piatok 27. januára 2012

Vtáčiky a tohtoročná zima

Tohtoročná zima zatiaľ priala vtákom. Ešte stále majú dosť možností, aby si našli v prírode dostatok potravy. Vtáčiky z dnešných fotografií som fotila pri nedávnej prechádzke v Sade Janka Kráľa a dnes popoludní v lesíku v Ovsišti. Dlho som ich pozorovala a fotila, ako prilietavali na kŕmidlá, ktoré sú v lese na niektorých stromoch. Lenže sú to také škaredé amatérske diela, že by mi kazili celkový umelecký dojem z fotografie :-(. Aj keď sa mi tam fotoaparátom podarilo zachytiť veľa sýkoriek, o niečo menej brhlíkov a ešte jedného vtáčika, ktorého meno nepoznám, nepoužila  som na koláž ani jednu z tých fotografií.

Už keď som vtáčiky fotila, mala som predstavu, že z fotografií budú koláže. Kvôli tomu som si fotila aj pozadia na tieto fotky. Kôru stromov, borovicu a iné stálozelené kry. Nakoniec som použila len kôru stromu a jeden strom s nádhernou bielou kôrou.

Keď som po príchode domov otvorila počítač, medzi novinkami na blogoch, ktoré som ešte nestihla čítať, bol aj blog poľskej blogerky  menom Giga. Okrem ďalších pekných fotografií som aj u nej našla koláž sýkorky.

Pozrite si aj vy jej blog - MÓJ KAWAŁEK PRZYRODY.

11 komentárov:

 1. Pekné fotky, veľmi pekne si to zachytila.
  Závidím ti ale v dobrom...
  Mala si krásne slnečné počasie a príroda na fotkách je veľmi pekná.
  Ja ležím, chorá a môžem len obdivovať...

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. V uplynulom týždni bolo až na dnešný deň pekné počasie. Dnes sa nám slnko vôbec neukázalo. Mrzí ma, že si chorá. Prajem skoré uzdravenie.

   Odstrániť
 2. Také jsem měla podobný nápad, seděla jsem hodiny u okna a měla foťák zamířený na krmítko, jenže naši ptáčci jsou velice chytří a plaší, máme totiž čtyři kočky, a oni ptáčci to moc dobře vědí a při sebemenším pohybu frrrr, a jsou pryč. tedy oceňuji takovou práci.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Anna, predpokladám, že ty si autorkou tohto príspevku (Dolní Poustevna, vidím to vpravo v tom Live traffic feed) Vieš, ako dlho som fotila a ako veľa obrázkov som nacvakala, kým som mohla niečo vybrať? Už ma bolela ruka, pretože pri mojej výške som musela fotoaparát držať vyššie, aby som na sýkorky a iné vtáky lepšie videla. Najlepšie sa fotili tie, čo boli na zemi, ale tie boli zase veľmi plaché. Maďarskému fotografovi Bence Mateovi mám veeeeľmi ďaleko: http://www.matebence.hu/

   Odstrániť
  2. Jako anonymní se to povedlo, přesně jak jsi poradila, díky.
   Přesně jak píšeš, ruce se třesou, přes okno to není ono, a ptáčci jsou neposední, a tak vždy a každého, kdo to udělá, ať je to motýl nafocený v detailu, nebo brouček, ptáček, tak ho miluji, ta krása stojí za námahu a je to hezké. Anna

   Odstrániť
 3. Taky vtacik s cervenom hrdlom chodi v zahrade kazdy den. Krasne fotky !

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Dani, vďaka blogerke Jarke, ktorej príspevok je hneď za tvojím, už teraz viem, že ten vtáčik s červeným hrdlom sa volá červienka :-) Také ľahké a nevedela som to.

   Odstrániť
 4. Danielko, ten ptáček s krásně vybarvenou náprsenkou, bude Červenka obecná, podařilo se ti ji krásně vyfotit, stejně jako brhlíka, sýkorky a kosy. Hezký, večer. :-)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ešte raz ti ďakujem za meno vtáka. Donedávna som nepoznala ani brhlíka, toho som našla u Emy, kam aj ty chodievaš. Neviem, či si to tu ešte prečítaš, ale mám fantastický zážitok zo včerajšieho podvečera. Práve som bola na balkóne, keď sa ozval veľký hluk a o chvíľu preletela nad naším domom helikoptéra. Jej zvuk vyplašil vtáctvo v neďalekom lesíku. Len čo preletela, z lesa sa zdvihli kŕdle vrán v takom množstve, že začiernili oblohu. Ešte som nikdy v živote toľko vtákov pokope nevidela. Škoda toho momentu, trval krátko, aj keby som bola v ruke držala fotoaparát, tak to asi nestihnem odfotiť a po ďalšie, už sa stmievalo, takže bolo málo svetla na fotenie. Na ten pohľad určite nikdy nezabudnem.

   Odstrániť