utorok 20. septembra 2011

Couturier Fero Mikloško

Už som raz na tomto blogu konštatovala, že Bratislava ponúka toľko rozmanitého programu na víkend, že jeden človek by sa musel prinajmenšom rozštvrtiť, aby stihol aspoň tie, ktoré ho zaujímajú. Z predošlých článkov viete, že som sa v piatok a v sobotu venovala mojej návšteve. Na sobotu som vymyslela výlet do neďalekého Hainburgu, ktorý sme kvôli nedobrej viditeľnosti ukončili skôr. Do Bratislavy sme prišli niečo po štvrtej. 

Najprv sme sa  z veľmi pragmatického dôvodu zastavili v Auparku (toalety) a odtiaľ sme išli do Sadu Janka Kráľa a na petržalské nábrežie Dunaja. Až tam ku nám doliehalo akési dunenie, ktoré sme nevedeli identifikovať. Keď sme sa rozhodli, že náš deň ukončíme ešte prechádzkou cez Starý most do Eurovei, cestou tam sa zvuk zosilňoval a už sme začali tušiť, že sa tam niečo deje. To niečo sme zistili, keď sme prišli na námestie s fontánou. 

Ponad ňu bolo nainštalované mólo a okolo boli stoličky, ktoré boli do poslednej obsadené. Práve sa nič nedialo, ale hudobná produkcia, ktorú púšťali k tejto akcii, pokračovala. Nevyznám sa v meraní decibelov, no táto hlasitosť iste prekračovala povolenú normu. Naozaj nechápem ľudí, ktorí to obsluhovali. A nechápem ani tých, ktorí tam dokázali dlhší čas sedieť. Ja som mala pocit, že ohluchnem. Nebolo počuť ani to, čo si s priateľkou hovoríme. Preto sme sa tam dlho nezdržali a pokračovali sme v ceste domov. Mne to bolo aj trošku ľúto, pretože som ešte nikdy nemala možnosť fotiť žiadnu módnu prehliadku. Boli sme tam práve v čase, keď modelky vychádzali na mólo v šatách od známeho slovenského návrhára Fera Miklošku. Veľa som ich nevidela, ale to, čo som videla, bolo zaujímavé. Páčili sa mi farebné kombinácie šiat, no nepáčili sa mi účesy modeliek. A trošku som sa zabávala na tom, ako sa niektorým vykrúcali nohy vo vysokých topánkach. Pri tej otrasnej chôdzi modeliek sa ani nečudujem. Kto to preboha vymýšľa? Fakt by po tom móle nemohli chodiť normálne?
Paparazzovi sa fotografia módneho návrhára veľmi nevydarila :-)


12 komentárov:

 1. @Amelie: Zvláštne fotky, alebo modely? :-) Fotky nie sú veľmi kvalitné, lebo som stála od móla dosť ďaleko a bola som tam iba chvíľu.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. :-) Normálne chodíme my, nemodelky....Veď modelky ani normálne nevyzerajú... mnohé sú z iného sveta...
  Katarína

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Ty natupírované drdoly i střih šatů, mi připomíná minulá léta, bude něco pravdy na tom, že móda se vlastně pořád, v různých obměnách, vrací. :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. @Anonymná Katarína: Ja teda normálne nechodím, ale lepšie sa už v mojich rokoch nenaučím. No tá modelkovská chôdza je na smiech. Vieš, že existuje certifikát na chôdzu? :-))))

  OdpovedaťOdstrániť
 5. @Jarka: Presne mi to pripomenulo šesťdesiate roky minulého storočia - vlastne správne sa hovorí sedemdesiate, keď to bolo od 1961 do 1970? Moja sesternica je odo mňa o 9 rokov staršia a pamätám si na ňu aj s takýmto účesom :-) Tupírovanie, čiže kazenie vlasov, hrôza. Móda sa s malými obmenami, aby sa nedali použiť tie staré veci, naozaj opakuje.

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Konečne som pochopila, prečo som v sobotu musela utekať od predvádzacieho móla. Najprv som si myslela, že sú to decibely, ktoré mi vadili, ale teraz viem, že sa k tomu pridružil silný zážitok z mladosti. Účes... nielenže si naň pamätám, ale denno - denne som si ho na hlavu aj tvorila a potom večer čo večer pracne až bolestne odstraňovala. Tá bolesť sa mi vrátila a ja som musela utekať a nenechala som ťa nafotiť viac modelov. Prepáč...
  Ľubica

  OdpovedaťOdstrániť
 7. ..keby človek mohol odkladať tie šaty - teraz by mohol rovno vybehnúť na mólo...ja by som mala trochu problém s účesom... ale všetko sa dá vyriešiť pokial je človek zdravý....(fakt niektoré modelky vyzerajú ako keby ich trápila dáka ťažká choroba) ....

  OdpovedaťOdstrániť
 8. @anonymný - Ľubica: Nad tým, čo si napísala, som sa dlhšie zamyslela a prišla som k jedinému uzáveru. NIKDY! v živote by som sa neobliekala, či nečesala len kvôli tomu, že je to moderné, ale na druhej strane mi to spôsobuje bolesť. Normálne som rada, že som nikdy žiadnemu módnemu ošiaľu neprepadla. Či teraz, ale aj v mladosti som si módu prispôsobovala tak, aby vyhovovala hlavne mne. Takže mnohé módne vlny len prešli popri mne, u mňa sa vôbec nezastavili a ja vôbec neľutujem.

  OdpovedaťOdstrániť
 9. @Judita: ja by som mala problém a nie TROCHU aj s inými vecami. Veď v skriniach odkladám šaty, ktoré som mala raz, dva razy na sebe, nie kvôli tomu, že sú nemoderné....čakám, že možno raz sa do nich vpracem :-) Tým, že presadzujem klasicko-športovú módu, by som si tie veci pokojne mohla obliecť aj po dvoch-troch rokoch, len sa mi akosi v tých skriniach zbehli :-(

  OdpovedaťOdstrániť
 10. Vždycky když zahlédnu nějakou módní přehlídku, divím se, pro koho vlastně ti návrháři ty šaty navrhují. Ve většině z nich se nedá normálně chodit ani existovat. A ty účesy - ano, 60 léta, tupírování - fuuuj.

  OdpovedaťOdstrániť
 11. @babi Maňasová: Náhodou, ten kúsok prehliadky, čo tentokrát videla, boli šaty celkom nositeľné. Určite nie na každý deň do práce, ale neboli to nejaké modely, ktoré by sa nedali obliecť. Aj farebne sa mi páčili ladené. Len tie účesy.... Mala som tam ešte vložiť pesničku Beáty Dubasovej - Účesy, účesy, ach tie účesy :-)
  Pesnička pre teba: http://www.youtube.com/watch?v=poZNhifXLyE

  OdpovedaťOdstrániť