štvrtok 26. januára 2012

Prechádzka v parku

Január sa nám pomaly blíži ku koncu a poriadna zima ešte stále neprišla. Tie dve niekoľkohodinové sneženia  som nestačila poriadne ani odfotiť. Aj moja včerajšia prechádzka Sadom Janka Kráľa pripomínala skôr jarnú ako zimnú.  Fotografie o tom povedia viac.

Aj na blogu Na krásnom modrom Dunaji pribudli nové fotografie.11 komentárov:

 1. I like these pictures from the park...... colors are very good Daniela.

  Greetings, Joop

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Nie ma śladów zimy, wręcz przeciwnie - wiosna idzie. Bardzo ładne zdjęcia. Pozdrawiam.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem, škoda, že som nemohla urobiť fotografie v parku pokrytom snehom.

   Odstrániť
 3. Stále pekný park, ktorý bol od mojich mladých liet trochu pretvorený a s ktorým mám spojené pekné spomienky:-)) a druhý takýto park je Medická záhrada. Včera keď sme priviezli vnučku k nim domov, tak som si všimla, že aj im v trávniku kvitnú prvosienky.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Moja prvá návšteva tohto parku sa spája s rokom 1974-75. Neviem presne kedy to bolo, ale uprostred parku bolo ešte rozárium, bolo to tam všetko veľmi zarastené burinou. Od spolužiačok som vedela, že tam chodili na snežienky a fialky, ktoré tam dnes už nenájdeš. Pretvorili ho dosť, ale je pekný. Ten kvietok, ktorý je na fotke, nie je prvosienka, ja ho volám sedmokráska. Asi si sa len pomýlila v názve, ale verím, že môžu už kvitnúť aj prvosienky. Fotky z Medickej záhrady mám viac Na krásnom modrom Dunaji.

   Odstrániť
  2. Danka, máš pravdu myslela som sedmokrásku a napísala prvosienku:-(( Keďže ja som od svojich 10r. vyrastala v Bratislave, tak si pamätám park Janka Kráľa ešte v jeho plnej kráse, keď tam hrávala cez víkend hudba, tancovalo sa tam, vedľa bol lunapark - proste to tam žilo. Z Bratislavy sa tam dalo ísť buď pešo cez Starý most alebo po Dunaji propelérom - čo sme ako deti milovali. Škoda, že neobnovili jeho činnosť.

   Odstrániť
  3. Teraz mi napadlo, že ty teda budeš vedieť aj to, či boli hojdačky a podobné zariadenia aj v areáli PKO. Ja mám totiž v pamäti, že som sa tam hojdala na takej loďkovej hojdačke.

   Odstrániť
  4. ...pamätám si, že tam bol taký miniparčík. Ale tým smerom som chodievala až ako puberťáčka do tanečnej a neskôr na čaje o 5tej. A keď som už bola zapojená do pracovného procesu, tak sme tam chodievali hrať minigolf:-))

   Odstrániť
 4. Nám už za tuto zimu nasněžilo několikrát a docela hodně, smůla je, že vzápětí začalo pršet, nebo se aspoň hodně oteplilo, takže jsme si sněhu taky moc neužili. Dnes jsme měli po ránu na teploměru -9,9°C. Je jasno a sluníčko už zase svítí, stejně jako na tvých sluníčkových fotkách. V parku se mi moc líbí, ta špička věže. :-))

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Tá špička veže sa tu už objavila veľakrát, ako vidím, aj ty si to pamätáš :-)) Mali ste do rána peknú kosu, u nás bolo možno nejakých -5. Oleander som z lodžie ešte stále nepreniesla na chodbu. Dúfam, že ho už ani túto zimu prenášať nebudem. Na facebooku som predvčerom zverejnila fotku kvitnúcich papuliek, ktoré som odfotila v ten deň popoludní na mojom súkromnom záhone pri paneláku :-)

   Odstrániť