sobota 22. októbra 2011

Okrová je hitom tejto jesene

Za posledné dni sa príroda zafarbila do širokej palety žltých a okrových farieb. Vraj aj do módy sa na túto sezónu dostala práve okrová. Je to krásna teplá farba a ešte krajšia je vtedy, keď je ožiarená slnečnými lúčmi. Dnes som sa vybrala na malú cyklovychádzku k dunajským ramenám. Bola som vonku skoro štyri hodiny a počas nich som nafotila množstvo krásnych scenérií, kde prevládala práve okrová farba pozlátená slnkom. Prvá časť z nich je tu.


10 komentárov:

 1. Wybrałaś cudowne miejsce na spacer i nie mniej piękne zdjęcia zrobiłaś. Pozdrawiam cieplutko

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Danielko, to je opravdu nádhera, když na tu okrovou a žlutou zasvítí sluníčko! Příroda je kouzelnice a dovede nás zahřát barvami i na podzim. Moc hezké fotky.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Krasne se vam ten podzim barvi , modroa voda a barevne stromy jsou nadherne.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. @Giga: Ďakujem, mala som šťastie, že bolo pekné počasie. Dnes už prší. Prajem pekný deň!
  @babi Maňasová: Ako píšem vyššie, využila som asi posledný slnečný deň, pretože na celý týždeň hlásia zamračené. Ďakujem aj tebe za pochvalu.
  @Ella: Aj tebe ďakujem za komentár. Včera bolo fajn, no neviem, kedy nám najbližšie slnko zasvieti. Radšej by som menila s tebou a mala znovu jar :-) Ani nechcem myslieť na pochmúrne počasie, ktoré nás teraz čaká.

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Tak som sa tešila, že nás slniečko bude sprevádzať dnes ... omyl.
  Krásne fotky, tak ako si napísala, neteším sa ani ja na pochmúrne počasie.
  Utešujem sa , že snáď príde pekná zima a bude sa dať túlať krajom.

  OdpovedaťOdstrániť
 6. @EvaMaria: Dnes nám to nevyšlo, ale ešte nie je všetkým dňom koniec. Práve som si bola pozrieť október a november minulého roku na mojej stránke mojich365dni. Čaká nás ešte veľa slnečných jesenných dní, aj keď už budú chladnejšie. Len jedna vec ma na tých fotkách vyľakala. Už 4. novembra stavali na bratislavskom Hviezdoslavovom námestí vianočné trhy. Dúfam, že tento rok to odložia na neskoršie aspoň o tri týždne.

  OdpovedaťOdstrániť
 7. U nás bylo takle krásně v sobotu. Dnes už se před obědem zatáhlo a je po sluníčku. Tvoje podzimní fotky jsou nádherné, zlaté listí, klidná vodní hladina a modré nebe, se hezky barevně doplňují. Uděla jsi moc dobře, že ses vypravila ven, já to nestihla a týden, co přijde, prý nebude hezký. No, nevadí. Budu se na ten pěkný podzim, chodit dívat k tobě.

  OdpovedaťOdstrániť
 8. @Jarka: Tento článok je zo včera, dnes nadránom som sa zobudila na to, že na okennú parapetu niečo kvapká. Hneď mi bolo jasné, že prší. Celý deň mrholilo, takže som nemala dôvod ísť von. Mám zo včera ešte dosť fotografií, takže sa bude dať na čo pozerať :-) Si vítaná.

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Liebe Daniala,
  Deine Fotos zeigen, dass der Oktober zu Recht der "goldene" Monat genannt wird!
  Auch wir hatten herrlichen Sonnenschein an diesem Wochenende!
  Wünsche Dir einen guten Start in die neue Woche
  und sende einen lieben Gruß
  Lilo
  ps: Vielen Dank fürs "Daumendrücken" Hannover 96
  hat 2:1 gewonnen!

  OdpovedaťOdstrániť
 10. Daniela, how beautifully you've captured the changing of the seasons! The swans look so pretty in the golden reflection of the trees.

  OdpovedaťOdstrániť