou z filmu Neberte nám princeznú nadväzujem na predošlý článok o módnej prehliadke a zároveň pripomínam všetkým tým, ktorí majú radi Mariku Gombitovú, že v Bratislave sa momentálne koná výstava jej fotografií.

Pripravil ju dokumentarista a fotograf Peter Procházka a koná sa v dňoch od 7. septembra 2011 až do 2. októbra 2011 v priestoroch  Stredoeurópskeho  domu  fotografie na Prepoštskej ulici v Bratislave. Výstava má názov  MARIKA GOMBITOVÁ.

Ponáhľajte sa, lebo čas neúprosne letí.

7 komentárov:

 1. Víš to, že jsem tuto písničku od Mariky neznala? Škoda, že už nezpívá, její hlas byl vyjímečný a nazaměnitelný. Výstava jejich fotografií, bude jistě zajímavá, kdybych bydlela blíž, určitě bych ji chtěla vidět.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. @Jarka: Ty si nevidela ani film Neberte nám princeznú? Ani sa veľmi nečudujem. Tvorcovia sa pokúsili o muzikál pre deti, no okrem zopár dobrých pesničiek to za veľa nestálo.
  http://www.csfd.cz/film/26090-neberte-nam-princeznu/

  OdpovedaťOdstrániť
 3. süss das Video!!!

  Wünsche dir einen schönen Tag!
  Lieben Gruss Elke

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Marika Gombitová pro mě znamená vzpomínku na její svěží písničky ze 70. let, skupina Modus a cena na festivalu Bratislavská lyra 78. Potom ještě vím že po nehodě byla na vozíku a pak jsem její osud nějak ztratil z očí...
  Jak jsem se zde dočetl, už nezpívá?
  A je stále ochrnutá?

  OdpovedaťOdstrániť
 5. @Odowakar: Marika už roky nespieva. Bola som na jej koncerte, kde už spievala na vozíčku, ale to boli asi posledné koncerty v jej kariére. Uzavrela sa do seba a s nikým nekomunikuje. Žbirka urobil ešte jeden pokus naspievať s ňou duet, ale ako si matne spomínam, boli potom okolo tej pesničky nejaké problémy. Veľa ľudí si želá, aby ešte spievala, ale ja tomu už neverím. Lebo čím dlhšie sa ona bude takto správať, tým ťažší bude jej návrat. Škoda.
  Ten duet si môžeš nájsť na internete, volá sa Tajnosľubná - Žbirka - Gombitová.

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Mariku mám moc ráda, občas slyším v rádiu některou její písničku. Má nádherný hlas - škoda takového talentu.

  OdpovedaťOdstrániť
 7. @babi Maňasová: Aj ja si myslím, že jej je škoda. Nie každý je tak silný, aby sa dokázal psychicky vyrovnať s telesným handicapom. Čo už....

  OdpovedaťOdstrániť