utorok 25. októbra 2011

Plameniaci v ZOO

Ostrov plameniakov na Djerbe a Soľné jazero neďaleko cyperského mesta Larnaka. To sú dve miesta, kde som bola a kde žijú plameniaci. No ani na jednom z nich som živých plameniakov nevidela. Na Cypre preto, že Soľné jazero je naplnené vodou len počas zimy a od marca je už vyschnuté. Keďže moje dva pobyty na tomto ostrove boli v mesiacoch máj a jún, bolo už jazero bez vody a aj bez plameniakov. Na Djerbe som tiež nevyužila fakultatívny výlet, ktorý sa robil na ostrov plameniakov. Takže aj naďalej som bola odkázaná obdivovať týchto pekných dlhonohých vtákov len v zoologických záhradách. 

Dnešné fotografie sú z mojich tohoročných návštev zoologických záhrad. V apríli to bola bratislavská a začiatkom júla ZOO v Bojniciach. Doteraz som sa k mnohým fotkám nedostala. Keďže už od nedele máme sychravé počasie, pomyslela som si, že by bolo vhodné spestriť tieto pochmúrne dni fotografiami ružovo sfarbených plameniakov. 
 
 Na záver vás ešte pozývam na virtuálnu prechádzku Bratislavou. 

6 komentárov:

 1. To są piękne ptaki. Można je na wolności zobaczyć na południu Francji w okręgu Camargue. Pozdrawiam ciepło

  OdpovedaťOdstrániť
 2. @Giga: Veľmi rada by som chcela ísť na poznávajúci zájazd po Francúzsku. Okrem toho, že chcem vidieť rozkvitnuté levanduľové polia v Provensálsku, pribudli teraz k tomu aj plameniaky v oblasti Camargue. Ďakujem za informáciu.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. U nas nedavno o nich davali dokumentarni film a hrozne se mi libily jejich namluvy ,krasne spolu uplne jakoby tancovaly bylo to moc hezke se na ne divat.Urcite by bylo hezke je videt v prirode.Fotky ale take dokazou ukazat jaci krasni ptaci to jsou.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Plameňáci jsou nádherní, Mimi! Fotky se ti moc povedly, jsou naprosto skvělé! Měla jsi dobrý nápad, v těchto uplakaných dnech takové snímky potěší!
  Zdravím tě a přeji pohodové dny. :-) Hanka
  P.S. Co se týká různých ocenění, mám stejný názor, jako ty.

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Plameňáci, mají krásně něžnou růžovou barvičku. Zajímalo by mě, co má vliv na barvu jejich peří. Viděla jsem totiž plameňáky s různou sytostí růžové a v jednom dokumentu, byly skoro až červení. V ZOO, nemůžou létat, ale když se to krásně zbarvené hejno vznese nad vodní hladinu, je to nádhera. Chtěla vidět ve volné přírodě.

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Ako je vidno, nielen mne sa páčia títo pekne sfarbení vtáci na dlhých štíhlych nohách :-) Prírodopisné dokumenty pozerám aj ja rada, ale dávno som žiaden nevidela. Niekde som ale čítala, že farba peria u plameniakov je závislá od ich potravy, konkrétne od ráčikov, ktorými sa kŕmia. Preto vraj v zoologických záhradách pridávajú týmto vtákom do potravy farbivo, dávajú im jesť aj veľa mrkvy. Ale ak je to blbosť, tak sorry, nemám to z vlastnej hlavy :-)

  OdpovedaťOdstrániť