štvrtok 1. septembra 2011

Cigánske tance

Prázdniny sú definitívne za nami. Mňa osobne sa už veľa rokov netýkajú, ale to ročné obdobie, kedy nastane sťahovanie národov, vníma každý trošku ináč. Bolo to už druhé leto po sebe, kedy som nikde necestovala, kedy som dva prázdninové  mesiace trávila iba doma. Preto som sa snažila spestriť si čas nielen bicyklovaním, ale aj prechádzkami do mesta. Jeden taký prechádzkový deň začiatkom augusta som končila podvečer na Hviezdoslavovom námestí. Práve tam  vystupoval  cigánsky súbor z východného Slovenska.  Zostala som tam na necelú hodinku  a pozrela si  hudobno-tanečné vystúpenie Divadla z chatrče.***

Na mojom blogu Na krásnom modrom Dunaji pribudli 
nové fotografie.

5 komentárov:

 1. Cikáni (nepoužívám název Romové, který nám vnucují od 80.let, když název Cikán používají všechny sousední státy kromě nás) mají fascinující hudbu! A prý každý druhý má absolutní sluch. Dodnes miluji film "Cikáni jdou do nebe". Mám rád etnickou hudbu z celého světa. Kam přijedu, tam si kupuji jejich národní hudbu.
  Ovšem je škoda, že se s touto etnickou skupinou musíme zabývat na severu jinak...
  A není to rasově zaměřeno proti nim. Spíše naopak...

  OdpovedaťOdstrániť
 2. @Odowakar: Aj mne sa páči cigánsky folklór, ale nepáči sa mi, ako sa správa väčšina tejto populácie. Je to tým, že aj my robíme chyby, teda tí, ktorí majú riešenie tohto problému na starosti. Preto som rada, keď vidím, že skupinka mladých ľudí trávi voľný čas zmysluplne.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Taky mám ráda cikánské písně i jejich tance. Mají to muzikálnost a cit pro pohyb, v genech. Teď jsem se vrátila do fotek, abych si je lépe prohlédla a všimla jsem si co má tanečnice na nohou, to trošku kazí celkový dojem, ale určitě tančila krásně a ty jsi Danielko, prožila hezké prázdninové odpoledne. ;-)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. @Jarka: Dúfala som, že si to ostatní nevšimnú :-) Ale keď som si to všimla ja, všimla si si to aj ty, Jarka, tak sa to asi nedá nevšimnúť. No naozaj si tá mladá tanečnica mohla obuť niečo iné. Presne tak, kazí to celkový dojem.

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Po tele mi prešli zimomriavky z dokumentu, ktorý som práve videla. Televízia Markíza navštívila osadu, z ktorej pochádzajú tanečníci z tohto článku. Hrôza... Aj preto je o to viac chvályhodné, že sa zopár ľudí dalo dokopy a vytvorilo skupinu Divadla z chatrče.

  OdpovedaťOdstrániť