štvrtok 8. septembra 2011

Čunovské majstrovstvá sveta

Už od stredy tohto týždňa hostí areál vodných športov v Čunove športovcov z celého sveta. Konajú sa tam totiž majstrovstvá sveta vo vodnom slalome. V športe, v ktorom sme dobrí a v ktorom sme získali už nejednu svetovú, či olympijskú medailu. Aj  v týchto pretekoch pôjde o to, kto získa umiestenky na blížiacu sa olympiádu v Londýne.

Kajakárov, či kanoistov  (priznám sa, veľmi nie som schopná rozlíšiť tieto dve športové disciplíny) som tu už fotiť bola. Športovci v spojení s divokou vodou - to sú zaujímavé fotografie. Doma som si pozrela predpoveď počasia na nasledujúce dni a rozhodla som sa, že sa tam vyberiem hneď v prvý deň, kedy boli len tréningy. Nakoniec  bolo slnečné počasie aj včera, ale dnes som sa v tlači dozvedela, že niektoré preteky boli zrušené kvôli silnému vetru. Tak tu je niekoľko obrázkov z prvého dňa.

4 komentáre:

 1. Pekné fotky. My sme tam boli na prvých pretekoch po otvorení tohto areálu a tak "zírám" aký je areál pekný:-)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Tak u nás Danielko, prší a je zataženo už druhý den.
  Pořídila jsi skvělé fotografie. Líbí se mi pohled do toho umělého kanálu ještě bez vody. Člověk vy nevěřil, jak těch pár výstupků a jakoby balvanů, dokáže udělat z kanálu, divokou řeku. Fotky závodníků na lodích jsou naprosto dokonalé. Nádhera.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. @Jarka, čo by som ja dala za to, keby chcelo aj u nás popršať. Na Záhorí je veľké sucho:-(( a ak nezaprší, nebudú rásť hríby a čo dám do kapustnice?

  OdpovedaťOdstrániť
 4. @Daniela: Je to už pekný areál, ale aj jeho okolie. Vyzdobené od jari do neskorej jesene kvetmi, len to je trošku od ruky. Pršať by už naozaj mohlo, lebo aj ja chcem ísť na huby na Záhorie :-)

  @Jarka: Dnes je už aj tu zamračené, asi desať kvapiek už dokonca spadlo z oblohy. No zatiaľ sa to na nejaký výdatný dážď nechystá. Čo sa týka vody v kanáloch, sama som tiež uvažovala nad tým, čo ju robí takou divokou. Zdá sa mi to dosť nebezpečný šport, náročný na fyzičku, lebo niekedy treba ísť aj proti prúdu.

  OdpovedaťOdstrániť