štvrtok 8. septembra 2011

Mal talent na hokej aj na život

Keď sa v apríli tohto roku blížili majstrovstvá sveta v hokeji, mal bratislavský magistrát hlavu v smútku z toho, ako vyzerá podchod na Trnavskom mýte. Totálne zdevastované, roky chátrané a špinavé miesto robilo hanbu tomuto mestu. Financie, ani krátky čas pred začiatkom šampionátu už nedovolili, aby sa v podchode urobili zásadnejšie zásahy k lepšiemu. Preto prišli na rad sprejeri.

Tentoraz legálne, na objednávku magistrátu, vytvorili v podchode graffiťácku galériu. Tématicky išlo o obrázky z Bratislavy a hokeja. Na jednej zo stien podchodu sa od apríla vyníma aj veľká sprejomaľba nášho obľúbeného hokejistu Pavla Demitru. Kto tušil, že sa tento výborný športovec o pár mesiacov rozlúči s týmto pozemským svetom a že v tomto meste ho bude možno stretnúť už len v podchode na Trnavskom mýte? Určite nikto nepredpokladal, že o necelé štyri mesiace od skončenia hokejového šampionátu sa stane obeťou tragickej leteckej nehody. Takéto niečo sa nikomu neprisnilo ani len v zlom sne. Bohužiaľ, od včerajšieho popoludnia je to krutá pravda. 


Palo Demitra, tento 36-ročný slovenský hokejista,  zahynul v ruskom meste Jaroslavľ, za  ktorého hokejový klub Lokomotiva mal hrať túto sezónu hokej.  Po vzlietnutí lietadla na prvý zápas sa lietadlo neďaleko letiska zrútilo do rieky Volga, pričom sa zo 45-člennej osádky lietadla  zachránili len dve osoby.

Hokejoví fanúšikovia smútia za skvelým hráčom a človekom. Česť jeho pamiatke!


Foto: TASR