utorok 4. októbra 2011

Jeseň doma aj v meste

Je večer štvrtého októbra. Za nami je ďalší nádherný jesenný deň. Je skoro osem hodín a teplomer ešte stále ukazuje 24 stupňov.  Doma som si aspoň na jednom mieste naaranžovala jeseň, ale v meste ju ešte stále nie je veľmi vidieť. Dôkazom toho sú moje dnešné fotografie.

Ľudia chodia oblečení stále letne, väčšina len v tričkách s krátkymi rukávmi.Aranžéri výkladov sa snažia navodiť jesennú atmosféru.


Pred jednou reštauráciou v meste sú tieto sudy, z ktorých visia držiaky s chryzantémami.

Trošku ďalej od centra mesta sa jeseň predsa len ukazuje.A u nás doma máme jeseň tiež.


4 komentáre:

 1. U nás bylo dnes taky nádherně. Trošku foukal větřík, což bylo na pálícím slunci přijemné. Na stromech už listí pomalu začíná žloutnout a sem tam už i opadává, ale zahrady kvetou a lidé chodí nalehko. I já byla venku jen v triku a na nohou jsem měla sandály. Takový podzim, se mi moc líbí. :-))

  OdpovedaťOdstrániť
 2. @Jarka:Vetrík pofukoval máličko už aj u nás, ale ešte stále to bolo veľmi pekné počasie. To bude v piatok veľký šok, keď sa nám po tak dlhej dobe zmení počasie.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Mimi, u nás už je dnes oblačnost. Trochu pofukuje, na krátký rukáv to už sice není, ale je příjemný říjnový den.
  Na tvých snímečcích mě zaujaly ty sudy. Je to zajímavý nápad.
  Hezký zbytek dne ti přeji.:-)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. @Ema: Aj u nás je už dnes vetristejšie, aj slnko chvíľami zachádza za oblaky, no ešte stále je to pekný deň. Tie sudy som tam videla prvý raz, vôbec netuším, akú inú funkciu plnia okrem toho, že držia tie kvety. Ale pravdepodobne to bude namiesto stolov na rýchle pouličné občerstvenie.

  OdpovedaťOdstrániť