štvrtok 6. októbra 2011

Sú blogy mojou mániou?

Náhodou som sa pred chvíľou dostala na jeden môj blog, o ktorom vie len veľmi málo ľudí. Už sa mi v poslednej dobe viackrát stalo, že som uvažovala nad tým, či nebudem znova robiť projekt 365. Na skončenie toho prvého som sa nevedela dočkať, stalo sa tak 30. apríla. Vtedy som napísala, že ma táto forma neuspokojovala kvôli tomu, že  som bola nútená pridať každý deň nejakú fotografiu.  No po krátkom čase som začala pociťovať taký maličký absťáčik a to denné fotenie mi zrazu začalo chýbať. Vynahradila som to preto častejšou frekvenciou článkov na tomto blogu. Keď som teraz zablúdila na ten ďalší blog, ktorý som venovala tiež projektu 365, zase ma začína opantávať myšlienka na jeho pokračovanie. Tak mám, či nemám pokračovať? Mám si zase na krk zavesiť "povinnosť"?
Ešte pár slov o tom, ako vlastne tento blog  DEŇ ZA DŇOM  vznikol.


Moja mladá neter ma raz poprosila, či by som jej nepomohla so založením jej vlastného blogu. Nebývame v jednom meste, preto tie moje rady mohli byť len na diaľku. Aby som jej mohla vysvetliť všetko od začiatku, založila som si vtedy aj ja "cvičný blog", ktorý som postupne plnila fotografiami. Bol zverejnený len pre neter, neskôr som ho na krátky čas zverejnila všetkým. Vtedy ma okamžite začal sledovať nejaký človek, ale dlho sa z mojich fotografií tešiť nemohol, pretože som blog znovu zavrela. O tom, že by moja neter už vlastný blog mala, zatiaľ neviem. Povedala mi, že je to vraj  pre ňu ťažké. Ale ak už počiatočné problémy prekonala, budem rada, keď sa ozve a na jej blog ma pozve.
8 komentárov:

 1. Ktoś nie jest uczciwy i to nieprzyjemne. Pozdrawiam

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Jsi hodná, že jsi chtěla pomoct neteři. Taky takhle občas něco zkouším, když někdo neví jak na to. A vlastně se u toho učím i já. Jsem ráda za svůj blog, sice asi není den za dnem, ale mám se kam vrátit a můžu sledovat Jendovy pokroky.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. @Giga: Tvoj komentár som si dala preložiť do google, ale jeho preklad sa mi nepozdával, tak som poprosila priateľku, ktorá je Polka, aby mi to preložila presne.

  @Amelie: Rada pomôžem, keď niečo viem. A je to naozaj tak, že niekedy kvôli niekomu inému sa sama naučím veci, ktoré som dovtedy nevedela. Na tvoj blog chodím aj keď to nie je deň za dňom :-) No po dlhšej prestávke si vždy prečítam všetko, čo som zameškala. Niekedy mi je z tvojich slov aj smutno... Prajem ti veľa šťastia, ktoré si určite zaslúžiš.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Danielko, jestli by pokračování projektu 365, byla pro tebe na krk zavěšená povinnost, tak se na to vybodni. Není nic horšího, než dělat něco, jen proto, že musím a přitom z toho nemít žádné potěšení.
  Jinak je vždy moc dobré, mít někoho po ruce, kdo s blogem pomůže. Pro mě je takový pomocník, můj starší syn, který mě do blogování uvrtal a blog mi pomohl i založit.

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Danielko, já tvůj projekt 365 sledovala docela pravidelně, musím říct, že to určitě muselo být hodně náročné, každý den najít nějaký námět na fotku. Já bych to určitě nedotáhla do konce, o to víc obdivuju tebe, že tě to zase láká.

  OdpovedaťOdstrániť
 6. @Jarka: Máš určite pravdu, taký pocit som totiž mala ku koncu toho môjho prvého projektu 365. Ak by som znovu začala ten blog plniť fotkami, premenujem ho na občasník :-)

  @babi Maňasová: Aj tu ti chcem ešte raz poďakovať, že si patrila medzi najvernejších sledovateľov mojich365dní. To lákanie je asi len také chvíľkové poblúznenie :-))

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Tak tohle při současném pracovním vytížení bych nezvládal. Moje pracovní doba je velice nestabilní a může být i do pozdních hodin. A ještě občas mé hudební aktivity, které miluju, nepustím a které mě zcela odreagují od práce abych se nezbláznil.
  Strašně rád píšu na blog, ale když zrovna natrefím nebo nafotím něco zajímavého a chtěl bych se podělit. Taková určitá tvůrčí svoboda, aby z toho nebyla další povinnost...
  Kdybych psal deník do sešitu, tak by to také nebylo každý den. Takže možná za šest let v důchodu...
  Ale stejně tiše obdivuji Vás, co zvládate psát každý den. Klobouk dolů, jak se říká.
  Opravdu.

  OdpovedaťOdstrániť
 8. @Odowakar: Po prečítaní tvojho komentáru som sa zamyslela nad tým, či by som mala čas na blogy, keby som chodila do zamestnania. Asi nie toľko, ako teraz. Vlastne aj tento blog som "rozbehla" až potom, čo som zostala nezamestnaná. Dovtedy som sa realizovala na blogu Zrkadlenie. To, že som prešla na blogspot, bolo ale aj z iných dôvodov. Ani teraz nepridávam každý deň niečo nové. Robila som tak len počas projektu 365. O tom, že pokračovať v prerušenom projekte Deň za dňom nemám pokračovať, rozhodol aj nezáujem tých, čo čítali tento článok. Bolo ich doteraz 32 a len štyria zo zvedavosti klikli na link, o čom ten blog Deň za dňom bol :-(

  OdpovedaťOdstrániť