piatok 23. septembra 2011

Jeseň je tu


Dnešný deň je podľa astronomického kalendára prvým jesenným dňom.  Dni sú už oveľa kratšie, rána chladnejšie. Dĺžka dnešného dňa sa rovná nočnej.  Našťastie to  počas dňa  ešte stále vyzerá viac na leto ako na jeseň. Aj stromy majú  ešte stále viac zelených listov ako tých žltých. Ale viem, že pribúdajúcimi dňami to   bude horšie. Žltých listov bude pribúdať  a stále viac ich  bude  pod stromami ako na nich. Záhrady a polia nás v tomto čase obdarúvajú poslednými plodmi. Nastúpi babie leto so svojimi pavučinami, ale prídu aj sychravé daždivé dni, na ktoré sa až tak veľmi neteším.  Zatiaľ si užívajme slnka a slnečných dní a tešme sa z nich.

P. S.

Nezabudnite si pustiť Vivaldiho Jeseň :-)

8 komentárov:

 1. Pekné farebné, voňavé obrázky jesene.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. @Daniela: Hlavne to hrozno :-)) určite voňavé a sladučké. Keďže nebolo moje, neochutnala som ani jednu bobuľku. S tým tvojím komentárom si rýchlejšia ako ja. Zverejnila som tento článok a bežala som sa rýchlo osprchovať, lebo na dnes máme od ôsmej nahlásenú odstávku studenej vody. Takže som nestihla ani preveriť, či tá hudba na začiatku funguje. Funguje :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Ó to je nádhera. Přečetla jsem si tvůj komentář a zjistila jsem, že jsem na začátku přehlídla lištu s hudbou. Pustila jsem si ji a snímky si prohlédla znovu. Hned z nich mám hezčí prožitek. Vážnou hudbu neposlouchám, ale jednou za čas je to moc přijemné a fakt jsem si to dnes krásně užila. :-))

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Uplně to na mne dýchlo podzimem a ten Vivaldi věděl, co píše za hudbu na jednotlivé roční doby.

  OdpovedaťOdstrániť
 5. @Odowakar: Veru tak :-) Tá jeho hudba je krásna.

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Daniela, it's starting to feel more like fall here than summer. The nights have gotten colder and the leaves are starting to turn. Lovely photos as always. Cheers, Theta

  OdpovedaťOdstrániť
 7. @GirlSprout:Thank you for your comment and wish you a wonderful weekend and a nice Indian summer.

  OdpovedaťOdstrániť