utorok 18. októbra 2011

Jesenné popoludnie v Eurovea

O tom, že tu už máme jeseň, sa každý z nás dávno presvedčil. Od prvého jesenného dňa je to už pomaly mesiac. Noci a rána sú už chladné, ale dni, akým bol aj ten dnešný, sú nádherné. Netuším, koľko stupňov bolo vonku, pretože som sa zabudla pozrieť na niektorý mestský digitálny teplomer, no slnko príjemne hrialo. Bolo tak teplo, že niektorí ľudia sedeli v krátkych rukávoch v reštauráciách na nábreží Dunaja v Eurovea. A niektorí nesedeli na stoličkách, ale sedeli na kamenných  schodoch pri Dunaji. O tých si však myslím, že hazardujú so svojím zdravím. Nie nadarmo sa vraví, že po svätej Tereze mráz po strechách lezie. Terezy  bolo už  v sobotu a nočné teploty sú tak nízke, že zem  vychladne natoľko, že sa už cez deň natoľko neprehreje.

V Eurovea sme na stránkach môjho blogu boli viackrát. Preto dúfam, že vám dnešné znovunazretie do týchto končín mesta nebude prekážať. Moja dnešná prechádzka v meste pokračovala smerom k prístavu a k Novému mostu, odkiaľ som sa autobusom odviezla do Petržalky. Zopár fotografií z tohto úseku som dala na blog Na krásnom modrom Dunaji.

10 komentárov:

 1. Hm, škoda... u nás to slniečko bolo skúpejšie na teplo. Fúkal studený vietor, na prechádzku to nebolo. Žijem medzi horami tak iné čakať už nemôžem.
  Pekné fotky , štvrtá poradí sa mi veľmi páči.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. @EvaMaria: Ja by som aspoň raz do týždňa chcela tiež bývať niekde medzi horami, aby som mala kam vybehnúť na túru a s fotoaparátom :-) U nás tak fúkalo v sobotu, keď som sa bola bicyklovať. Cesta domov bola veru kvôli vetru dosť náročná.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Danielko, u nás bylo včera taky nezvykle teplo. Zato dnes je úplně zataženo a očekávám, že bude každou chvíli pršet.
  To místo, které jsi dnes vyfotila, se mi moc líbí. Pěkné je to schodiště k Dunaji. Dá se na něm posedět a pokochat se řekou a okolím. Ten den, bylo nádherně.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. @Jarka: Tu je zatiaľ pekne, slniečko svieti, je bezvetrie, ale podľa predpovede, ktorú som včera večer počula, dlho nám už takto nevydrží. Popoludní sa má zamračiť a zajtra už má pršať. Nie som z toho nadšená, ale čo už, aj vlahu potrebujeme.

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Danielko, dokud svítí sluníčko, je to dobré, láká to k posezení venku, ale ti na těch schodech teda hodně riskují. Tahle část nábřeží je úžasně vyřešená, je to takové klidné a přitom světové.

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Neuplynul ani mesiac ako som bola v Eurovea a vidím, že situácia sa zmenila. Nábrežie osirelo, ľudia už nepolihujú po sedákoch a ležadlách, ktorým som sa tak veľmi čudovala, Dunaj je akýsi smutný, ale mne sa to takéto kľudné a farebné veľmi páči. Až tak, že si cestu do BA chcem zopakovať.
  Ľubica

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Schöne Fotos! Das Wetter spielt auch mit! Wenn man es nicht schon am gefärbten Laub sehen würde, könnte man meinen, es ist noch ein Sommertag.
  Herzliche Grüße von Monré

  OdpovedaťOdstrániť
 8. @babi Maňasová: Som rada, že sa ti táto nová časť Bratislavy páči. Na opačnom konci mesta je pri Dunaji ešte novšia štvrť, ale tá sa mi vôbec nepáči. Keďže to mám tak trošku od ruky, ani tam nechodievam. No raz tam kvôli fotkám pôjdem.

  @Ľubica: Je rozdiel, či je polovica septembra, alebo októbra. Keď si tam naposledy bola, bola sobota a práve v tom čase tam bola módna prehliadka, ktorá prilákala ďalších ľudí a z ktorej si ty ušla :-) Teraz bol pracovný deň a čas, kedy sú ľudia v práci a v škole.

  @Monré: Wie du schreibst, niemand würde es sagen, dass diese Fotos am Mitte Oktober geschiesst wurden. Ich bin froh, dass so schöner Herbst ist.

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Mimo wiatru z przyjemnością bym pospacerowała promenadą przy Dunaju. Pozdrawiam

  OdpovedaťOdstrániť
 10. @Giga: V Bratislave je veľa veterných dní v roku, ale práve v deň, kedy som fotila na tomto mieste, nefúkal. Ani ja nemám vietor rada.

  OdpovedaťOdstrániť