štvrtok 8. septembra 2011

Mal talent na hokej aj na život

Keď sa v apríli tohto roku blížili majstrovstvá sveta v hokeji, mal bratislavský magistrát hlavu v smútku z toho, ako vyzerá podchod na Trnavskom mýte. Totálne zdevastované, roky chátrané a špinavé miesto robilo hanbu tomuto mestu. Financie, ani krátky čas pred začiatkom šampionátu už nedovolili, aby sa v podchode urobili zásadnejšie zásahy k lepšiemu. Preto prišli na rad sprejeri.

Tentoraz legálne, na objednávku magistrátu, vytvorili v podchode graffiťácku galériu. Tématicky išlo o obrázky z Bratislavy a hokeja. Na jednej zo stien podchodu sa od apríla vyníma aj veľká sprejomaľba nášho obľúbeného hokejistu Pavla Demitru. Kto tušil, že sa tento výborný športovec o pár mesiacov rozlúči s týmto pozemským svetom a že v tomto meste ho bude možno stretnúť už len v podchode na Trnavskom mýte? Určite nikto nepredpokladal, že o necelé štyri mesiace od skončenia hokejového šampionátu sa stane obeťou tragickej leteckej nehody. Takéto niečo sa nikomu neprisnilo ani len v zlom sne. Bohužiaľ, od včerajšieho popoludnia je to krutá pravda. 


Palo Demitra, tento 36-ročný slovenský hokejista,  zahynul v ruskom meste Jaroslavľ, za  ktorého hokejový klub Lokomotiva mal hrať túto sezónu hokej.  Po vzlietnutí lietadla na prvý zápas sa lietadlo neďaleko letiska zrútilo do rieky Volga, pričom sa zo 45-člennej osádky lietadla  zachránili len dve osoby.

Hokejoví fanúšikovia smútia za skvelým hráčom a človekom. Česť jeho pamiatke!


Foto: TASR


11 komentárov:

 1. Tak to som nevedela, že je na grafitoch v podchode... Ja som si myslela, že až teraz sa tam zišli sprejeri...
  Je mi to tiež veľmi ľúto...pamätám si ho z Adela šou... zanechal vo mne dobrý pocit, fakt bol charizmatický............. :-((
  K.V.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. @Anonymný K.V.: Katka, ty si to dnes videla v telke? Ja som už od včera premýšľala, či tú fotku z môjho archívu použijem na blog, či nie. Predsa som to dnes po televíznych novinách urobila.
  V tej Adelinej show som ho videla aj ja, včera som ju zavesila na facebook. Takže si ju môžeš u mňa nájsť a pripomenúť.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. U nás je také smutek za tři oběti stejného leteckého neštěstí. Uznávám, že je to tragedie a trochu mě z toho zamrazilo.
  Ale jsem takový bezcitný cynik, že mi připadá krajně nevhodné, když se dívám v TV na davy na Staroměstském náměstí vykřikující jména zahynulých hokejistů??
  To se nedá nazvat ani smuteční tryznou.
  Vždyť ty davy tam vykřikují se stejně tupým pohledem pravidelně i při vítězstvích hokejistů.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. @Odowakar: Neviem, čo vyvádzali ľudia na Staromáku, vaše spravodajstvo zvyknem pozerať až v noci. U nás bola dnes pietna spomienka pred zimným štadiónom. Dúfam, že tam nikto nevykrikoval. Predpokladám, že tam išli ľudia postáť v tichu, prípadne zapáliť sviečku.

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Ja som ho osobne nepoznala, ale velmi ma zasiahlo to, co sa stalo. Bol mojim najoblubenejsim hokejistom.Vyzarovala z neho uzasna charizma. Pacil sa mi jeho prejav,jeho posobenie v spolocenskom zivote (bez afer) a v neposlednom rade bol to skvely hokejista.
  Cest jeho pamiatke!

  OdpovedaťOdstrániť
 6. @Adriana: Osobne som ho nepoznala ani ja, nie som ani veľký fanúšik hokeja, ale utkvel mi v pamäti z jednej televíznej relácie a tiež si ho pamätám, ako sa lúčil po majstrovstvách sveta so slovenskými fanúšikmi. Súhlasím s tým, že bol veľmi charizmatický človek.

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Je to strašná událost, tolik životů je nenávratně pryč, tolik nešťastných rodin v jednom okamžiku. Slova tady nestačí. S našimi hokejisty, bude rozloučení na Staroměstském náměstí v Praze už teď tam lidé zapalují svíčky a vzpomínají.

  OdpovedaťOdstrániť
 8. @Jarka: To je vždy veľká tragédia, keď naraz zomrie toľko ľudí. Či sú to prírodné katastrofy, alebo letecké, či iné nešťastia. V tomto prípade je to preto viac v tlači, že to boli športovci, čiže známi ľudia.

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Každého života,který vyhasne tragicky a navíc i předčasně, je velká škoda a nemělo by se to tak dít. Je krásné, že navždy zůstanou ve vzpomínkách. Iva

  OdpovedaťOdstrániť
 10. Žil pro hokej a pro hokej i zemřel.Zústane v našich srdcích a vzpomínkách.
  Byl to opravdu velmi charizmatický člověk.

  OdpovedaťOdstrániť
 11. @Iva: Ďakujem za návštevu u mňa súhlasím s tebou :-)
  @Marťa: Je škoda každého mladého človeka, ktorý zomrie predčasne.

  OdpovedaťOdstrániť